Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudnátok segíteni/tanácsot...

Tudnátok segíteni/tanácsot adni a jövőmet illetően? Illetve Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom nagyjából vázolni a helyzetet. (Bocsánat, ha csapongó leszek.)

19 éves fiú vagyok. Tavaly érettségiztem. Gimiben nem voltam jó tanuló, de az érettségim (szerintem) egész jó lett: emelt magyar, matek, infó 4, töri 5, angol 3. Nem mentem egyetemre, úgy voltam vele, hogy úgyse vesznek fel. Elkezdtem egy 2 éves szakács tanfolyamot, hogy legyen valami szakmám. Őszintén szólva, nem igazán tetszik, (bár annyira nem vészes) de most már úgy vagyok vele, hogy befejezem. Gondolkodom az egyetemben, de sajnos nagyon félek tőle. A kolis élet, a bulik stb. nagyon nem az én világom. Inkább egy csendes, félénk, visszahúzódó fiú vagyok. Ti tovább tanulnátok vagy keresnétek egy másik szakmát? Nincs nyelvvizsgám, nagyon nehezen megy az angol. Ti ezt hogyan fejlesztenétek? Internetes program vagy magántanár? A magyar és a töri voltak a gimiben az erősségeim, az ilyen érdeklődéskörű emberekhez milyen munka illik, illetve melyik egyetem melyik szaka?

Van jogosítványom, valamint munkából és félretett pénzből van körülbelül egymillió forintom. Gondolkodom egy saját autóban. Szerintetek vegyek egy kocsit vagy gyűjtsem még vagy fektessem be valamibe? Illetve mit ajánlotok kezdő autónak?

Párkapcsolat téren elég rosszul állok. Soha nem volt barátnőm és ez nagyon rosszul esik. Átlagosnak vagy átlag alattinak mondanám magam külsőre, kb. 185 cm magas és 65 kg vagyok. Szemüveget viselek. Kedvesnek, jószívűnek és megbízhatónak tarom magam, viszont nagyon félénk és zárkózott vagyok. Az önbizalmam a nullával egyenértékű. Van egy lány, akit nagyon szeretek, soha nem mondtam el neki, de nem bírom Őt elfelejteni. Hogyan lépjek túl rajta, valamint hogyan fejlesszem az önbizalmamat?

Még annyi, hogy Nógrád megyében élek, nagyon szeretem az állatokat és a focit, nincsenek barátaim, sokszor magamban beszélek (ez szerintem k***a gáz), néha edzek és olvasok, szeretek sportolni, politikailag szélsőjobboldali vagyok, esténként néha sírok, nincsenek túl nagy motivációs elemek az életemben, gyorsan megunom a dolgokat és összességében egy elég szerencsétlen alaknak tartom magam.

Hát így ennyi. Köszönöm, hogy elolvastad!:)



2022. júl. 3. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Nyelvtanulás, egyetemre meg nem kötelező koliból járni, van levelező is. Kocsit venni állandó bevétel nélkül? Minek? Rohasztani az utcán?

A többi incelkedést meg engedd el, mert becsavarodsz

2022. júl. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyelvtanulásnál számomra az hozta az áttörést, mikor motiválttá váltam, ugyanis megtudtam mennyit kereshetnék a szakmámmal német nyelvterületen.

Asztalos vagyok… legnagyobb segítség számimra a könyvek voltak, heti 1x volt pénzem és időm egy tanártól 1 órát venni, ahhoz is utaznom kellett 40km-t

Vettem eleinte 1-3 éves kornak ajánlott mesekönyveket… aztán mikor mar mindent értettem, akkor vettem nagyobbaknak, nagyobbaknak szóló mesekönyveket… úgy voltam vele, ha egy nemet baba megtanul így, akkor rám is ragad valami… ma már fantasy regényeket olvasok németül.


Önbizalmad meg attól lesz, ha önállósodsz… ha beleveted magad az életbe, de amíg mama szoknyája mögött bújkálsz, addig soha nem lesz.


Suliról meg annyit, nem csak egyetem létezik… fiatal vagy, menj el különböző területekre dolgozni, gyűjts tapasztalatokat és majd kialakul mi akarsz lenni…

Eleve szakácsként sem midegy, hogy éhbérért güriznél egy eldugott falu kifőzdéjében, egy menő budapesti étteremben, balatonon egy pizzériában, vagy akár egy osztrák falusi kifőzdében vagy egy menő monacoi étteremben helyezkedsz el… csak szakacskent is millió életút van


Én pl eredetileg informatikai mérnök vagyok… minden percét utáltam… azért lettem az mert mindenki mesélte hogy milliókat lehet vele keresni… aha pályakezdőként 0 tapasztalattal úgy hogy kimelkedő tudásom se volt semmilyen területén, mégcsak el se tudtam helyezkedni vele…

