Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy néha...

Miért van az, hogy néha vágyom társaságra/barátra aztán ránézek egy-egy emberre és a kedvem elmegy a világtól? Van aki még így van ezzel?

Figyelt kérdés

Barátkeresős csoportban szoktam látni ismerkedős posztokat, aztán megnézek egy-egy profilt és összeszorul a gyomrom, ha rá gondolok, hogy én ilyenekkel próbálnék ismerkedni ahol egy percet nem bírnák ki:


* egoista BME-s önfényező informatikus/mérnök pali (akin az arcán látszik, hogy minden perc kínos magyarázkodással telne karrier meg siker témában)

* nagyvilági, föld felett lebegő csinike Corvinus-os kiscsaj, aki az első perctől kezdve levegőnek nézve és közölné "bocsi, de nekem mennem kell" (miközben semmi társkereső célom nincs)

* agyontetovált, belpesti romkocsmázós, manga/hentai és mindenféle japán baromságokat posztolgató szubkultúrás fura alak, akivel minden egyes perc úgy telne mintha két külön nyelvet beszélnénk


Mindennapi életben is érzékelem, hogy senkivel nem találom meg a közös hangot, talán azért, mert én iszonyatosan szenvedtem mindig is a tanulmányaim/karrierem alatt. Nem vagyok sikeres, bruttó 300-at szenvedek össze olyan munkával amire az egészségem is ráment (és ettől még lehetne ezerszer rosszabb munkám, tehát a legjobb rossz választás), külsőre is jellegtelen vagyok, semmi téma sem érdekel csak politika, fröcsögés, foci és ennyi. Illetve szűz és gátlásos valamint beszédhibás is vagyok.


Ilyen személyiséggel pedig elismerem, hogy nehéz barátkozni, de akkor mégis én hol találhatnám meg a saját társaságom?



2022. szept. 18. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Tökre átérzem a helyzeted. Manapság mindenki egoista nagyzolós személyiség, akivel nem is érdemes ismerkedni.
Részben igazad van, de változtatnod kellene, mert így te vagy kisebbségben.
17 szavazat
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja azt kifelejtettem, hogy amúgy tök jól érzem magam egyedül csak a munkahelyi/társadalmi nyomás hatására lenne szükségem barátokra/társaságra.

Sajnos home office munkát nem tudok a jelenlegi szakmai tapasztalatom alapján végezni így marad a szociális megfelelési kényszer.

2022. szept. 18. 14:22
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
Hát ember, ilyen mentalitással maximum valami vidéki krimóban találsz társaságot, de még azok se fognak barátkozni veled, csak ameddig meghívod őket egy italra.
2022. szept. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Én 25 éves vagyok, de valahogy én is így érzek.

Az én korosztályom annyira furcsa és távol áll tőlem. A mostani fiatalok pedig még távolabb, egyszerűen ha rájuk nézek, mintha földönkívüliek lennének.


A 40 feletti korosztállyal jövők ki csak jól, azokkal olyan jókat tudok beszélgetni.

2022. szept. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A 40 felettiek nevében köszönöm a 3-as hozzászólást ! :)


54 F/Bp

2022. szept. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az a bajom, hogy mindenkiben azt látom, hogy az üres szövwgelését kell hallgatnom, anapjáról, a bajairól, a hülye sztorijairól, felesleges infókról, alegutóbbi nyaralásáról... kimerít, ha bele kell gondolnom, hogy valakivel barátságban legyek.
2022. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#5: Mit hallgatnál szívesebben? Amúgy én is így vagyok vele. Az exéről/a gazdag barátjáról/a gazdag szüleiről/a sikeres karrierjéről, minden baromságáról dumál. De ez kiiiitt éééérdekel? Fárasztó.

Ha én ugyanezt elkezdeném, akkor más fél perc alatt lekoptatna, én meg legyek jó kommunikációs szemetesrongynak...

2022. szept. 18. 17:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Mert Mo.-n sok a depis, befeléforduló ember. Így ha épp egy ilyen depis személyt látsz, akkor nem csoda, hogy elmegy a kedved.
2022. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ez ilyen. Nem csak Veled van így. De gondolom nem árulok el nagy csodát hogy barátokra még az orvosok szerint is szüksége van az embernek. Ha ők nem jók Neked akkor ők. Ha most nem kell akkor ok. De későbbre legyen egy terved
2022. szept. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elírtam, ha ők nem jók neked akkor nem jók.
2022. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi az h munkahelyi nyomas miatt lenne szukseged baratra?

Ez mit jelent? Nyilvan ott elvagy, letellik az ido haza mesz. Csinalod a dolgod, alszol, holnap munka. Es elorrol.

Most kell a tarsasag valamihez vagy nem?

2022. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!