Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mivel magyarázható ez? Kiégés...

Mivel magyarázható ez? Kiégés lenne?

Figyelt kérdés
Már pár éve elég (iszonyú) magányos vagyok, társasági életem minimális volt. Így az évek során egyre jobban csökkent a motivációm, szép fokozatosan de egyre kevésbé kötött le bármi is. Végül odajutottam, hogy csak a munkának élek, elhanyagoltam a lakást, nehezen vágok bele bármibe is. Régebben, akár még 1 éve is nem így volt a dolog.. Ahogy említettem, szépen fokozatosan vesztettem el a dolgok iránt az érdeklődésemet. Munkából nem hiányzok ugyan, becsülettel járok, de egyre nehezebben veszem rá magamat, és kínszenvedés lett mára már.. Semmi örömöt nem lelek benne, mindig úgy megyek oda hogy tudom hogy rossz lesz, hisz csak az lehet. Néha vannak apróbb fellángolásaim, de az is egyre kevésbé, nem tudok már örülni szinte semminek.. Azok a dolgok sem tesznek boldoggá/kötnek le, amik régen (tavaly is még akár) igen. Nem mellesleg a libidóm is nagyon lecsökkent, amivel sosem volt így gondom. Mindig is volt megfelelési kényszerem, szerettem rendet tartani a munkakörnyezetemben, szerettem rendezgetni a dolgokat hogy a műszakvezetőm megdicsérjen reggel.. Aztán persze mindenhol, ahol a jelenlegi munkahelyemen is jöttek a csalódások.. Itt is kihasználnak, itt is hülyének néznek, babrálnak a pénzel, több ember munkáját végeztetik velem. Egyre kevésbé szerettem bejárni, összefolynak már a napok. Szóval olyan az egész, mintha a kiégés nálam egy hosszú folyamat lett volna, apránként veszítettem el az érdeklődésem, és őröltek fel a gondolataim. És most már nem is takarítok itthon, halogatom a dolgokat, kerülöm az embereket mert rossz látni más kiegyensúlyozott életet és boldogságát. Mit lehet ilyen helyzetben tenni? Ki lehet ebből lábalni? Persze tudom, hogy keresnem kellene új munkahelyet, ismerkedni, új dolgokat kipróbálni.. Szóval egy teljes életmódváltás kellene csak egyrészt ez alapból nem olyan egyszerű, másrészt ottvan bennem a "mivan ha akkor sem lesz ez már jobb?", illetve az is ugye hogy pont most, amikor az ember már ilyen szinten van.. Ilyenkor a legnehezebb magát rávennie magát bármire is.. Mi érdekel engem? Kérdezem magamtól.. Semmi. Ami érdekelne, vagy amire vágyom, oda iszonyú hosszú és rögös út vezetne, amihez nem lenne kitartásom. Van valaki hasonló helyzetben? Olyan, akinek szintén ilyen közömbös, és szürke lett minden. Öngyilkos hajlamaim nincsenek azért, és érdekes mód fáradékonynak sem mondanám magam.

2023. máj. 1. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg kiégés, ami kezeletlenül elfajulhat depresszióba is.
2023. máj. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy csak a teljes életmód váltás lehet a jó megoldás, bár ha van erre lehetőség, érdemes megpróbálni. Apránként csúszik az ember bele egy ilyen állapotba, ugyanígy lépésenként ki is lehet jönni belőle. Először csak egy kis újítás valamin, pl. belevág az ember egy új hobbiba. Lehet, hogy jön majd a gondolat, hogy semmi nem érdekel, de tudatosítani kell, hogy ilyen egyszerűen nem létezik; biztosan van valami, ami egy kicsit legalább feldob.

Rengeteg dolgot lehet csinálni az életben a zenéléstől kezdve a sportoláson, utazáson, barkácsoláson keresztül a nyelvtanulásig, ami sikerélményt adhat és eltereli a figyelmet a negatív gondolatokról.

