Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha úgy érzem,...

Mit tegyek, ha úgy érzem, hogy elértem a mélypontot? 20/F

Figyelt kérdés

Borzalmasan magányosnak érzem magamat és nem tudjam, hogyan gyűjtsek erőt a folytatáshoz.


Életem többségében nem igazán voltam boldog. Minél idősebb lettem, annál boldogtalanabbá váltam. Elkezdtem szorongani is és szép lassan csúsztam a depresszió felé.


Persze ezt kívülről nem lehetett észrevenni, ügyeltem rá, hogy senki ne láthassa meg. Gimiben végül az utolsó év környékén úgy nézett ki rendbe jön az életem. Sok barátom volt, végre jól éreztem magamat, az iskolában minden sikerült, amit szerettem volna és egy barátnőt is összeszedtem.


De ez a boldogság sem tartott sokáig. A barátnőm hamar otthagyott és nem sokkal később a barátaim többsége is. Iszonyúan magányosan váltam és hamarosan a tanulmányi eredményeimben is jókora romlás következett be. Nem tudtam mihez kezdjek az életemmel és nem tudtam, hogyan talaljak kiutat ebből. Végül így is felvettek az egyetemre, ahová vágytam.


Nem volt sok köszönet benne. Nem tudtam beilleszkedni, nem találtam barátokat. Soha nem éreztem még magamat olyan rosszul oktatási intézményben, mint ott. A tananyaggal se boldogultam egyedül, de nem volt kihez segítségért fordulnom. Végül ott is hagytam az egyetemet, de a családom borzasztóan kiborult. Nagyon sokat bántottak miatta és ez nem hiszem, hogy javított az állapotomon.


Lassan a testi egészségem is elkezdett romlani. Először műteni kellett a tél folyamán, majd pár hónapra rá megállapították, hogy gyógyíthatatlan krónikus beteg vagyok. Ugyan nem halálos a betegség (vagyis inkább viszonylag ritkán halnak bele emberek), de ettől még baromi kellemetlen és folyamatos gyógyszeres kezelésre szorulok. Jelentkeztem idén egy másik egyetemre, de úgy néz ki ezzel se járok jobban. Itt se megy a beilleszkedés és nem találok barátokat. Borzalmas érzés továbbra is egyedül lenni és most már ráadásul a betegség is hátráltat a mindennapi életemben. Mind testileg, mind lelkileg elértem a mélypontot és nem tudom mihez kezdjek. Nincsen erőm egyedül folytatni, de nincsen kihez segítségért fordulnom.


Szerintetek mit tegyek?



2022. aug. 28. 23:24
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Találd meg az eletcelodat. És tanulj tovább abba az irányba.
2022. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

" Nincsen erőm egyedül folytatni, de nincsen kihez segítségért fordulnom."


No ez az! Azt azért jól jegyezd meg, hogyha párkapcsolatot keresel, akkor a párod nem lesz egyenlő a szüleiddel! Ő nem azért lesz melletted, hogy segítsen és szolgáljon. Tehát alapból ezt tudatosítsd magadban. (Sokan fognak ezért lepontozni és ők azok az emberek, akik nem is realizálják, hogy valószínűleg olyan párkapcsolatban vannak, amiben a partnerüket tudattalanul behelyettesítették az egyik szülőjük helyébe...)


Szóval kapásból ne párkapcsolatot keress.


Meg ne is haverokat.


Újra kell szervezned a betegséged tükrében az életedet. Ezt te tudod hogyan kell, hisz a betegségedet csak te ismered. Ha meg van, hogy mikor mit tudnál tenni, akkor keress egy hobbit és/vagy munkát.

Ehhez adj időt magadnak és ne stresszelj rajtuk.


Amint belelendülsz a felnőtkori életedbe, jöhetnek majd lassan az új ismerősök és barátok, majd a párkapcsolat.


Azt is jól jegyezd meg, hogy senki sem azért van a földön, hogy másoknak segítsen. Mindenkinek magán kell segítenie. Elsősorban azért, mert "amit ingyen adnak, annak nincs értéke". Tudod, az éhezőnek ne halat adj, hanem tanítsd meg halászni...


Én így állnék hozzá, de biztosan sokan lesznek majd, akik a buksidat simogatva írnak és a lelkedet melengetik majd, csak éppen azzal lófszt sem fogsz elérni.


Ismerd meg magad, és ne csak mások szemén keresztül lásd magad!

2022. aug. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
egyetem egy atbaszas amire akkor jossz ra ha elvegzed, amig neg nem vegzed el ott marad a hianyerzet , hogy ha elvegezted akkor jo lett volna. A szuloknek sincs fogalma mi ertelme van 2022 ben az egyetemnek , nekik azt a celt adja h ha gyerek elvegzi akkor attetesen ok is majd attol lesznek boldogok lennenek, de ez is egy atbaszas. Szerintem erdemes lehet tejesen random felfedezni a varost , vagy neten radnom keresni, hatha van vaahol egy ceg ahol jo a hangulat, vmi kisebb ceg, az twljesenmindegy mit csinalnak, sokat keresni ugy sem lehet, de legalabb sz elejen erdekes tapasztalat aztan legfeljebb valtasz. Pl ha a helyett h 6 evig szopsz egyetemi padban, 6 evig dolgozgatsz ami erdekel , sokkal tobb hasznos tapasztalat lehet a kesobbiekre
2022. aug. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Ne menj egyetemre,baromság.Dolgozz keress pénzt és költsd amire szeretnéd.
2022. aug. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

#4


Bocs, de ketlem hogy harmad annyit is keresnetek mint en a diplomaim es szaktudasomra epitve, ugyhogy egy ertelmes fiatalnak ne mondjatok hulyesegeket. Tovabb kell tanulni es specializalodni.


Kerdezo: a legmélyebb pontról lehet stabilan elrugaszkodni. Talalj celokat es toltsd meg tartalommal. Szerintem vagy olyan ertelmes hogy meg tudd csinálni.

2022. aug. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Jajjj ez elég szarul hangzik ha akarsz irjj
2022. aug. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%
Miért hagyott ott a baràtnőd? Szerintem ehhez lesz köze a dolognak
2022. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!