Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tehetnék jóvá mindent?...

Hogyan tehetnék jóvá mindent? Hogyan hozhatnám be a lemaradásokat?

Figyelt kérdés
Egyre nagyobb és nagyobb szorongás és félelem fojt meg, mert tudatosítottam magamban, hogy elcsesztem 8 évet az életemből, a szüleimmel rettentő kevés időm van, a családomra a jövőben nem biztos, hogy számíthatok, ahogy a rokonokra sem, és 0 baráttal, haverral, ismerőssel, egy nyomorultként rettegek, hogy mit hoz a jövő, és rossz gondolataim vannak… Bennem él az a gyerekkori élmény, amikor fiatal voltam, és igazából semmi dolgom és felelősségem volt, úgy élvezhettem a nyarakat, ahogy akartam, azt csináltam viszonylag, amit akartam, és azt éreztem, hogy a szüleim fiatalok és biztos sokáig lesznek velem. Valahogy ebben élek még mindig, nem sikerült felnőnöm. Hogyan tehetnék jóvá mindent? Hogyan hozhatnám be a lemaradásokat? Hogyan szerezhetnék szép élményeket a családommal, hogyan szerezhetnék barátokat, barátnőt? Rettegek.

2023. jún. 19. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

“nem sikerült felnőnöm”


Nem kell “behozni” semmit.

Ma van, és holnap van. Mától élj változatosabb életet, önállóan. Barátkozz, csinálj programokat. Néha látogasd meg a szüleidet, ha kérnek valamit, tedd meg.


Ne ideologizálj! Élj.

2023. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A bűntudat szépen felemészt... Ne engedd! Nem kell pótolni, mert nem lehet.. Inkább élj a jelenben és tedd meg, amit idáig nem tettél meg. :)
2023. jún. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Nemtudom
2023. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!