Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az mennyire gáz/ szánalmas,...

Az mennyire gáz/ szánalmas, ha mostanában néha megszoktam 1-2 sört munka után egyedül itthon?

Figyelt kérdés

Megiszom, oszt itt szomorkodok magamban/ dumálok a munkatársaimmal.

Félreértés ne essék, nélküle is szomorkodnék, csak így könnyebb.😅

Igazából, soha sem voltam az a bulizós fajta. 2× voltam bulizni, akkor is fullra lerészegdve ölelgettem mindenkit meg sírtam és megutáltattam magam minden csajjal, még 16 évesen.

19/f



#szerelem #magány #Senkise szeret☹️
2023. ápr. 5. 19:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
0%
Semmi bajod nem lesz egy sortol, még valamilyen szinten egészséges is napi egy vagy hetente pár üveg sör.
2023. ápr. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
65%

"Miért nem akkor hagytad abba amikor napi 1 lett a szükséges?"


Mert sosem volt napi 1 szükséges és nem is igazán veszi észre az ember, hogy mikor lendül át a ló túloldalára. Éppen ezért írtam, hogy a rendszeresen kikapcsolódásból vagy önmagunk megnyugtatása miatt fogyasztott alkoholnak mindig rossz vége lesz.


"Semmi bajod nem lesz egy sortol, még valamilyen szinten egészséges is napi egy vagy hetente pár üveg sör."


Semennyi alkohol, semmilyen rendszerességű fogyasztása nem egészséges. Az alkohol egy idegméreg. Azt lehet mondani, hogy esetleg a sörben lévő, egyéb, alkoholtól eltérő anyagok között van olyan, ami egészséges, de ezeket meg jóval könnyebben beviheted kb. bármi másból is.

2023. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
66%
Aki azzal nyugtatja magát, hogy napi 1-2 sör nem árt, sőt, “egészséges”, az vagy semmilyen szinten nincs tisztában az alkoholizmus fogalmával, vagy egész egyszerűen önbecsapásban él. Lehet választani.
2023. ápr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Sortol nem lesz senki alkoholista, utána lehet olvasni nyugodtan, hogy napi egy pohár bor vagy sor meg egészséges is a szervezetnek.
2023. ápr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

"Sortol nem lesz senki alkoholista"


Már hogy az istenbe ne lehetne. :D 3 erősebb sörben annyi alkohol van, mint egy gyengébb fehérborban. Vagy 4 átlagos sörben több, mint egy üveg erősebb vörösborban. Nem az alkoholt tartalmazó ital elkészítésének módjától vagy ízétől leszel alkoholista, hanem a benne található alkoholtól.


"utána lehet olvasni nyugodtan, hogy napi egy pohár bor vagy sor meg egészséges is a szervezetnek."


Igen, utána lehet olvasni annak, amit írtam. Az alkohol minden mennyiségben egy szó szerinti méreg. Nincs olyan szerv, amire nincsen káros hatással és nincs olyan betegség, aminek nem növeli a kockázatát a rendszeres fogyasztása. Vannak rá ajánlások, hogy mekkora az az alkoholmennyiség, amit jelentősebb kockázat nélkül lehet fogyasztani, de itt is mindegyik ajánlás tartalmazza azt, hogy heti x pihenőnapot kell tartani, vagyis heti 2-3 napban nem szabad semmilyen alkoholt inni. Mellesleg megjegyezném, hogy a kérdező által említett adag (1-2 üveg) az öt-tíz deci sör. Egy pohár meg 3 deci...


Higgyétek el, hogy nekem aztán teljesen tök mindegy, hogy ki mit csinál meg hogy cseszi el az életét, az alkoholnak szemmel látható negatív hatásai viszonylag lassan lesznek, addig csak csendben pusztít. A lehető legrosszabb forgatókönyv az, amit a kérdező felvázolt: otthon szomorkodik és iszik.

2023. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Javítok:

3 erősebb sörben annyi alkohol van, mint egy üveg* gyengébb fehérborban

2023. ápr. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
Igyad csak nyugodtan 😃
2023. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#17 Ez nem volt valami meggyőző..
2023. ápr. 11. 20:20
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Mi nem volt meggyőző, már leírtam, hogy nem lesz semmi bajod egy kis sortol és valamilyen szinten egészséges is.
2023. ápr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!