Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van -e még olyan itt, akinek...

Van -e még olyan itt, akinek az életében sohasem voltak emberi kapcsolatok, és már nem is lesznek?

Figyelt kérdés

Miért baj, ha az én életemből kimaradnak az emberi kapcsolatok? A barátok és a párkapcsolat is?


Miért zavarja a környezetemet (szüleim, munkatársak, közeli ismerősök), hogy én nem csinálok semmit, nem megyek bulizni, nem csajozok, és nem barátkozok? Miért baj ez?

Mindig is ilyen voltam. Az iskolában sem voltak sosem barátaim és még barátnőm sem volt. Sohasem beszélgettem senkivel sem, soha nem kezdeményeztem. Miért hiszik azt a szüleim, ha majd felnövők, akkor megváltozok, vagy mi a francot gondolnak? Aki ilyen volt, az nem változik, mert egyszerűen nem tud, nincs lehetősége. Olyan, mintha átok ülne rajta.


Nem hinném, hogy én tehetek róla, hogy ilyen lettem. Nem a szüleimet akarom hibáztatni, de igen is ők a hibásak, hogy ilyen lettem. Egyrészt ők is ilyenek voltak, másrészt még egész általános iskolába kísérgettek oda és hazafelé is, és nagyon féltettek, nem hagytak önállósodni semennyire sem. Mindent ők csináltak meg helyettem. Azért lettem ilyen. Ezen felnőttként pedig nem igazán lehet már változtatni.


Én már egy pár éve elfogadtam, hogy soha sem lesz senkim, és már nem is teszek érte semmi erőfeszítést, hiszen nulla tapasztalattal esélyem sincs.


Viszont ha valamelyik lány esetleg valamilyen okból kifolyólag mégis engem szeretne a párjának (aminek az esélye 0,001%), akkor nem ellenkezek, de én magamtól nem fogok tenni érte semmit az biztos.


És valószínűleg a jövőben sem fog változni a helyzetem. Ha jól emlékszem 10 éve is hasonló kérdést írtam ki, ugyanezzel a problémával küzdve. Nem változott semmi.


29/F


2022. máj. 28. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Ez a dolog egyes egyedül rajtad múlik. Hogy te mit szeretnél, neked mi a jó.
2022. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Már hogy ne változott volna valami, 10 évvel közelebb kerültél a halálodhoz. Én nem becsülném le a helyedben az elpazarolt éveimet.
2022. máj. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez csak egy dolog miatt veszélyes: mert, ha nincsenek emberi kapcsolatai valakinek, akkor a jövőben az első emberi kapcsolatát nem tudja majd egészségesen kezelni, nem ismeri a határokat, mindent megoszt amit nem jellene, a pszichiáterévé léoteti elő a másik felet.


Ezt még én is tapasztaltam magamon, nagyon jól elvagyok magamban, de amint jön egy ember aki szimpatikus, nem tudom normálisan kezelni és ő elmenekül.

2022. máj. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 26 éves vagyok, és ugyanilyen helyzetben, csak nálam az a nagy gond (és a különbség) hogy én NEM AKARNÉK ilyen lenni, én barátkoznék meg randiznék kézzel-lábbal, csak nincs kivel mert mindenki levegőnek néz. Fejem tetejére is állhatok.
2022. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
"Ezen felnőttként pedig nem igazán lehet már változtatni." Ezt mondjuk honnan vetted?
2022. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen itt! Én már elfogadtam,beletörödtem.
2022. máj. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megbeszélhetnétek egy talit Pesten vagy valami.
2022. máj. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Enny idősen már bele kellene törődnöd, hogy így jártál.
2022. máj. 29. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem barátok nem jöttek össze. Nem érzem bajnak. Majd ha lesz olyan, akivel összeillek, akkor lesz barátságom. Párommal is így voltam. Amíg nem találkoztam vele, addig nem tudtam kialakítani kapcsolatot, mígnem kiderült, hogy ennek az egyetlen oka, hogy nem illeettem össze senkivel. Párommal pedig már első találkozáskor olyan volt, mintha ezer éve ismernénk egymást.


Szerintem te is megtalálhatod az életedben az ilyen embereket, csak többet kell akkor közösségbe járni, ismerkedni, stb...

2022. máj. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Miért zavarja a környezetemet"


Szemlátomást téged zavar a legjobban, csak kivetíted másokra a problémádat.


A problémát, amiről, de legalábbis ellene, nyilvánvalóan te tehetsz, másokat hibáztatni 29 évesen nemcsak hogy fölösleges, de felettébb nevetséges is.


Tudom, én is ebben a hajóban vagyok.

2022. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!