Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magány átali depresszóból van...

Magány átali depresszóból van kiút?

Figyelt kérdés
Megjegyzem hogy nálam nem működik a tipikus hobbival való kompenzáció sőt méginkább csak elmegy az életkedvem.
2022. dec. 20. 15:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%
Van. Keress egy párt magadnak és elmúlik.
2022. dec. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Igen.

Meg kell értened, hogy nem vagy azonos sem a gondolataiddal, sem az érzelmeiddel.

Ezek okozzák a depressziót. Vagyis a tudatlanság, ezekkel való teljes azonosulás.

2022. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Egy jó pszichológus segít. Más nem nagyon jut eszembe :/
2022. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Első, a válaszodra eszembe jutott az a "Tényleg b@szki, tényleg?" mém :D

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, ráadásul a személységem is eltér az átlagtól, az önbizalmam pedig egyenlő a nullával.

2022. dec. 20. 16:43
 5/22 A kérdező kommentje:
2-es, erre a mondatra nem tudnék igazat vallani, mivel mégis miért nem lennék azonos a gondolataimmal és az érzéseimel, ebben nincs logika, hisz ha én idiótának látom magam és úgy is viselkedem akkor mégis hogyan ne gondolhatnám ezt magamról?
2022. dec. 20. 16:45
 6/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem is csak a pár segített, nem is akármilyen, hanem egy egészséges párkapcsolat. De pszichológushoz is elmehetsz, én is járok, más miatt.
2022. dec. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
3-as, csakhogy válaszoljak járok pszichológushoz és épp holnap megyek hozzá utójára, viszont az alatt a fél év aéatt semmivel se haladtam tőle előbre, egyrészt ő egy ingyenes klinikai pszichológus ezért nem várhatok sokat, de nem tudom lenne értelme egy magán szakpszichológushoz elmennem vagy csak fölösleges pénzkidobás és időpazarlás lenne.
2022. dec. 20. 16:48
 8/22 A kérdező kommentje:

6-os, igen csakhogy nekem még az alap komunikációval is gátlásaim vannak nemhogy kialakitani interperszonális kapcsolatokat...

A komunikációban főleg a szókincs és maga a beszéd okoz gondot, néha az gondolatkifejezés és egyebek.

2022. dec. 20. 16:52
 9/22 anonim ***** válasza:
55%
Kérdező, egy alkalom egy szakszichológusnál nem a világ. Tudom, drága, de mit lehet tenni? Ha nincs melletted senki, aki érdemben segíthetne, mi mást javasolhatnék.
2022. dec. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha nő vagy, Tinderezz, rengetegen fognak írni, jókat lehet ott beszélgetni :D
2022. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!