Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha folyton, akár évtizedeken...

Ha folyton, akár évtizedeken keresztül pszichológushoz járok majd, az adhat annyi társaságot hogy ne örüljek bele a magányba?

Figyelt kérdés

Teljesen kilátástalan a jövő, nulla jövőképem van

A pánikrohamaim tárgya a megorulestol való félelem

Semmi nem vár rám csak hogy maximum egy árufeltöltői munkát csináljak amíg majd bírom.


Most az jutott eszembe hogyha folyamatosan járnék pszichológushoz, akkor az tudna motiválni, mert lenne társaságom.

Ez működhetne szerintetek?


Jövő hónapban leszek 30, ettől is rettegek. Már látszik az arcomon, fogalmam sincs hogy mi lesz velem ezek után, hogy hogy fogom viselni az öregedést


Jelenleg az anyámmal elek, megtur, de nagyon rossz a kapcsolatunk. Egyedül élni nem fogok tudni soha, ez már biztos.


Arra is gondoltam hogy esetleg bevonulnék egy zárdába, bár nem vagyok hívő, de szűz vagyok, szóval ezzel nem lenne gond.


Egyszerűen csak nem akarok teljesen egyedül maradni majd 40 körül is és nem tudom hogy tudnék valamilyen társasághoz csapódni.

Adjatok valamilyen ötletet


2023. jún. 11. 18:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
41%
Egy zárdába én is bevonulnék (40F)
2023. jún. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
mondjuk úgy, hogy elkezdesz ismerkedni és beszélgetni az emberekkel.
2023. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Mindenképp keresd fel azt a pszichológust, kérlek
2023. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus tud abban segíteni, hogy idővel kikerülj ebből a reménytelenségből. Társaságod azokban az órákban lesz, amikor rád figyel. Tud még abban segíteni, hogy csoportos terápiába is bevon. (Ilyen alkalom, főleg ha rendszeres, vagy többnapos, akkor nagyon hasznos, előremutató tud lenni, nekem nagyon sokat lendített előre.)

A zárda is lehet megoldás, évszázadokig működött. Vannak társas lakhatások, érdemes lenne tájékozódni ilyenről is.

2023. jún. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szakember át fog adni másnak, ha 10-20 ülés után nem változik az állapotod.
2023. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Keress kiado szobat. Ott lesznek lakotarsaid a lakas masik szobaiban.


Keress sportegyesuletet.


Keress munkat.

2023. jún. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

A pszichológus a legjobb megoldás a problémáidra, mert nem csupán társaságot nyújt számodra, hanem abban is tud segíteni, hogyan alakítsd át az életed, viselkedésed, gondolkodásod, hogy az itt vázolt dolgokon változtatni tudj.

A munkát viszont neked kell elvégezni, hogy meg tudd változtatni az életed, mert más nem tudja helyetted megcsinálni. A pszichológus csak támogatást, ösztönzést, iránymutatást tud nyújtani hozzá, hogy könnyebben menjen.

2023. jún. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
42F vagyok , igaz nem szűz van egy lányom is. Feleségem meghalt. Hidd el van mindig rosszabb és sokszor én is azt hiszem nincs holnap, de valahogy mindig felkel a nap, van remény és .....
2023. júl. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, mi történt azóta veled? Jobbra fordult a sorod?

Én személy szerint nem hiszek a pszichologusban. Egy vad idegen próbál neked segíteni, akinek fogalma sincs az életed történetéről, a lelki mozgató rugóidrol. Egy dolog huzhat ki ebből: ha megprobálsz másokon segíteni. Nem lesz könnyű persze. Az oregedéstol meg nehogy már félj 30 évesen!

dec. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Nem fordult jobbra

Csak egyre rosszabb minden

Tényleg meg akarok halni

Ha lenne gyógyszerem megtenném

A család a legnagyobb baj és hogy nem tudok eljönni innen


(Nem az én kérdésem, csak szíven ütött)

dec. 17. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!