Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mégis mit vártok?

Mégis mit vártok?

Figyelt kérdés

Mint látható, rengeteg segítséget kérő, magányos, barátkozni vágyó ember kiírásával van tele ez a kategória. Én is írtam már ki barátkozós kérdéseket, illetve szoktam üzenetet írni másoknak, akik ilyen jellegű kérdéseket írnak ki. De az ég szerelmére, miért nem vagytok hajlandóak egyrészt válaszolni, másrészt pedig nyíltan megmondani, ha nem szeretnétek beszélni. Nincs ezzel semmi baj. Én is volt, hogy meggondoltam magam PÁR NAP (nem pár üzenetes) beszélgetés után, hogy mégsem leljük meg a közös hangot az illetővel.

Sok beoffolásos eset történt, de a legutóbbi még engem is annyira meglepett, hogy muszáj leírnom. Történt ugyanis, hogy egy kiírásomra jelentkezett egy velem korú, szintén fővárosi srác, aki azonnal megadta a telefonszámát, hogy valamelyik chatelős alkalmazáson keresztül beszéljünk.

Minimális, de korrektnek és normálisnak mondható üzenetváltás után közölte, hogy hát neki most nagyon sokat kell tanulnia, ami a tavaszi szünettel ugyan bezárul, addig viszont nem ér rá. Ezt természetesen felfogtam, majd a tavaszi szünet során összesen kétszer megkérdeztem tőle, hogy végzett-e már és esetleg lenne kedve egyszer beszélgetni. Választ nem kaptam. A mai napon (a tavaszi szünet már nem most volt), el merészeltem engedni egy kósza mizut, ami azonnali tiltás követett a részéről. Őszintén, ezek az emberek mit akarnak, mit várnak el? Miért nem egyszerűbb leírni, hogy bocsi, mégsem beszélgetnék. Komolyan, a pofám leszakad, mivel már nem ez volt az első ilyen eset, de ez érintett meg a legjobban, ugyanis türelmes voltam, és a chatet visszaolvasva se gondolom, hogy bármi olyan elhangzott volna, amiből ez az instant letiltás járt volna.



2022. máj. 17. 18:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A tiltást meg szerintem azért kaptad mert ki van a fasza az emberekkel csak szegény egyén magányos így kénytelen néha néha beszélgetni idegenekkel is.
2022. máj. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Ha valakinek írsz kétszer, ignorálják, és harmadszor is ráírsz, ne lepődj meg a tiltáson.
2022. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
akkor senki nem ismerkedne a masikkal ha ez igy lenne.
2022. máj. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%

Magamból kiindulva mondom, hogy aki magányos, az túl sok tud lenni. Ez lehet az is, hogy túlzottan belekapaszkodik a múltba vagy túl sok negatívat ad a másik félnek. A beszélgetés témája sem mindegy mi.


Gördülékeny, kellemes és tartós a beszélgetés, ahol érdekes minden téma, lehet róla beszélgetni és a negatív kisebb mennyiségben van benne, mint a pozitív.


De ha minden témáról egy saját sérelme jut az embernek az estébe, amit megoszt vagy érdektelen témákat hoz fel, akkor az nem vezet tartós kapcsolathoz.


Pl ma voltam a fogászaton. Ez így önmagában nem egy olyan téma, amiről lehet csevegni. De ha elmesélem, hogy voltam a fogászaton és a köpős pohárban a vizet véletlenül a pólómra öntöttem humoros, a másik fél nevet és ő is elmesél valami hasonlót.


Ugyanúgy, ha a másik fél elmeséli, hogy elment a rómaira és ott az étteremben egy Saci nevü nőt véletlenül Sanyiként hívtak a kajájáért és erre az a reakciód, hogy "ne is említsd a rómait, múltkor az egyik étteremben ettem és 3 napig beteg voltam", nem fogja jól fogadni, főleg így céltalanul.


Azt se felejtsük el, hogy a baráti kapcsolatok nem azért alakulnak ki, mert 2 ember magányos, hanem, mert jól érzik egymás mellett magukat és a baráti kapcsolatok fokozatosan alakulnak ki, nem szabad a másik felet lerohanni.

2022. máj. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Most elolvastam a kommentedet. Tehát:


Te: Hol tanulsz?

Ő: Eltén. Biológus szeretnék lenni. Te?

Te: Pázmányon. Angolt akarok tanítani.


Hát ez így önmagában tényleg nem egy barátságot megalapozó beszélgetés.


De pl egy ilyen


Te: Hol tanulsz?

Ő: Eltén. Biológus szeretnék lenni. Te?

Te: Nahát, én is úgy, ahogy rákattantam a biológiára, képzeld, most olvastam R. Cooktól a Mutációt. Hát elég beteg könyv, mondhatom. Nem tudom, olvastad? Én ezek után a biológia szerelmese lettem, de csak könyveken keresztül csodálom, amúgy Pázmányos vagyok és remélhetőleg angol tanár leszek.

Ő: nem olvastam.

Te: hát olvasd el, megéri, de ha nem zavar egy kis spoiler, elmondom miről szól. El fogsz ájulni.

Ő: Na ne kímélj!

Te:... (Összefoglalod, kiemelve a legellépesztőbb részeket)

Ő: Anyám! Ez tényleg brutális. Én nem ismerem R Cookot, nem is olvasok, inkább sorozatokat nézek. Most az Igen drágámat nézem vissza.

Te: Azt ismerem, azt szerettem benne, hogy...


***


Látod miért működik jobban a 2. beszélgetés?

2022. máj. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahh . Igaza van a kérdezőnek . Mármint maga a jelenség . Sok magányos ember segítséget kér vagy tippeket . Írsz nekik és semmi válasz . Sokan vissza se reagálnak vagy eltűnnek 2 mondat után .
2022. máj. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

ma 21:12


Ja és a hibás persze én vagyok, mint látod :)

2022. máj. 17. 21:28
 18/20 A kérdező kommentje:

ma 21:05


Ezt a választ minek írtad? Fogadd már el ember, ezt, meg nagyon sok beszélgetést nem én csesztem el.

2022. máj. 17. 21:31
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Csodát. Már tudom, hogy nem ddlesz olyan, de ha ide nem írogatnék, akkor teljesen el lennék szigetelve a világtól. Legalább itt néha reagálnak rám.
2022. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
77%

18, azzal tisztában vagy, hogy ezzel és az ehhez hasonló kommentekkel meg is válaszolod a saját kérdésedet, hogy miért nem akar veled senki sem csevegni?


Nem ismerlek, de már most nem érzem azt a szimpátiát irántad, ami egy baráti kapcsolat kialakulásához kell, és ez már később sem alakulna ki.


Ezen kéne elgondolkodnod.

2022. máj. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!