Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az otthonülő emberek örökre...

Az otthonülő emberek örökre magányosak maradnak?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, a dolog egyértelmű, mert nem fog bekopogni életed szerelme az ajtódon. Csak ha az én hobbijaim olyan elfoglaltságok, amiket bent kell csinálni és egyedül, akkor nem felesleges ismerkedni olyanokkal, akik járnak mindenhova? Eleve nem kompatibilis a két személyiség, ami csak konfliktusok forrása lehet.


Van-e értelme ilyen embernek párkapcsolatra vágynia vagy csak azért szeretném, mert fogalmam sincs milyen?



2022. szept. 9. 05:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
10-es, de minden hobbim olyan amit bent végzek, ebből adódóan nem tudok rajtuk keresztül kapcsolatokat kialakítani. Az egyetlen kinti hobbi amit valamennyire kedvelek az a biciklizés, de nem űzöm elég komolyan ahhoz hogy társaságban végezzem.
2022. szept. 11. 08:44
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
#11 és? ha magamból indulok ki akkor utálom a szociális dolgokat, meg kimenni sincs nagy kedvem soha, ergo ha olyan embert akarok találni magam mellé aki olyan mint én akkor nem kint kell keresgélnem :D Vagyis a te párod is ugyan úgy otthon ülő típus, kint csak kóklerekbe botlanál úgy is... ha utálod a netes társkeresősdit akkor a te párod is utálja. Azon gondolkozz el hogyan tudnál ráakadni saját magadra a neten, és a szálak összefutnak majd valahogy
2022. szept. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Senior Séf ***** válasza:
100%
A magány egy kényelmes dolog. Eleinte. És mint minden kényelmes dologért, később súlyos árat kell érte fizetni. Megszokod ugyanis, hogy nem kell senkire tekintettel lenned, senkihez nem kell alkalmazkodnod, nem kell visszafognod magad, stb. Ezekről pedig az idő műlásával egyre nehezebb lemondani.
2022. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem; az egyedül otthonülő introvertált ember is tolhatja egész nap a Discordot meg az online játékokat másokkal, vagy máshol beszélgethet hangon a netes barátaival. A feltételek teljesülnek. Még a párját is megtalálhatja ott, ez nem legenda.


Ezt is kiemelném: "Eleve nem kompatibilis a két személyiség, ami csak konfliktusok forrása lehet."

Lehetséges, de nem mindig, rám például nagyon nem igaz; egy introvertált, durván magányos szociális analfabéta lány vagyok, minden vágyam lenne egy extrovertált, menni szerető pár. És ezt már sima beszélgetésből tudtam, hogy nekem ők lennének az igaziak. Én állandóan otthon ülök, de nem jókedvemben, hanem nincsenek barátaim a városban.

2022. szept. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
14-es, na és azt el tudod képzelni, hogy létezik olyan mint a te eseted, de fordítottban? Mert nekem nagyon nem tűnik reálisnak az, hogy egy extrovertált, szociális lánynak egy tőle teljesen különböző, félénk fiú legyen. Mert ugye a férfi legyen kezdeményező, domináns.
2022. szept. 20. 05:20
 16/16 anonim ***** válasza:
Ebben mondjuk igazad van, az introvertált fiú dolga nem könnyű, voltak ilyen barátaim.
2022. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!