Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi a megoldás a bezártság...

Mi a megoldás a bezártság érzet ellen?

Figyelt kérdés

Önfenntartó vagyok és lakótárssal élek egy saját lakásban. Anyagilag megvagyok, jelenleg dolgoznom se kell, elutazhatnék, ha szeretnék, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

És napról-napra rosszabb a helyzet. Pánik tör rám, légszomj, mellkasi fájdalom. Nem tudok rendesen aludni. És bár vannak kapcsolataim úgy érzem egyszerűen megfulladok. Nagyon nagy elvágyódás van bennem, de bárhová is mentem eddig mondjuk külföldre új életet kezdeni, rossz vége lett.



#kétségbeesés #pánik #bezártság érzet
2023. jan. 21. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Passz; mondjuk utazgass. Most akkor röghözkötött érzésed van? Hogy kilátástalan, nincs lehetőséged, mert nincs pénzed? Vagy zavar a négy fal, mert ha utóbbi, akkor menj el sétálni időnként. De amúgy szomszéd városokba is átkirándulgathatsz, ha akarod. Vagy úgy érzed, túl zsufolt, túl szűk a szoba kettőtöknek, és zavarjátok egymást? PL egyik aludna, másik égeti a villanyt, zúgatja a számítógépet, és rossz, neked nemtetsző zenét hallgat rajta; vagy csak egyszerűen "túl szűk a tér", mind átvitt, mind valós értelemben?Hát amúgy ruccangassál ki péntek-szombatonként. Akár úgyis lehet, hogy hotelben alszol, és vasárnap jössz haza. Addig meg kuporgassál össze pénzt, akár velnessz is lehet, de sima masszőr külön is lehet jó, nem kell egész egy az egybe vellnesszt kifizetni szaunával, meg mindennel. Dzsakuzzi is lehet jó pl amúgy, meg ott még szokott lenni konditerem, szauna, sima medence is akár.
2023. jan. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van pénzem elmenni, de nem akarok már fölöslegesen nekivágni az eddigi kudarcok után. Végre egy új életet akarok élni, de nem tudok nekivágni.

Itt meg olyan, mintha be lennék zárva. Hiába mozdulok ki, vagy utazok el valahová a közelbe.

A lakótárssal szerencsére nincs gond.

2023. jan. 21. 22:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy lepontozas es huhogas jon, de orvos es antidepresszans. Szorongasra, panikra is hatnak a szerek. Ez, amit irsz, nalam evtizedekkel elozte meg a horrort, es utana mikor hajlando lettem gyogyszert szedni, kb hat het mulva nem ertettem, hogy voltam keptelen mindenre.
2023. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Punisher62 válasza:
100%
Mindenképpen keress fel egy orvost, első lépésként!
2023. jan. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jártam már pár befekvős terápiás osztályon és sok pszichiáter, pszichológus kezelt. Kaptam diagnózist meg gyógyszereket is. De csak egyre üresebb minden. Kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel.
2023. jan. 29. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!