Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosan boldog élet?

Magányosan boldog élet?

Figyelt kérdés

Ti hogy érzitek, lehetséges?

1 éve vagyok szingli, eleinte próbáltam más emberekkel pótolni az űrt, barátokkal. De mára szinte teljesen egyedül maradtam, Csak a szüleim meg tesóm van, meg melóban a kollégák, de nincsenek barátaim,párom, ismerkedni próbáltam, de most végleg feladtam, valahogy olyan mint a szélmalomharc, tökmindegy hogy próbálkozom mindig pofára esés a vége, új barátokat sem szereztem, csak új ismerősöket.

Hobbim van elég, elfoglalom magam, sportolni sportolok, jól érzem magam mindig, csak akkor gáz amikor este nincs kihez szólni, egyedül kell lefeküdni aludni, egyedül kell felébredni, sokszor arra kelek, hogy az exemmel álmodom, olyankor meg is bélyegzi a napom...

Szóval a kérdésem lényege, ha úgymond lemondok az emberekről, mert úgy érzem csak rosszabb az elutasítás és a csalódás miatt, akkor mit javasoltok? Valaki élt már meg hasonlót? Bármi jótanács esetleg?

27F


jan. 3. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon fiatal vagy, ráadásul férfi, egy nő már nem annyira fiatal ennyi idősen, mert nála ketyeg a biológiai óra. Ha nem lesz párod 2-3 évig, vagy akár 10 évig akkor sem maradsz le semmiről, mert 37 évesen is simán tudsz családot alapítani, ha akarsz. Élvezd ki a fiatal korodat, haverok, buli, stb., ha belegondolsz (jó esetben) az idősebb kor sokkal több ideig tart, mint a fiatalkor.
jan. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Haverok, buli ez nálam nem játszik. Évente ha 2-szer sikerül ilyen baráti társaság, vagy 1-2 haverral összeülni vagy valami. Sosem voltam bulizós, nem iszom egyáltalán, és részegek között lenni józanul meglehetősen szär érzés nekem.

Érdekes mert ha valaki velem van, vagy éppen összejön egy találka akkor mindig jól elvagyunk, jó hangulatban, csak aztán telnek a hetek,hónapok mire megismétlődik, mindig csak én keresek másokat, engem sosem keres senki, és abba is belefárad az ember hogy mindig ő kérdezgesse, főleg ha sokszor elutasitó választ kap.

Példának okáért horgászom, sok haverom szintén, mégis amikor próbálkozom közös pecát összehozni, akkor csak ez van, hogy igy nem jó úgy nem jó, ezér nem, azér nem...

A másik hobbim az meg viszonylag új, ott még nem tettem szert olyan barátokra akikkel lehetne közösen űzni.

jan. 3. 16:51
 3/11 A kérdező kommentje:

Úgy érzem az én hibám, mert amíg volt párom (7év) addig igazából ő volt az életem, senkivel nem foglalkoztam és senki nem érdekelt, de az is igaz hogy akkor sem kerestek túlzottan mások, csak akkor nem zavart mert elvoltam a párommal.

Konkrétan az életem volt az a nő, gyereket terveztünk, jegyesek voltunk, és 2-3 hónap leforgása alatt mintha feje tetejére állt volna a világ és hirtelen már nem szeretett engem. Olyan érzés mintha akkor ellökött volna, és én azóta is csak zuhannék.

jan. 3. 16:53
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Boldogság sok féle formában lehet jelen az ember életében, és ha filozófiai szempontból nézzük, sok tragikus esemény között is lehet boldog az ember.

De gyakorlatiasabb szinten az a helyzet, hogy a magány már azt hordozza magában, hogy valami hiányzik neked, amire szükséged lenne. Mert egyedül simán lehet boldognak lenni, csomó embert tudok, aki tök jól el van egyedül. De ha magányosnak érzed magad, akkor te értelemszerűen nem tartozol közéjük, mert akkor nem élnéd meg magánynak.

Az, hogy mindig olyan barátokat (vagy inkább haverokat) találsz, akik nem keresnek téged, és egyoldalúvá válik a dolog, az egy olyan mintázat viszont, amire oda kellene figyelned, és észre kell vedd, hogy ez nem normális. Én azt tanácsolom, keress fel egy pszichológust, akinek a segítségével feltérképezheted, hogy miért kötsz ki mindig ugyanolyan jellegű emberi kapcsolatokban. Így fogod csak tudni megtörni ezt a szériát. 27 évesen nem vagy elkésve semmivel. (amúgy 27 éves nőként sem lennél, nem kell figyelni a szexista első válaszoló okoskodására...)

jan. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Nincs magányos boldog élet. Az ember nem magányra teremtetett. A magány folytogató egy bizonyos idő után. egy darabig betudja az ember csapni magát-de csak egy darabig. Ha meg akármilyen oknál fogva kicsit is volt boldog családbn élete-fél év cca-soha többet nem fogja a singli lét érdekelni, mert tud különbséget tenni.


Borzalmas családból jönni, és úgy singli lenni-megváltás, nyugalom, béke-de csak egy darabig.

jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

4 "amúgy 27 éves nőként sem lennél, nem kell figyelni a szexista első válaszoló okoskodására.."

Nem értem minek szemelyeskedsz?! Nő vagyok. Ha te nem vetted észre azt az apró különbséget a nemek között, hogy míg egy nő 40-45 éves koráig vállalhat gyereket, egy ferfi viszont kb. 90 éves koráig képes rá, akkor elég buta lehetsz. Semmi szexista nem volt a hsz-ben. Egyszerűen csak ez van, el kell fogadni. Ráadásul egy pasi sokkal tovább nézhet ki jól, szemben a nőkkel, így könnyebben találnak párt. Bár neked ez is borzasztóan szexista kijelentés lehet.

jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

20 eve elek egyedul, nincs egy ismerosom se

Szoval nem lehetetlen

jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%
6, ja, elég brutál szexista, de szerencsére az átlag ember nem rekedt meg ezen az értelmi szinten, így másnak nem kell magyarázzam, neked meg nyilván céltalan volna.
jan. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Barátaid még lehetnek, kollégákkal is ápolhatsz jó viszonyt (ha nem a mostani, akkor a következő munkahelyen). + ha időnként tinderezel, akkor összejöhet valami párkapcsolat is :)
jan. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tinderen fél év alatt 1 match.

Fb társkeresőn pár de szélmalomharc, nem írnak vissza, egyszavas válaszok.

Kollégákkal nagyon jól megvagyok, mindig jókedvűen megyek melózni, de az csak havi 20nap :/

jan. 4. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!