Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mitévő legyek? Lassan minden...

EgyedülReménytelenül kérdése:

Mitévő legyek? Lassan minden reményem elfogyott a kilátástalan helyzetem miatt.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretnék kiutat találni ebből a nihil helyzetből, ezért végső mentsvárként Hozzátok fordulok tanácsért, segítségért. Igyekszem röviden összefoglalni a szituációt:


37 éves, egyedülálló férfi vagyok, egy budapesti albérletben élek. Az utóbbi 1,5 évben egymást érték a traumák, és padlóra kerültem: elhunyt Édesapám, majd csalódnom kellett a gyermekkori álommunkámban (tv), és jött egy komoly szerelmi csalódás is az életemben. Ebben a helyzetben ért a legerősebb csapás: elvesztettem Édesanyámat is, akivel bár külön éltünk, mindennap beszéltünk, és amikor lehetett, találkoztunk. Születésem óta a fél lelkem volt Ő. Ne értsetek félre: normális, egészséges párkapcsolataim voltak, együttélések, eljegyzés, stb., tehát ne ilyen Anyuci szoknyájába kapaszkodó, felnőni sosem akaró emberként képzeljetek el.


Igyekeztem talpon maradni mindezek után, ám jött a pánikbetegség, és olyan hónapok, melyek során a lakást sem nagyon tudtam elhagyni. Szereztem olyan munkát, amelyet itthonról végezhetek - egy korábbi felettesemmel való "baráti" megállapodás keretein belül -, és egy darabig minden rendben zajlott, kifejezetten elégedettek voltak a tevékenységemmel, azonban jött 2 olyan hónap, amikor mindenféle mondvacsinált ürügyekre hivatkozva nem fizettek ki. Ennek az lett az eredménye, hogy decemberben már a lakbéremet sem tudtam kifizetni, halmozódnak a befizetetlen számláim (szolgáltatók, hiteltermékek). Szereztem bejelentett munkát, ahol január 23-án kezdhetek, azonban nem látom az utat, hogy az első teljes fizetésemig miképpen tudnám áthidalni ezt az időszakot.


A fentiek miatt felerősödtek a szívpanaszaim, melyek korábban csak minimális kellemetlenségeket okoztak: esténként a legintenzívebb az arythmia, gyakorlatilag minden este halálfélelemmel alszom el, már amikorra végre sikerül.


Naponta egyszer eszem, akkor is keveset, mert finoman szólva is véges az élelmiszerkészletem. Próbáltam azonnal fizető munkalehetőséget találni, de eleddig nem jártam sikerrel, nehéz fizikai munkát meg nem tudok végezni jelenleg a körülményeimből fakadóan.


Családom gyakorlatilag nincs (illetve létezik egy bátyám, aki tudna is segíteni, ha akarna, ám elég annyit tudni róla, hogy a szüleivel akkor sem foglalkozott, amikor kórházba kerültek. Megkerestem a problémámmal, kb. képen röhögött verbálisan, mindezt úgy, hogy sem a szüleim, sem én nem adtunk erre a bánásmódra okot). A barátaim sajnos szintén nem túl tőkeerősek.


Világéletemben optimista, derűs, pozitív ember voltam, amikor megtehettem, segítettem ismerőseimnek, még egy hajléktalan srácnak is vettem telefont, illetve szereztem neki szállást is biztosító munkát. Fordult a kocka, és lesújtó közönyt tapasztalok a tágabban vett környezetemben. :(


Sosem tartottam megoldásnak az öngyilkosságot, és ezúttal sem meghalni szeretnék, csak elrugaszkodni erről a mélypontról, hogy aztán lépésről lépésre felépíthessem magam újra lelkileg és egzisztenciálisan is.


Mit tudtok tanácsolni ebben a helyzetben? Kérlek, ha bármilyen formában tudsz segíteni, írj kommentet vagy akár privát üzenetet, minden - legális és etikus - megoldás érdekel.


Nagyon köszönöm, hogy elolvastatok, és ne haragudjatok, hogy nem sikerült szűkebbre szabni. A legjobbakat kívánom Nektek.



2023. jan. 18. 12:21
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
63%

#8: Szerintem sehol nem írta azt, hogy oldjuk meg az életét, és azt meg sehol nem látom, hogy semmi erőfeszítést nem tenne érte.

