Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az mennyire gáz/ szánalmas,...

Az mennyire gáz/ szánalmas, ha mostanában néha megszoktam 1-2 sört munka után egyedül itthon?

Figyelt kérdés

Megiszom, oszt itt szomorkodok magamban/ dumálok a munkatársaimmal.

Félreértés ne essék, nélküle is szomorkodnék, csak így könnyebb.😅

Igazából, soha sem voltam az a bulizós fajta. 2× voltam bulizni, akkor is fullra lerészegdve ölelgettem mindenkit meg sírtam és megutáltattam magam minden csajjal, még 16 évesen.

19/f



#szerelem #magány #Senkise szeret☹️
2023. ápr. 5. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

a néha az nem gáz, a napi szint az igen.

regisztrálj egy társkeresőre, valaki biztos beakad.

2023. ápr. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%

[link]

Röviden: baj.

Az alkoholizmus a "stresszlevezető/ magányoldó" ivással kezdődik, amikor az alkoholt egy lazításként, napvégi jutalomként kezeljük.

2023. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha jot akarsz magadnak azonnal abba hagyod, azt talald ki miert vagy szomoru es azt a problemat old meg. Ha nincs nod szerezz, ha szar a munkad valts, kerj tanacsot pszihologustol vagy baratoktol. Az alkohol csak rontani fog a helyzeteden.
2023. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jaa, nem az a baj, hogy nincsen nőm. Mondjuk nincs, de nem az a fő problémám.

A családom egy katasztrófa, sokszor kilátástalannak érzem az életem, barátaim sincsenek, nincs akinek elmeséljem ,hogy mi bánt. Mondjuk ha lenne, akkor sem igazán tudnám szavakba önteni. Meg úgy őszintén, ki vágyik egy problémahalmaz társaságára..

Ennyitől nem leszek alkoholista szerintem.

Egyébként a munkámat is szeretem. Vannak terveim a jövőre nézve, de mégis azt érzem, hogy sose leszek igazán boldog. Ettől függetlenül van motivációm, hogy tegyek a dolgokért.

Picit úgy érzem, hogy le vagyok maradva/ kimaradtam valamiből.

Még sose volt barátnőm, felületes baratságokon kívül sose voltak igaz barátaim, a családtagjaim is csak addig kedvesek velem, amíg érdekükben áll, sose voltam bulizni. Pedig ennél már csak idősebb leszek, nem leszek fiatalabb. Azthiszem erre mondják hogy kapunyitási pánik. Vagy van egyáltalán ilyen?🤔

2023. ápr. 5. 21:12
 5/19 anonim ***** válasza:
66%
Néha néha nem baj,ha így engeded is a gőz,de napi rendszerességgel már nagyon nem oké.A legtöbb alkesz így kezdi a pályafutását.
2023. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%
Alkesz leszel, aztán lehúzhatod magad a vécén. Ilyen fiatalon nagyon gáz naponta sört iszogatni. Persze az idősebbeknél is visszataszító. Van más mód is a nehéz dolgok helyrehozására.
2023. ápr. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%

"Ennyitől nem leszek alkoholista szerintem."


Hidd el, hogy az leszel. Nem pár nap vagy hét alatt, hanem amikor ez rendszeressé válik. És igen, 1-2 sörtől is az leszel. Az a baj, amikor az ember rendszeresen elkezd alkoholt fogyasztani bizonyos okból: unalomból, szomorúságból, magány miatt, stressz ellen, stb.

Ilyenkor szépen betanulod pszichésen, hogy neked egy bizonyos élethelyzetben alkoholt KELL innod. A fizikai függés nagyon későn alakul ki, megkockáztatom, hogy az alkoholisták többségénél nincs meg, mégsem bírják megállni pia nélkül.


Én is így kezdtem kb. a te korodban és nagyjából fél éve többentem rá, hogy meg kéne állni. Először csak 1-2 sör, nem is napi rendszerességgel, hanem heti 3-4x. Aztán többször. Aztán nem 1-2 sör, hanem 3. Aztán nem 3, hanem 4. Aztán már minden nap. Aztán inkább 1 üveg bor meg 1 sör. Aztán már plusz 2 sör. És az a vicc, hogy isten igazából részegre nem is ittam magamat sose, inkább csak szalon spiccesre, mert hozzászokott a szervezetem. 2 diplomám van, jól fizető értelmiségi munkával, szóval még csak nem is az van, hogy a rossz munkakörnyezet vitt volna bele ebbe, sőt még fizikai függőségem sincs szerintem. Simán kibírom fizikailag akármeddig alkohol nélkül, nincsenek elvonási tüneteim. Pszichésen gáz a dolog és nehéz, de nem lehetetlen kezelni. Viszont nyilván az lett volna a legjobb, ha egyáltalán nem kerülök olyan helyzetbe, hogy tudatosan kerülnöm kelljen a piát.


Az alkohol alkalmi fogyasztásra "való", nem pedig rendszeres ivásra. Állj le, azonnal.

2023. ápr. 9. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#7

Ha a 3. sör is szükséges lesz, akkor abbahagyom.😇

2023. ápr. 9. 21:56
 9/19 anonim ***** válasza:
66%

"Ha a 3. sör is szükséges lesz, akkor abbahagyom.😇"


Igen, akkor majd azt mondod, hogy 4. sör után fogod befejezni. Aztán az 5. után...

Senki sem úgy megy ennek neki, hogy ő alkoholista akar lenni, elhiheted.

2023. ápr. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
33%

#7

Miért nem akkor hagytad abba amikor napi 1 lett a szükséges?

2023. ápr. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!