2023. máj. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez mar depresszio, csak nem az agyban fekvos. Szerintem ahhoz, hogy legyen erod a valtoztatashoz, eloszor ebbol ki kell jonnod. Orvoshoz menj, haziorvos eloszor. Igazabol az antidepresszans iksz honapig olyan allapotba hoz, hogy cselekvokepesnek erzed magad. Vagy objektiven latod, ez van, de attol meg nem huz le ennyire. Kulso segitseg kell.
2023. máj. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj esetleg apró dolgokon változtatni. Ahogy írod, hogy el van hangolva kicsit a környezeted, lakás, ilyesmi. Ezeken fokozatosan indulj el. Ne akarj egyik napról a másikra nagy változásokat elérni. Készíts egy listát az elvégzendő feladatokról és az alapján haladj. Ráadásul jön a jó idő, ami kicsit segíthet a javulásban. Ezen kívül be hanyagold el magad, próbálj sétálni, vagy ha van rá lehetőség biciklizni. A természetet, vagy csak szimplán a mozgás is segíthet.
2023. máj. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Ismerős mert nekem is ez van. Semmi nem hoz lázba, minden tök közömbös. Még piálni sincs kedvem. Munkám se valami jó. Tenni nem lehet mit.
2023. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kiégésből induló depresszió. Első lépés a munkahelyváltás, kezdj el keresni. Ennél csak jobb lesz, nyilván megnézed, hova mész, nem csak beesel valahova. Igyekezz, mert minden nappal veszítesz az erődből és munkaképességedből. Járj a természetbe, sportolj, az önmagában feljebb viszi a hangulatodat. Egyedül élsz? Az nem jó, mozdulj ki! Keresd meg régi ismerőseidet, járj programokra, konditerembe. Ha van rá pénzed, menj pszichológushoz vagy coachhoz.
2023. máj. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

5ös, Kérdező

Én is így érzem magamat, bár elég fiatal vagyok, lehet hogy más.

De egyáltalán nem igaz hogy nem lehet ellene tenni. Úgy érzem magamat mint egy darab szár és már semmi nem hoz lázba. Viszont én voltam pszichológusnál és elmondtam neki mindent ami bánt. Segített azzal is, hogy meghalgatott.

De lehet hogy velem van baj.

Nincsenek barátaim és tudom hogy segítség kell nekem mert ez így már nem oké.

A lényeg: menj, és beszélj valakivel akiben megbízol. Legyen pszichológus vagy barát (Ha nincs akkor beszélhetsz olyasvalakivel akiben legalább régen megbíztál)

