Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Budapestre költöztem de...

Budapestre költöztem de nagyon magányosan érzem magam, ti mit csinaltok ilyenkor?

Figyelt kérdés

Ti mit csinaltok ilyenkor? Nagyon maganyos vagyok :(

5napja hogy idekoltoztem, nem ismerek senkit


22/l


2023. márc. 24. 17:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen idoszakom amikor férjem városába költöztem. Csak öt ismertem. Munkahelyen próbáltam elsosorban. Aztán az idosebbekkel könnyebben lehetett. Kezdemenyezzel! Kutyasokkal is lehet. Aztán ki milyen elethelyzetben van. Hamar akartunk gyereket. Csak azért elmentem ",kismama oktatásra" /semmi ujjat nem mondtak ott,/ hogy ismerkedjek. Volt a közelünkben egy ruhás bolt. Bementem nézegetni barátságos volt a hölgy. Forgalma nem igen volt. Osszebaratkoztunk. Szóval én akkor minden lehetőséget megragadtam, hogy beszelgethessek. Vedd észre az adódó helyzeteket.
2023. márc. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Javaslom, szánj időt arra, hogy emberek közé mész!

Nem kell, hogy feltétlenül megismerj bárkit is vagy hosszútávú kommunikációban gondolkodj, sokszor elég csak annyi is, hogy elmész egy plázába, ahol kirakatokat nézel, esetleg vásárolsz magadnak egy-két apróságot, amelynek beszerzése egyfajta elégedettség érzést generál benned.

Piacon is tehetsz hasonló módon, - ott viszont nagyon figyelj az értékeidre, nyitott retikülre, zsebtolvajokra és ne vigyél magaddal több értéket, mint amennyire előre láthatóan biztos, hogy szükséged lehet!

Aluljárók környékén dettó ez a helyzet, - ilyen helyekre inkább abban a reményben érdemes megjelenni időközönként, hogy hallhatsz, láthatsz egy-két érdekes utcai előadást (utcazenészektől, énekesektől).

Utóbbi célért külön útnak indulni nincs értelme, - ezek spontán alakuló lehetőségek, amelyekkel vagy élsz, vagy nem.

Nevezhetsz időközönként a városban tartott versenyekre is, - ezeken is lehetsz emberek között és normálisan szoktak egymáshoz viszonyulni ezeken a rendezvényeken az emberek (még annak ellenére is, hogy én ellenzem ezeknek a rendezvényeknek frekventált helyszínekre szervezését, - mert mert zavaróak sok olyan ember számára, akik nem kíváncsiak rá és szükségtelenül okoznak zavart számos ember napi rutinjában).

Kereshetsz olyan csoportosulásokat is, amelyekben együtt énekelni, (hangszeres ismeret esetén zenélni,) túrázni lehet.

A netes - nagyüzemszerű - kapcsolatépítéstől óva intelek, mert rengeteg csalódást zárhatsz ki azzal, ha nem ugrasz fejest egy olyan világba, ahol senki sem az, mint aminek, akinek mutatja magát. Rengeteg a kifejezetten rosszhiszemű ember!

Sok szerencsét kívánok a törekvéseidhez!

2023. márc. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Helló.

Bár Pesten születtem és itt is élek, ugyanezzel küzdök. Nekem sohasem ment a barátkozás, kapcsolatépítés. De nem is rólam szólt a kérdés, úgyhogy ezt félretesszük.


Mondanám azt, hogy próbálkozz interneten, pl. Facebook csoportokban, esetleg akár Tinderen, de légy nagyon óvatos.

Én tavaly nagyon sokat ismerkedtem -akár tematikus- Facebook csoportokban, discord szervereken, korábban még itt, a gyakorin is, de finoman szólva is észen kell lenni. Annyira nincs sok aberrált amúgy, szerintem. Én kifejezetten jókat beszéltem pár emberrel, csak hát viszonylag hamar ki is fulladnak ezek a netes ismeretségek. Érdemes valamilyen közös pontot keresni, akár világnézet, akár érdeklődés, hobbik tekintetében. Ezt rád bízom.

Aztán jártam tánctanfolyamokra, társasjáték klubokba, túrakörökbe, voltam ilyen-olyan vásárokon, sokat járok múzeumokba is (btw 26 év alatt sok hely ingyenes bizonyos időpontokon), de hát na, általában nem ilyen helyeken találhatók a velünk egyidősek. :D


Nem tudom, hogy milyen célból költöztél ide. Ha tanulsz, főleg egyetemeken általában elég sok lehetőség van. Ahová én jártam mondjuk pont csapnivaló volt a társasági élet (és bejött a covid is...), de pl. egy ELTE, BME, stb. szintű egyetemen azért vannak ilyen-olyan programok. Valamely egyetem gólyatáborán állítólag egy Azahriah koncert is volt például.

Ha dolgozni jöttél fel, nos, az már nehezebb. Lakótársakkal élsz, esetleg barátoddal (ha van)?

Ha igen, próbálj először rajtuk és az ismerőseiken keresztül ismerkedni.

Ha nem, nos, az úgy nehezebb.


Én azt találtam ki mostanság, hogy minden hétre igyekszem magamnak vmilyen programot szervezni, akár csak sétálok, edzegetek, csak hogy ne legyek egész nap egyedül otthon. A tegnapi napom pl. pont egy ilyen tipikus egyedül eljárkálós nap volt, körbejártam a budai várat, múzeumoztam, shoppingoltam, majd moziba mentem és otthon elintéztem a házimunkát. Kicsit talán nyugdíjas tempó, de így volt jó a nap.

...Ha viszont nem ilyen életmódra van igényed, extrovertáltabb vagy, akkor járj bulikba, elég sok szórakozóhely van errefelé. Ott rengeteg fiatal van, bár fogalmam sincs, hogy hogyan megy ott az ismerkedés, én nem járok ilyen helyekre.


22F

2023. márc. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!