Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, hogy a kollégáim...

Úgy érzem, hogy a kollégáim kibeszélnek engem, gúnyolódnak rajtam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van két kolléga, egy férfi és egy lány, akik többeket is kibeszélnek... De persze úgy csinálják, hogy vagy az illető háta mögött teszik, vagy úgy, hogy nem nevezik meg egyértelműen, kiről beszélnek... Sokakban egyébként nem vált ki ellenszenvet ez, sőt gyakran mások is asszisztálnak nekik.


Konkrétan nem tudom, hogy rólam is szó van-e, de gyakran érzem úgy, hogy rólam beszélnek, rajtam élcelődnek... Pl. Hogy büdös vagyok... És ez azóta nem megy ki a fejemből... Én nagyon is adok a higiéniára és dezodor mellett parfümöt is használok. Anyám szerint néha érezni rajtam kellemetlen szagot, de nem szájszag... Talán a pattanásaim azok... Elvileg lelki betegség, illetve vitamin hiány is okozhat ilyesmit, és sajnos nálam előbbi biztosan fennáll (emiatt pszichológushoz járok pár hete)

Nagyon elkeserített ez az egész...

Én azelőtt egyáltalán nem gondoltam volna, hogy büdös lehetek, mert rendesen tisztálkodom, illetve illatosítom magam.

Idegesít, hogy nem tudom, valóban rólam van-e szó, illetve miket terjeszthetnek még rólam...

Arra gondoltam, hogy esetleg megkérdezem azt a kolléganőmet, akivel jóban vagyok, hogy szerinte jogosan érzem-e így, vagy esetleg hallott-e valamit... Azt tudom, hogy rá is mondanak sok rosszat, nekem pl. az elején azt mondta az egyik "kibeszélő" (a férfi), hogy kerüljem őt. Mert hogy rosszindulatú. De én aztán nem így ismertem meg. Segíteni próbál nekem, megkérdezi hogy vagyok, amikor látszik rajtam, hogy kivagyok (senki mást nem izgat), szóval egyáltalán nem rosszindulatú.

De nem tudom, jó ötlet-e...



2023. máj. 19. 22:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Rossz alkategória, bocsánat.
2023. máj. 19. 22:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg hátha tud valamit.

Az más kérdés, hogy mit kezdel az információval amikor megkapod.

Lehet rossz és lehet semleges.

Ha te nem olyannak ismerted meg, mint ahogy a csacsogók mesélték neked, bízz magadban főleg, mert ők kibeszélik a többieket!

2023. máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne engedd, hogy lelki terrorban tartsanak.
2023. máj. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen visszataszítóak a közvetlen munkatársaim. Három nagypofájú némber. Hatalmas az összhang köztük, ha másokat kell kipofázni, gúnyolni, mindennek elhordani. Rajtam is rengetegszer élcelődnek, igyekszenek hülyének beállítani, pedig szimplán csendes vagyok, így próbálom túlélni a mérgező közeget. A főnöknek persze játsszák az agyukat, bőszen nyalják a fenekét elbűvölő beszélgetésekkel, a háta mögött meg őt is alázzák. Az egyik némbernek ráadásul a helyesírás is meghaladja a képességeit, de ő meg van győződve róla, hogy az egyik legnagyobb talentum a cégnél. Nem konfrontálódtam velük soha, mert ezekkel nem lehet, elképesztően önelégült és lelkiismeretlen mind a három. Egy idő után rájöttem, hogy saját magamat teszem tönkre, ha tovább maradok ezen a trágyadombon. Rég fel kellett volna már mondani, de csak most tettem meg. Életem egyik legjobb döntése volt. Szerintem neked is érdemes lenne megfontolnod.
2023. máj. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!