Mondjuk nem csodálkozok az ilyen véleményeken. Ide sokan csak azért járnak fel, hogy legyen lehetőségük belerúgni másokba. Mert attól azt hiszik, hogy az ő szánalmas életük jobb lesz. Őszintén? Azon csodálkozom, hogy egyáltalán született rendes válasz. Az itt nem divat. Ha az ember kilátástalan helyzetbe került, ide semmiképp ne írjon. Ez nem az a közösség, ami segíteni fog.

Kiváltképp undorítónak tartom - és nem is tudom az ilyet embernek nevezni -, aki még azután osztja az "észt", meg szólogat be, hogy a másik épp most veszítette el mindkét szülőjét. Az ilyennek midnen jóindulatom ellenére szívből tudom kívánni, hogy egyszer legyen csak félig ennyire pocsék helyzetben, de tapasztalja meg, hogy milyen, amikor segítség helyett mindenki még belerúg egyet.

2023. jan. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
0%

Oké, azért majd írd meg, kinek a tippje volt a befutó egy teljesen idegen, életedet egyáltalán nem ismerő közegben.

Mindenre írtál valami kifogást. Így is lehet élni.

Az én tippem továbbra is: alkalmi munka, újságkihordás, van sok hely, ahol adnak járművet, hogy futárkodj

Aztán nekilátni a pszichoterápiának.

2023. jan. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Leírom újra: van munkám január 23-ától, átlag feletti, bejelentett fizetéssel, melyből az első teljes havit március elején kapom meg. A klasszikus, havi fizetésű munkák nem jelentenek megoldást az aktuális problémáimra.
2023. jan. 18. 13:24
 14/37 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet a szuleid házával?
2023. jan. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
22%
A munkaügyi bíróságra is lehetett volna menni, ha nem fizettek 2 hónapja. Előleget meg lehet próbálni kérni a mostanitól, eladni pár dolgodat. Bocs, tudom, nincs empátiám, ez van, de nem is látok konkrét erőfeszítést. Az, hogy szegény, de sajnalom, buksisimi nem fog kihozni ebből a helyzetből, es a legelső válaszombam minden belerúgás nélkül a valóság mentén írtam. Egy sereg munka van, ami naponta fizet, volt kifogásod mindenre, ez innentől kezdve nem valósagos probléma, csak panasz számomra.
2023. jan. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Egycsaj: ha tudnál különbséget tenni aközött, hogy valaki kifogásokat keres, illetve elmondja, hogy a javasolt, ki-/megpróbált utak miért nem járhatóak objektív okok miatt, akkor ez a komment Benned maradt volna. Tudod, épp a Hozzád hasonló pökhendi, közönyös emberek miatt érzem egyre sűrűbben, hogy semmi keresnivalóm nincs egy olyan világban, ahol ez az uralkodó csapásirány, ami az embertársaink iránt való hozzáállást illető.


14: Apám szociális otthonba került (vidéken élt, 240 km-re, és kivitelezhetetlen volt, hogy mi ápoljuk, amikor már erre szorult. Az ő lakása azért került akkor eladásra, hogy ki tudjuk fizetni a "belépőjét" az otthonba), Anyukám lakásán pedig jelzáloghitel volt - szintén vidéki, ám Pest megyei lakás -, az eladási ár épphogy tudta fedezni a rajta lévő terhet, a különbözet, mint többlet minimális volt, és a "csodálatos" bátyámmal osztoztam rajta.

2023. jan. 18. 13:32
 17/37 anonim ***** válasza:
51%
Ja, önkormányzat, egyszeri, azonnal segély. Ilyen is van.
2023. jan. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:

Mivel nem bejelentett munka volt - ahogy írtam is -, szóba sem kerülhetett a munkaügyi bíróság. A deal arról szólt, hogy nem papírozunk, és így többet tudnak adni, pontosabban annyit, amennyi már elég.


Írtam a polgármesternek, válaszra sem méltatott.

2023. jan. 18. 13:37
 19/37 anonim ***** válasza:
0%
És hogy segitsünk, küldjünk pénzt vagy hogy gondoltad?
2023. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
28%

Sajnálom. Szomorú, hogy ilyen világban élünk.

Ahol most laksz, a tulajdonos mennyire tárgyalóképes, ha tényleg őszintén elmondod neki ezeket a problémákat? Esetleg valami fedezet cserébe, míg fizetőképes nem leszel. Vagy segíteni neki valamiben, ház körüli munka, akármi?

2023. jan. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!