Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kapcsolatépítési képesség...

Kapcsolatépítési képesség teljes hiányában ha nem vagyok matek/infó zseni, akkor nincs esélyem sikeresnek lenni?

Figyelt kérdés

Az egyetemről is azért buktam ki, mert képtelen voltam barátokat szerezni. Nem állt szóba velem senki, én meg nem tudtam bekapcsolódni, ezért lemaradtam fontos infókról, projektmunkáknál senki nem akart velem dolgozni és ez addig ment így, hogy nem bírtam tovább és otthagytam.

Lett egy nagyon rossz munkám, azt sem bírtam sokáig. Most próbálok újat találni, de vagy valakinek a valakijét veszik fel, vagy olyat, aki nagyon jól kommunikál. Én nen tudok fejlődni ebben, már gyerekkoromba se tudtam. Csak akkor, meg középiskolában még lehetett jó eredményeket elérni egyedül is. Vagy csak tehetségtelen vagyok. Akkor ez ennyi? Vagy kibírok valahogy megalázó munkákat idegbeteg főnökökkel, depressziós kollegákkal, vagy vége? Vagy mit kéne csinálnom?

Köszi, aki kifejti a véleményét a helyzetről!



2022. szept. 14. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

1. Szerintem érdemes lenne elmenni pszichológushoz, lehet benned nem kevés szorongás, nem árt egy kicsit lejjebb bontani őket.


2. Tanulj meg kommunikálni. "Én nem tudok" - miért? Ha autista vagy, akkor érthető, de ezt leszámítva tanulható készségről van szó. ha keresel, tuti van rá valamilyen képzés. Erre még a PUA trainingek is jók, elsősorban azok is kiállást, kkommunikációt tanítanak.

2022. szept. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hmm érdekes, pontosan ugyanez történt velem az egyetemen, és azt hittem hogy ekkora balfékség csak velem történhet meg. A sors iróniája, hogy éles munkakörnyezetbe, amikor pénz és a létbiztonság a tét, egy hónap alatt "kinőttem" a szociális fóbiámat.
2022. szept. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Se suliban, se munkahelyen nem tudtam beilleszkedni, utáltak az emberek. Így lettem vállalkozó.
2022. szept. 15. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus jó tanács. Nagyon sokat tud segíteni benne, hogy megtaláld a problémák valós okát. Az nem ok, hogy nem megy valami, hanem tünet. Az ok az a forrás, ami miatt nem megy. Ha sikerült beazonosítani, hogy miért nem megy, akkor azon lehet változtatni is.


Emellett megpróbálhatsz olyan lehetőségeket keresni, amikben a gyengeségeid kevésbé hátráltatnak. Viszont minél inkább elfogadod, hogy ezek a gyengeségek nem fejlődnek, annál inkább ki vagy szolgáltatva ezeknek a hiányosságoknak. Érdemes amennyire lehet ráfeküdni a hiányosságok csökkentésére, a kialakulatlan képességek fejlesztésére is.

2022. okt. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!