Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kellett elhitetni...

Miért kellett elhitetni velem, hogy értékes, érdekes vagyok, amikor ez nem igaz?

Figyelt kérdés

Röviden tömören én egy eléggé zárkózott ember vagyok. Nem nagyon barátkozok, mert a múltban mindig ráfáztam: megszerettem őket, majd mind elhagyott, és már nem is emlékeznek rám, mintha a világon sem lennék. Talán mert egy értéktelen selejt vagyok.

Most megint a régi nóta. Megismertem egy nőt, és azt hittem, hogy érdeklem, mert ezt mutatta! Azt mondta, hogy nagyon kedvel, meg hogy értékes vagyok. Azt is mondta, hogy szívesen találkozna még velem. De aztán megharagudtam rá, mert mindig csak én kerestem őt, ő engem sosem. Becsapva éreztem magam. Erre ő teljesen eltaszított magától.

Azóta szörnyen érzem magam. Azt se bánnám, ha meghalnék. Minek élni, ha nincs kivel megosztani? Még egy barát sem.



2023. ápr. 12. 10:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Magyarul: egy nö nyitott feléd, te erre megszakítottad vele a kapcsolatot és most azon nyavalyogsz, hogy nem kellesz senkinek????

A hiba egyértelmüen benned, a viselkedésedben, reakcióidban van.

Keress fel egy viselkedésterápiával foglalkozó szakembert és tanulj meg normál módon kommunikálni másokkal.

2023. ápr. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

De ő még szeretne találkozni veled?

Nem tudtok kibékülni?

2023. ápr. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
48%

érezd is magad szörnyen, mivel egy fogyatékos vagy.


Feleségemnek annó fél évig udvaroltam, csak én kerestem, csak én írtam rá először. Aztán mikor összejöttük, elkezdett ő is bízni és nyitni felém.

2023. ápr. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

1


Nem. Ő csak mondta az egyetlen találkánk után, hogy még máskor is szívesen találkozna velem. Én később többször is megpróbáltam elhívni, de mindig programja volt. Engem az zavart, hogy bár tudta, hogy találkozni szeretnék vele, sose keresett. Amikor hívtam, akkor fel se vette, majd egész álló nap még arra sem volt képes, hogy legalább egy üzit dobjon. Ezután írtam neki egy sms-t, amire már persze rögtön tudott válaszolni. Igen, megharagudtam rá, de én nem tudok haragot tartani, könnyen jön, könnyen elszáll. De ő szerinte az én elvárásom neki korlát, béklyó.

Nyilvánvaló, hogy nem voltam neki fontos. De akkor minek bizalmaskodott velem?

2023. ápr. 12. 10:57
 5/17 A kérdező kommentje:

3


Majdnem fél éve ismerjük egymást. Egy visszahívást, vagy egy sms-t elvárni olyan szörnyű dolog. Jó, fogyatékos vagyok.

2023. ápr. 12. 10:59
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Kevesen viselik el azokat akik rácsimpaszkodnak az emberre, úgy látszik, te se találtál még ilyet.

Szervezz olyan programokat magadnak, amit egyedül is tudsz élvezni, és azt említsd meg másoknak. Ha eljön jó, ha nem, az is.

Ha hívnak valahova menj, de ne akarj elsőre belelátni többet, mint az az egy alkalom.

Legyél önálló, aki nincs rászorulva arra, hogy folyamatosan arról biztosítsák, hogy mennyire értékes és szeretni való.

Az öngyilkosságnak már a gondolata is gyávaság. Amint ezt megérted, soha nem akarsz majd öngyilkos lenni :)

2023. ápr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6


Szóval sem írtam, hogy öngyilkos akarok lenni, Csak jó lenen meghalni. Igazából azért vagyok gyáva, mert nem merem megtenni.


Voltaképp háromszor hívtam el a találkánk után. Az első kettő egymás után történt, de után két hétig én nem kerestem, nem találkoztunk. Nem akartam rácsimpaszkodni, szerintem nem is tettem ilyet. A harmadik elhívás tulajdonképpen csak annyi volt, hogy megkérdeztem, nincs-e kedve megnézni egy bizonyos rendezvényt, ami épp aznap volt, és a lakásához közel.


De én igazából azon akadtam ki, hogy amikor felhívtam (mert kíváncsi lettem volna, hogy ízlett neki a süti, amit készítettem), akkor még csak egy sms-re sem futotta tőle, hogy bocs elfoglalt voltam, vagy ilyesmi.


Tisztában vagyok vele, hogy én is hibás voltam. De legyünk őszinték, teljesen egyoldalú volt az érdeklődés. Csak korábban meg mást mutatott.


Egyébként irigyellek titeket, hogy ennyire júl tűritek, ha tojnak rátok. Komolyan mondom.

2023. ápr. 12. 11:27
 8/17 A kérdező kommentje:

3


Azért még annyit hozzáfűznék neked, hogy én nem udvaroltam. És nem is egy Jókai-regényben élek. Szerintem a huszonegyedik században már mindkét félnek tenni kell egy kapcsolatért, legyen az párkapcsolat, vagy baráti viszony.

2023. ápr. 12. 11:31
 9/17 A kérdező kommentje:

3


Egyébként köszönöm a választ. Rosszul esett, de rávilágítottál, én voltam a hibás. Már belátom.

2023. ápr. 12. 11:49
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg nem te voltál a hülye. Ha valaki érdekel azt keresem, és szívesen elmegyek vele programokra. Olyan még nem volt velem, hogy valaki 3x is elhívott, és a szerencsétlen véletlenek összeadódásának eredményeképpen egyikre sem tudtam elmenni, pedig iszonyatosan el akartam. Egy alkalommal még hihető hogy vmi közbejön. Háromnál nem. Ez a nő egyértelműen nem akart tőled semmit az első találkozás után. Csak ahelyett, hogy ezt illedelmesen, de egyenesen közölte volna, egyszerűen a könnyebbik utat választotta. Viccesek a válaszok egyébként, mert még régen láttam pont itt egy kérdést amiben a lány hasonló helyzetben volt. Ott azt javasolták neki, hogy mondjon nemet a találkákra, ne keresse, és a férfi majd érteni fogja az üzenetet. Egyértelműen itt is ez történt. Az pedig hogy értékes ember vagy nem feltétlenül hazugság, attól még, hogy nincs kölcsönös kémia. Én is értékesnek tartok sok ismerősöm munkásságát vagy jellemét, mégsem jönnék össze egyikőjükkel sem.
2023. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!