Volt néhány maszek honlapom meg néhány környékbeli kisöreg vállalkozónak, polgármesternek ilyen szabadúszó rendszergazda fílinggel tudtam keresni de nem milliókat…

Melóztam kőművesnél, ácsnál, gipszkartonosnál, bringaszervízben, pincérkedtem, futárkodtam, még a kamionozásba is belekóstoltam, mire 29évesen jött az asztalos műhely, es teljesen beleszerettem… csináltam is hozzá papírt, ma már 8év szakmai tapasztalattal ténylegesen megvannak a milliók német nyelvterületen (persze csak forintra átszámolva…)

2022. júl. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok, vagy ott van nagybátyám, aki egy szobafestő mázoló, de megtanult mindenféle egyedi festési technikát, velencei vakolattól a tököm tudja hogyhívják vonalazgatádig… konkrétan speciális anyagokkal tudnak olyan felületet létrehozni mintha márvány lenne, de volt már olyan melójuk is, ahol konkrétan 7méter magas márványtömb melletti gipszkarton falat kellett úgy összedolgozniuk, hogy egyszerű halandó ne lássa hol a gipszkarton és hol kezdődik a márványtömb… itt ugyebár a márvány eredeti mintazatát kellett színatonosan leutánozniuk és festeniük….

Világszerte dolgoznak Los angelesi székhellyel. Most legutóbb délkoreában voltak, pár het mulva meg Monacoba mennek.


Vagy ott egy gyerekkori haverom, aki székesfehérvár palotavárosban elt, és már 17évesen elkezdett hajókra jogsit csinálni… előkk kicsire, aztán nagyobbra, nagyobbra…

Én meg kölyökként röhögtem, milyen hajót akar ez a hülyegyerek székesfehérvárikent vezetni…

Ma egy olyan Ibizai Yacht cégnék egy olyan yacht kapitanya, amit 25000euró kibérelni egyettlen egy napra… általában 2-3hetes kirándulásokra visz főleg amcsi milliárdosok fiatal lanyait…

Képzelheted, hogy van önbizalma :D

Raadásul ez konkrétan eléggé hiányszakma, bebetonozott helye van, nem akadztasz le minden bokorban egy embert aki tud ilyet vezetni…

2022. júl. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az meg, hogy 19 évesen nem volt barátnőd… és akkor mi van?

Szard már le.. nem az hatarozza meg ki vagy, hogy volt e már csajod vagy nem… éld az életed, dolgozz, tanulj, keresd az emberi kapcsolatokat, járj el sportolni, táncolni, rendezvényekre… bárhová ami érdekel bármilyen eseményre, aztán egyszer majd úgyis lesz csajod… én 25 évesen szexeltem elősször a születésnapomon egy munkatársammal aki “megsajnált” ezért megdugatta magát velem meló wc-jében :D

Na ott nyílott ki a csipám, azóta volt rengeteg egyéjszakás, míg bele nem botlottam páromba akivel már 6 éve együtt vagyunk…

2022. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Volt, hogy haverommal konkrétan eljátszottuk egy soundon, hogy egyesével mentünk oda a csajokhoz és angolul kérdezgettük őket, you want to make love to me?… nekem kb a 30adik, haverom kicsit szerencséttlenebb volt, neki kb a 100adik csaj jött össze…
2022. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Na még ezt a gondolatot leírom, mert volt csaj akibe szerelmes voltam és 7éven át keseregtem utana megszállottan…

Ez egy rögeszme, nem pedig szeretet… az ilyen faxságot pedig csakis egy másik csaj fogja elfeledtetni veled… ne keseregj éveken át egy olyanert akinél esetleg esélyed sincs… ráadásul valószínűleg nem is őbelé, hanem egy róla felépített eszményképbe vagy belezúgva… mindig van másik… van fiatalabb, van öregebb…

Nem érdemes egy csajon ennyit keseregni csak rossz lesz tőle neked.

2022. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xp ali ***** válasza:
Az egytemen sok a zárkózott ember. Különösen a kutató szakokon.
2022. júl. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

a lány-ról: a legjobb amit tehetsz, hogy valahogy tudatod vele, hidd el ha visszautasít az is 100x jobb lesz, mint most. Mert ha a mostani állapot marad lehet hogy egyszer elfelejted, de lehet hogy nem és örökre egy elmulasztott lehetőség marad benned, és ezen fogsz őrlődni. Írd le egy levélben minden gondolatod, tedd egy borítékba és valahogy juttasd el hozzá ha személyesen nem mered, kit érdekel hogy dedós módszer...


Én nekem a mai napig él bennem az a lány akivel 30 centire voltunk egymástól és arra várt hogy megcsókoljam de nem mertem és pont ezért nem lett semmi a dologból, pedig lehetett volna. És ez már 15 éve történt, és ha nem is naponta, de elég sokszor eszembe jut és nagyon rossz érzés.

2022. szept. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Éld az életed és majd lesz valahogy. Kitartàs :)
2023. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!