Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miert utal mindenki?

Miert utal mindenki?

Figyelt kérdés
Mindenki szinte kerul engem(csaladomon kivul),iskolai ,es iskolan kivuli ismeroseim is,nem beszelnek velem,az osztalytarsaim b*sztatnak is barmivel ami csak lehet,szerintuk idegesito vagyok,pedig megse szolalok egesznap,amint megmerek szolalni oran vagy szunetekben,mar kapom az ivet hogy fogjam be,volt hogy megakartak verni is,mert egyszer visszamertem szolni,es miutan “megnyertem” a verekedest,masnap mar 5-en tamadtak be hogy en megvertem es utanna megjobban megutaltak. Mi rosszat tettem?
dec. 15. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
24%

Mit tettél azért, hogy elfogadjanak? Segítőkész vagy, barátságos, mosolyogsz mindenkire, embernek tekinted őket? Általában ilyenkor nem a "mindenki" a hibás, hanem te. A sztorid erősen sántít, mindenki meg akar verni, stb. nem vagy te annyira fontos tényező, hogy "mindenki" veled foglalkozzon. Vagy pont ezt akarod?

Mi rosszat tettél? Gondolom, egy öntelt idióta pöcs vagy, akinek az a véleménye a világról, hogy mindenki hülye, minden szar, bezzeg te vagy a tuti. Kicsit kevesebb öntudat, próbáld megismerni és megérteni a világot, művelődj, légy jobb ember, s automatikusan jönni fognak a barátok, a jó élmények.

Ezt most ingyen mondtam el, de majd jönnek az okosok, hogy menj pszichológushoz, aki ugyanezt fogja mondani, csak pénzért.

dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

"masnap mar 5-en tamadtak be "


miért nem verted meg mind az 5-öt?

dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

#1 Édes istenem...az ilyen áldozathibáztató inkább le se írom miknek kellene a pszichológus. Annyira gyengék vagytok pszichésen, hogy nem bírjátok feldolgozni és elfogadni, hogy az embert bánthatják szórakozásból, vagy azért, hogy erősnek érezzék magukat, anélkül,hogy az áldozat bármit is tett volna. Ezért kényszeresen véditek a kis lelki világotokat, és bebeszélitek, hogy mindenki rossz akit bántanak, és meg is érdemli, és akkor mivel ti nem vagytok rosszak, veletek ilyen nem történhet. Hát közlöm öcsém, bármikor a falhoz b*szhat egy 100 kilós izomkolosszus az utcán és úgy sebbe rakhat hogy ott maradsz, mert ilyen a világ. Zárójeles megjegyzés, ha már te is ennyire szeretsz kioktatni másokat, szerintem önteltségre gondoltál. Kevesebb öntudata max annak lesz, aki nagyon durván bedrogozza magát.


Kérdező, az osztálytársaid engedd el. Ha már kipécéztek, az valszeg úgy marad. Nem fognak veled szóba állni,mert félnek, hogy őket is bántani fogják, vagy mert gáznak tartják,ha szóbaállnak egy bullyingolt gyerekkel. Ha teheted, válts iskolát. Ezen felül kezdj el az osztályon kívül barátkozni, járj el olyan programokra, amik évfolyamok/osztályok között vannak, kirándulás, szakkör, sport, akármi. És ne félj kezdeményezni, mert máshogy nem megy, csak ha te is megszólítasz embereket,nyitsz feléjük. Az MCC középiskolás programját is tudom ajánlani, ott is rengeteg gyerekkel találkozhatsz a korosztályodban, és tudsz barátkozni. Ha szükségesnek érzed, mert szorongsz, vannak önértékelési gondjaid, stb. akkor elmehetsz pszichológushoz. Ha kommunikációs problémáid vannak, nem tudsz barátkoni, úgy érzed kínosan viselkedsz, nem elég nyitott és laza a testbeszéded (matatsz, dadogsz, kerülöd a szemkontaktust) akkor erre is vannak tanfolyamok/szakemberek. A kommunikáció a végletekig fejleszthető, barátkozni pedig sosem késő. Jelenleg érintkezhetsz vagy 30 emberrel, akikkel pont nem jött össze. Van ilyen. Attól még millió fiatal van még Magyarországon, valakivel biztosan ki fogsz jönni :)

dec. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Senior Séf ***** válasza:
34%
De azért, kedves 3-as, ha mindenki szembe jön az autópályán, azért csak el kellene gondolkodni, nem én vagyok-e rossz sávban?
dec. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem, nem az autopalyan jonnek szembe. A bullying, mikor meg kikozositesnek hivtuk is letezett. Szemuveges vagy? Azert. Voros haju? Azert. Kover? Azert. Sovany? Legjobb tanulo? Azert. Es csak ugy. Egy hangado talalja ki, kit kell utalni, es onnantol fogva senki nem meri nem utalni, vannak akik meg lelkesen mutatjak, hogy ok a csapathoz tartoznak.
dec. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
#3 Gondolom a bullyingos részre írtad ezt. Azt #5 nagyon jól kifejette. Ha mélyebbre akarunk menni, ennek nagyon komoly pszichológiai háttere van, ha valaki csak kicsit is beleássa magát, akkor látja, hogy a bullyk vagy lelkileg sérültek, vagy szociopaták/pszichopaták, és szinte teljed mértékben otthonról hozzák a sebeiket,amiket random embereken vezetnek le. Például az otthon vert gyerekek nagyon gyakran verik a náluk gyengébbeket. Azon felül, a kérdező is "hibás", de nem úgy ahogy te gondolod, nem a bántalmazásban,és nem azért, mert "öntelt idióta pöcs". Hanem mert a bullying általában tönkreteszi az áldozatot, minimum szorongani kezd tőle, esetleg szociális szorongás alakul ki, és derékbe töri a szociális készségek egészséges fejlődését, ami kiskorúaknál még aktívan zajlik, mivel nincs kivel kommunikálni. Ehhez hozzájön még az, hogy sokan rágörcsölnek, hogy legalább 1 barátjuk legyen, ha már a suliban bántják őket,és ahogy a párkeresésnél, barátkozásnál is taszítja az embereket ez a túlbuzgó, kétségbeesett hozzáállás. Magyarán hiába próbál szerencsétlen iskolán kívül barátozni, 1) feltűnően izzad a szorongástól 2) matat, kerüli a szemkontaktust, görnyedt 3) halkan, remegve beszél, hadar, vagy dadog 4) nem igazán tudja, hogyan beszélgessen, mit mondjon 5) sugárzik róla a "légyszi légyszi légyszi" legyél a barátom hozzáállás. Ezek öszessége azt eredményezi,hogy szinte mindenki rögtön furának meg kínosnak tartja, és kerüli. Ezért írtam, hogy ha tapaszalja magán ezeket, akkor ki kell őket javítani kommunikációs tanfolyamokon és/vagy szakemberrel, és rengeteget kell gyakorolni.
dec. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!