Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem akarok tovább érezni...

Nem akarok tovább érezni semmit, de nem akarom, hogy anyukám velem haljon, segítség?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem akarok élni, semmiben sem vagyok jó, nagyon gyenge vagyok az élethez, semmit sem merek csinálni, pl: egyedül utazni, egyedül postára menni stb, nem tudok dolgozni, mert sírva jövök haza, hogy nem bírom, nem jártam ki az iskolát, mert nem bírtam, barátaim sem voltak, mert nem beszélgettem senkivel, mivel még arra is képtelen voltam, hogy megszólaljak, mert féltem. Ez középsuliban volt, általánosban voltak barátaim. Úgy érzem egy ilyen semmire nemvaló ember, mint én, jobb lenne, ha nem is létezne, mert görcsölök azon, hogy teher vagyok mindenki számára, akik nekem fontosak. Tudom szánalmas, de az utolsó dolog ami miatt most azt érzem, hogy megtenném, mert elegem van magamból az az, hogy a párom is azt mondta, hogy a féfiaknak nem imponál az, amilyen én vagyok, én is tudom, de nagyon rosszul esett, hisz benne látom a világomat(5 éves kapcsolat)

Egyszerűen csak nem akarok már létezni, lehet erre nem is lehet normális választ adni, azon kívül, hogy menjek orvoshoz, amihez nem akarok, mert nem akarom, hogy faluba téma legyen, és bántsák anyukámat, mert ő meg a másik, aki az egész világot jelenti, sosem tudnék neki szándékosan fájdalmat okozni, emiatt is mar a bűntudat, hogy nem tud rám büszke lenni, hisz szószerint nincs miért, mert csak létezem. Visszaolvasva is ultra gáz, de kiírom.. mire a végére értem kicsit megnyugodtam.


2023. márc. 9. 22:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

#4 Tetszett, amit irtal, kicsit ugy erzem tole, hogy nem vagyok annyira elb@szott, anyukam egyaltalan nem utal, nagyon sokat beszelgetunk ezekrol is, tamogat, o a legjobb ember, akit ismerek

#5 egyszer voltam pszichologusnal 16 evesen, nagyon kellemetlen volt, nem tudom milyennek kell lennie egy pszichologusnak, de alig beszelt vagy kerdezett, semmit nem csinaltam, szinezni se vagy megkerdezni mit latok kepeken, vagy nem tudom ezt hol szoktak csinalni


#6 Igen, borzasztoan lent van, egyszeruen utalom magam a kinezetem miatt, a viselkedesem miatt, a felfogasom miatt, kb mindenert :( írni fogok szerintem, bar javareszt leirtam, ami bant :)


#7 orulok, hogy nem csak en gondolom igy, h nem kellett volna mondania, de neha annyira elbizonytalanodom magammal szemben, hogy ugyereztem megerdemeltem


#9 igen, csak gyogyszerekkel tomnenek, attol meg tenyleg nem lenne jobb eletem, fogalmamsincs mire lenne szuksegem


#10 Ezek teljesmertekben az en szavaim, altalanosban a tanaraim,ha szabad igy fogalmaznom, nagyobb jovot gondoltak nekem, nem voltam buta, sokszor resztvettem versenyeken, na akkor elmondhatom, hogy buszkek voltak ram, anyukam meg emlitettem fentebb, hogy tamogat, rengeteget torodest kapok tole..

Ez akkor jott elo bennem, amikor elkerultem kozepiskolaba, es nemtudtam baratkozni, neheznek ereztem a koran kelest, keson hazajovetelt es rossz volt latni, hogy a regi osztalytarsaim hogy elvannak es megse kottyan nekik, innen mar ostoroztam magam, hogy en is megtudom csinalni, de vegul ebbol lett a kb annyit ero pszichologus, mint en😆 merthogy onbantalmazasban leltem meg az oromom, amit azota nem teszek, de nem a szakember miatt, hanem inkabb anya miatt.

Utana hat munkavallalas, ha mar suli nincs, na, kb 2 hetig tartott minden csoda, igy jelenleg sem jarok munkaba, pont 4 napja hagytam ott, mert irtam, h sirva jovok haza altalaban, ez is nyomaszt nagyon, hogy sehol nem tudok megmaradni, mert gyenge vagyok, de iciipicit el bennem a remeny, ha olyan helyre kerulnek, ami erdekel, akkor talan ott megmaradnek. Testemmel is problemak vannak, ezert is haragszom magamra, hogy elkezdek fogyozni es abbahagyom, paran akikkel valtottam par szot megjegyeztek ok is, hogy nagyon negativan allok magamhoz, ami most tunik fel nekem is,ahogy egybe leirom ezeket a dolgokat.:(


Ha a szamozasok felrecsusztak es nem annak valaszoltam, akinek kellett volna, bocsi🙂

2023. márc. 10. 10:17
 12/15 anonim ***** válasza:
Fejezd be a középiskolát, érettségizz le. Hidd el, utána jobban fogod magad érezni, mert meg fog nőni tőle az önbecsülésed és több önbizalmad is lesz. (Plusz könnyebben találsz munkát, mint 8 osztállyal, ha ez szempont.)
2023. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nos, az onbecsulés helyreállítása kemény meló, nem megy egyik naprol a másikra, ráadásul az ember igazából azt sem tudja,hogyan kezdjen hozzá.

De addig is a hangulatod javításához kutya/macska beszerzése? Vagy már van?

Bocs, hogy így rákérdezek : szexuális élet? Egy nőnek fontos, hogy érezze, a partnere megkívánja. Ahogy persze egy férfinak is.

A munkahely tényleg problémás, én se tudtam egy helyen sem tartósan megmaradni. De kb másfél évtizede megtaláltam a flexibilis munkavégzésnek azt a formáját, amivel elkerulom az állandó munkahely problémáját.Nem igazán nagy karrier persze, de legalább stresszes sem jár.

2023. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ezt így mondd el anyukádnak. Segíteni fog keresni neked egy szakembert. Ha nehezedre esik elmondani, írd le. Vagy csak mutasd meg neki ezt a kérdést.
2023. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Azért az hozzá tartozik, hogy ha el is mész szakemberhez, nem fog helyetted dolgozni a traumáidon. Az a te feladatod, ő csak a helyes irányba terel.

Egy korábbi kommentedhez írva pedig ott sem a pszichológus volt a baj. Egy 16 évessel már nem rajzoltatnak. Igaz társalogni jobban kellene tudnia, de nem mindenki lehet sztár szakember.

A gyógyulásod ellenben csakis a TE feladatod marad. Mindenképpen.

2023. márc. 11. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!