Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha magányos vagyok meg depress...

Ha magányos vagyok meg depressziós, miért hiszik egyből azt az emberek hogy pszichológusnak akarom használni őket?

Figyelt kérdés
Aztán jön az hogy hagyjam őket menjek pszichológushoz
2023. jún. 22. 14:26
 1/5 anonim ***** válasza:
53%
Mert panaszkodásnak veszik és nem vagy hajlandó a problémamegoldásra törekedni és olyan emberektől várod az ingyen segítséget, akik alkalmatlanok rá. Nincs idejük, eszköztáruk veled foglalkozni. Ha valódi problémád van, valódi segítség kell.
2023. jún. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
91%
Nem azt hiszik, hogy pszichológusnak használod őket, hanem valószínűleg panaszkodsz, negatív vagy és ez az ő kedvüket is elrontja. Gondolom oka van annak, hogy nem hallgatnak meg, nyilván, ha egyszer-kétszer elpanaszolod a gondod, akkor nem fognak egyből elutasítani, de egy idő után sok lesz nekik is.
2023. jún. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Nagyon megterhelő lelkileg egy ilyen ember panaszkodása. Párszor belefér, de életvitelszerűen borzasztó.


Tudom, mert 2-szer is volt olyan barátom, akik öngyilkosságot fontolgattak (szerintem nem komolyan, mindkettő él még, nem volt kísérletük sem. Vagdosás volt, de azt is keresztbe, tehát csak a fájdalom volt a cél és a figyelem)

Nem tudtam mit kezdeni vele 14-16 évesen, de most sem tudnék. Menj pszigológushoz. Pont.

Nekem boldog az életem és nagyon rosszul jön ki az olyan beszéletés, amikor ő elsírja minden panaszát, majd udvariasságból megkérdezi velem mizu. Na most erre az opcióim:

1. Semmi extra (hazugság)

2. Felnagyítok valami kis gondot, ami amúgy meg se érintett akkor, azaz direkt a rosszaz keresem az életemben (ami esetemben kifejezetten nehéz) Lényegében hazugság, mivel nem az köt le, hogy lekéstem a buszt, ha pl most diplomáztam vagy eljegyeztek stb.

3. Elmondom az igazat. Csak ezt sz.r olyannak hallani, akinek nincs rendben az élete. Hiába mondom, hogy nekem milyen szuper a kapcsolatom, hogy miket csinálok a barátaimmal, hogy lediplomáztam, kaptam jó munkát, tele vagyok álmokkal, minden összejött stb.

2023. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos mindkét oldalon voltam már, és egyik sem kellemes. Szerencsére azért időben észhez kaptam.



Az a baj, hogy egy ilyen állapotban lévő ember nem érzékeli igazán a szavai súlyát, és sokszor a határokat sem. Egy szimpla "mesélek egyet az életemről/napjaimról" nagyon könnyen átcsap panaszkodásba, amit a másik pár alkalommal meghallgat, segíteni is próbál, csak ezzel könnyen vissza lehet élni, és meg is teszik többen. Viszont sokan nem is akarnak igazából a negatív dolgokon változtatni, csakis a hangoztatásuk a cél, nem a gond megszüntetése.


Azért is érhetnek ilyen megjegyzések, mert egyszerűen nekik is megvan a maguk baja (abba nem szabad belemenni, hogy kié a súlyosabb, mert senkinek nincs a másik életére 100%-os rálátása), és nincs idejük, erejük máséval is foglalkozni, főleg, ha ő nem is akar (tud?) azokon változtatni. Ezért sem szabad megkérdezés nélkül másokra önteni a tömény negativitást. Az ilyesfajta panaszkodással nagyon könnyen tönkre lehet tenni az emberi kapcsolatokat.

2023. jún. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Ne menjél sehová! :)
2023. jún. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!