Gyógyulnak meg

2023. máj. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
2# Ha érdekelt is valami, mára már alig-alig. Ilyen volt, vagyis ilyen lett volna az utazgatás például. De egyedül nem lelném benne örömömet, és nincs aki jönne velem. Ez a hobbim is egyre jobban eltűnt az évek alatt, mára meg szinte teljesen. Ha lenne velem valaki, társ vagy egy barát akkor úgy belevágnék szívesen nagyobb kirándulásokba, de úgy hogy ott is egyedül legyek a gondolataimmal és más emberek boldogságát, családokat, haverokat nézzek magam körül.. Egy szó mint száz, csak rossz érzéseket keltene bennem. Sport szintúgy hasonló, régebben sokat bicikliztem például a környéken. De mára már abban sem érezném jól magamat, még ha a tekerés jó is.. Egyedül menni biciklivel fel-alá a városban azt megint csak rossz érzést keltene bennem, hisz egyedül vagyok. Zenélés valahogy sosem érdekelt, énekhangom pedig nincsen egyáltalán. Régebben lekötött a kockulgatás, de mára már ez sem, és csak feszengek alatta.. Nem is köt le, és tudom hogy már nem is ezt kéne csinálnom.. Egyre ingerlékenyebb vagyok a játékok alatt, könnyebben adom fel, könnyebben leszek ideges. Semmi beleélésem nincsen már a játékok iránt. Ez is az évek alatt fokozatosan ment le, egészen a béka seggéig. Sétálni, természetben lenni is nagyon szeretek, de egyedül abban is csak feszengenék. Attól még ugyanolyan magányos maradok, az életem nem lesz tőle jobb vagy rosszabb.. talán arra a kis időre egy picit kiszakadok. De stresszesnek pedig nem mondanám magamat, ez is megijeszt mert én alapvetően egy elég stresszes ember voltam. De most nagyon kevés dolgon parázok, ez is annak a jele szerintem, hogy teszek mindenre, olyan lesz ami lesz alapon. Mindig volt azért valami apró kis szikra, egy kis motiváció hogy majd lesz jobb, vagy éppen tárgyi dolog ami érdekelt és beletudtam merülni/gyűjtögettem rá. De most, tényleg semmi. Tavaly, vagy pár éve még fogtam magamat, egyedül elmentem ide-oda csavarogni (persze már akkor is bőven mutatkoztak rajtam ezek a jelek), de most már tényleg semmire nem veszem rá magamat (a kötelező boltozáson kívül), mert hogy nem érdekel "semmi". Vagyis annyira biztosan nem, hogy picit is megerőltessem magam, például buszra üljek, captassak. Orvost még nem próbáltam eddig, de most rá állítottam magamat. Azt hiszem hogy társaság kellene nekem, új ingerek. Egy hely, ahova tartozom, célok. Ezek ugyebár jó pár éve nincsenek jelen az életemben, vagyis létezésemben. Csak nem tudom, merre induljak.. Egy új munkahely biztosan sokat segítene, csak kérdés hogy meddig nem találok másikat. Időm az végülis lenne programokra, hétvégente meg pláne.. Beiratkozhatnék helyekre, csak nem tudom azt sem, hogy hova kellene, és milyen lehetőségek vannak. Elsősorban ilyen programokra gondolnék, mint a túra egyesületek, filmklub.. Igazából nem is tudom.. Bulizni én nem szoktam eljárni, az nem az én műfajom. Talán ha lenne egy normális kis társaság, akkor úgy velük igen.
2023. máj. 2. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Még most lépjél, amíg még tudsz! Ne engedd magadat még mélyebbre kerülni, innen még vissza lehet kerülni. Ne orvossal, nem vagy beteg. Ez nem klinikai depresszió, hanem életmód- és szemléletváltásra van szükséged. Hova lettek a barátaid? Biztos voltak! Illetve a normálisabb családtagok. (NEm mindig vannak.) Regisztrálj társkeresőbe, az is bejöhet. Járj konditerembe, előadásokra, moziba, kiállításokra, művházbeli szakkörökre, pl fotó, művészet, filmklub, attól függően, hogy hol laksz. Iratkozz be nyelvtanfolyamra, az is társaság. Jó, hát pénz kell mindehhez, költs rá, amennyit erre tudsz szánni. És igenis menjél egyedül is kirándulni, mert a szép zöld táj és napsütés is gyógyít. Élvezd a növényeket, állatokat. Egyedül nézve is szépek. Vigyél magaddal könyvet, az is kikapcsol. Neked magadnak kell a problémáidat kezelni, senki nem fogja helyetted.
2023. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Kicsit én is hasonló cipőben járok, már már kezdődő depressziónak mondanám ezt a "semmihez nincs kedved" érzést. Nálam talán annyiban még jobb a helyzet, hogy néha azért van kedvem dolgokhoz, de erős hanyatlást vettem észre én is az évek alatt. Régebben pl. imádtam megnézni egy jó filmet, sorozatot, vagy én is pl. gamelni, imádtam az időjárással kapcsolatos dolgokkal foglalkozni, órákat el tudtam tölteni az olyan témákkal kapcsolatos oldalak fórumain, amik érdekeltek.. Mostanra ezek szépen fokozatosan kezdenek kiveszni az életemből. Barátokból szintén el tudnék viselni többet. Több költözésen is túl vagyok az életem során, emiatt is fogyatkoztak meg mostanra, meg hát valószínű én is tehetek róla. Jobban is megbecsülhettem volna őket, többet is foglalkozhattam volna velük.. Amúgy az szerintem is jó ötlet, hogy megpróbálni ismerkedni. Neten próbáltad már? Na ehhez pl. még szokott kedvem is lenni néha, időről időre bele is vágok, de azt kell mondjam hogy neten rettentő nehéz feladat a neten barátkozás. És a kedvemet hamar el tudják venni a kudarcok.. Tervem az, hogy élőben is el fogok járni helyekre, koncertekre pl. kifejezetten ebből a célból. Vagy a túrázás a nekem is szintén egy olyan dolog, amit szívesen kipróbálnék társaságban valami túrázós csoporttal.
2023. máj. 3. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!