Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális, ha sokszor ennyire...

Normális, ha sokszor ennyire tabunak kezelem, hogy elég aszociális, befele forduló személyiség vagyok?

Figyelt kérdés

Alapjába véve eléggé az vagyok, bár igyekszem változtatni, mennyire lehet. Időnként szoktam kimozdulni és társaságokba járni, igyekszem leküzdeni a gátlásaimat.

Amikor ismerkedem, akkor gyakran kínosan érzem magam, ha olyan téma kerül szóba, ami kapcsán szégyellem a befele forduló természetem, ezért próbálom terelni az ilyen témát, vagy ilyesmi.(Például, ha nem vettem részt egy fontos rendezvényen, vagy ha arról kérdeznek, hogy miért nem bulizok szombat este stb.)

Ilyenkor úgy érzem, mintha az adott személyt becsapnám, bár mégis fontosnak tartom, hogy ismerkedjek, de sajnos ritkán fogok ki olyan társaságot, ami igazán megértene. Máskülönben nem lenne ilyen gondom, olyan emberekkel őszinte vagyok, akikről tudom, hogy hasonló cipőben járnak és megértenek.


2018. aug. 26. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:

nem bírod ha magyarázatot követelnek..mert sokszor nincs megfogalmazható oka, hogy úgy tettél..


mi ezzel a baj, az ő bajuk, nem kell mindenre válaszolni..semmi gáz veled, egyedi vagy és figyelsz a szavaidra

2018. aug. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem rendben van a dolog.


Próbálsz jó benyomást kelteni és ennyi. Nyilván olyan közegnen, ahol társaságinak lenni szimpatikus tulajdonság, ott nem előnyös arról mesélni, hogy amúgy ki nem állhatod, ha sok ember vesz körül 😃


Legjobb módszer viszont a humor. Ilyen és hasonló mértékű apróbb negatív tulajdonságaidról nyugodtan megnyílhatsz, és mindezt átadhatod úgy másoknak, hogy az szimpatikusnak tűnjön nekik... úgy kell előadnod a hiányosságaidat, hogy azon te magad is tudj nevetni 🙂


Ez valamiért működik. Humor ereje. Bizalmat sugározol a megnyílással, és bár negatív dolgot mondasz el magadról, a humor miatt szimpátiát is keltesz. 😃


Nagyon negatívan ható dolgokat viszont egy friss ismertségnél érdemes kerülni, mert azokon még a humor sem segít. Ott mehet a terelés/elhallgatás 🙂


És ezeket nem én mondom, hanem az Első benyomás c. könyvben van. Enkóron fent van


...úgy érzed, mintha becsapnád... ez is még így kulcsszó. Ez a könyv pont arról szól, hogy hogyan tegyél jó első benyomást úgy, hogy közben önmagadat adod. Szóval az ilyen mások és saját magad becsapásán is segít felülkerekedni 🙂

Nekem nagyon tetszett így kommunikációs témában ez a könyv, ajánlom 😀

2018. aug. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2018. aug. 27. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Végre valaki, aki helyesen használja az aszociális-antiszociális szavakat!


Én is eléggé jól el vagyok magamban, s nem is akarom erőltetni azt, hogy ez másképp legyen. Hiába mennék el bulizni, nem tudnám magamat jól érezni, mert a mélyreszántó témákat kedvelem, míg a felszínes kirakatbeszélgetéseket rühellem. - Szerintem fölösleges ezek miatt kellemetlenül érezni magadat, mert senki felé nem tartozol számadási kötelezettséggel.


Ha budapesti vagy, s lenne kedved barátkozni, írj! Elég sok tapasztalatom van a témával kapcsolatban.

25f

2018. aug. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!