Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mostanában sokat gondolkodom...

Mostanában sokat gondolkodom a halálon. Hogy mi van utána, hova tűnik a tudat. Lehet, hogy több értelmet kéne keresnem az életemnek?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban apám elhagyott és akkori barátokban is sokat csalódtam. Azután meghalt a papám és egy világ dőlt össze bennem, depresszióba estem.

Most már nagyjából kijöttem belőle, van munkám, egy áruházban takarítok.

Se szakmám, se érettségim. Ez is az önbizalom hiányom egyik oka. Most 2 múltam és sose voltam diszkóban vagy buliban. De nem is vonz. Inkább csak simán szeretnék találkozni, megismerkedni jó emberekkel. De közben félek is tőle, félek az újabb csalódásoktól, az elhagyástól. Félek, hogyha megtapasztalom, milyen az, amikor számíthatok valakire, szeret valaki, akkor sokkal rosszabb lesz utána, ha vége lesz.

Szóval vágyom is más emberek társaságára, meg nem is.

Úgy érzem, könnyebb egyedül, de mégsem.

Vannak állataim, cicáim, kutyám, tengerimalacaim. Őket nagyon szeretem, sokat foglalkozom velük és sokat segítenek a magányomon, félelmeimen, rossz gondolataimom.

De néha úgy érzem, valami hiányzik. De ha belegondolok, hogy lenne egy fiúm vagy jó barátom, az meg gyanakvást kelt bennem, nem tudom, hogy tudom-e bízni egyáltalán.

Meg ez a megfelelési kényszer is ott van.


2022. szept. 21. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg kell halni a gyászba
2022. szept. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ezekkel a gondolatokkal "kacérkodni", mint te.

Vesztettem el én is hozzám közel állókat.

Én is eljártam párszor szórakozni-bulizni másokkal, de sosem tudtam magamra ragasztani ezt az érezzük most jól magunkat és ismerkedjünk bárkivel.

Szakmám nekem sincs, de van egy munka amiben jó vagyok..nem mintha extra képzettséget igényelne. De tudom vagy legalább is én elhiszem, hogy többre is képes lennék. Ellenben nem fogom a felelősséget másra, a társadalomra vagy a gazdasági helyzetre talán félek kockáztatni.

A bizalommal meg hadilábon állok más irányába. Könnyen ismerkedek, habár nem szeretem a kirakat ismerettségeket ezért sokszor önteltnek vagy magának valónak látnak.

Nagyapám hozzám is közel állt anno régen.

2022. szept. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológussal érdemes beszélni ezekről.
2022. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
*21 múltam*
2022. szept. 22. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!