Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha volt az életetekben mélypon...

Ha volt az életetekben mélypont, mi mozdított ki belőle?

Figyelt kérdés

Pár hete elég szarul vagyok lelkileg, magányosnak érzem magam, barátaim kb fel vannak szívódva, belefáradtam, hogy mindig én keresem őket. Barátom is full elfoglalt, sokszor figyelmetlen velem, rengeteg a munkája.. munkámban pedig elvesztettem a jövőképet, mert kicsit szrba került a cég, ahol vagyok és egyelőre nincs új megbízásunk és kb full reménytelennek, haszontalannak érzem magam. Totál csőd és mélypont van, sírok esténként és alkoholt iszom. Utóbbi nem szokásom, de ez az egyedüli, ami oldja a feszültséget. Sportolok is, de az sem segít. Gödör van..

Mit tehetnék?


Pszichológusra nem szívesen költeném el a fizum negyedét, meg nem is hiszek bennük... szerintem ha lennének barátaim, az segítene igazánn, de nem annyira vannak.. :(


24n



2023. jan. 18. 11:13
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Beleményedtem valamibe, amit szeretek csinálni, és ami csak tőlem függ, tudom-e csinálni. A titok, hogy nem kell célja lennie, mert akkor mindig benne van a kudarc lehetősége. Csináld azért, mert szereted csinálni.


Azért jó lenne, ha a barátod belátná, hogy nem véletlenül vagytok egymásnak. Nála is alakulhat úgy, hogy jobban szüksége van rád.

2023. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%
Ez leginkább szeretethiány! A pároddal több program és lehet jobban éreznéd magad!
2023. jan. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Általában mindig én kezdeményezem a helyzetek megoldását, akár a munkahelyen. Mikor az ember kommunikáció segítségével próbál változásokat létrehozni, akkor ez rosszul sül el, mert minden jó úgy, ahogy van, teljesen mindegy az, hogy hány ember szenved miatta, az is mindegy, hogy az ember milyen értékeket képvisel, mert rengeteg negatív jelzőt kap úgy, hogy normális volt, ilyen helyzetekre is törekedett, jelenben is így jár el, de a címkék ragasztásra kerülnek az áldozatokra. Mikor az ember beteg lesz, akkor is, neki kell a helyzetek magaslatán lenni, emellett a rosszat is fogadni. Nekem az segített, hogy a rossz mellett, jót is kaptam az emberektől, ez sokat segített nekem.
2023. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Engem mondjuk a legjobban az motivált, hogy jól akartam lenni. De nem úgy, hogy megúszom a munkát magammal.
2023. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
47%

Az idő.

Ha a problémákra úgy tekintesz, mint megoldandó feladatokra, az rengeteget segít. A megoldhatatlanokra (pl. haláleset) az idő az orvosság.


A helyedben elkezdenék - egyelőre tájékozódási szinten - új munkahelyeket nézni, a barátságaimat átértékelni és ha érdemtelenek, akkor elengedném őket, nem húznám velük az időt. A barátommal elbeszélgetnék a kapcsolatunkról és ha nem jutunk dűlőre, ő is mehetne a levesbe, kivéve, ha társfüggőségben szenvedek.

Ha több az improduktív időm mint szeretném, akkor hasznosítanám valamivel, pl. nyelvtanulás, de felőlem akár lehetne virágkötés is, ha az érdekel.

Aztán majd vége a depresszív januárnak, jön a jobb idő, tavasz, napsütés, mindenki kimozdul a csigaházból és lehet jobban érezni magunkat!

2023. jan. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
42%
Nekem a pszichiátrián segítettek a kórházban.
2023. jan. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!