Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az elidegenedés prófétája...

Az elidegenedés prófétája vagyok?🤔

Figyelt kérdés
Sokszor mondom embereknek, gondolja meg a dolgait, nem "kell" mindenkinek család, se házasság, de még párkapcsolat se... Az emberi kapcsolatok többsége úgyis felszínes, megjátszás az egész! Az adok-kapok elve itt is érvényesül! Az emberek 90%-a csak a pénz/társadalmi elvárás miatt van kapcsolatban, amúgy nem is érdekelné...Sokan pont mások anyagi helyzetét akarják kihasználni, ezáltal a kicsit is tehetős emberek vadászható prédák lettek! Mennyire vagyok egyedül a nézeteimmel? Szerintem teljesen reális! Minden válasz érdekel!

jan. 25. 07:32
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Sok minden megélése és rokonságban látottak alapján nyugodtan kijelenthetem, hogy a párkapcsolat, a házasság nem szükségszerű, rengeteg gondot okoz és komoly utórezgései vannak.

A szex pedig nem biológiai létfeltétel.

Egyetértek a kérdezővel,még ha le is néznek ezért.


55/F

jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Hasonlóan gondolom mint te, csak akarok senkit a saját nézeteimről győzködni. Én így gondolom, mindenki más meg ahogy akarja. Az emberek nagyon különbözőek, van aki mindent megadna pl gyerekért, családért és van akit teljesen hidegen hagy.
jan. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
*nem akarok senkit a saját nézeteimről győzködni.
jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Realis
jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
35%
Nekem a szeretet az első, hogy megbecsülés legyen a kapcsolataimban, akkor is ha adódnak nézeteltérések. Na meg a béke, az felbecsülhetetlen!
jan. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezek tények, de nem ez az összkép. Van, aki édes szenvedésként gondol rá, és pont ugyanolyan megingathatatlan ebben, mint te a saját pártodon, természetesen. Nincs ezzel semmi gond szerintem. Nyilván se a te nézeteid, se a készséggel (néha egész boldogan) szenvedőé is nem klappolnak a többségi alapállással, ami a leírtak szerinti tudattalan-reaktív módban tényleges szenvedésként jelennek meg egyfajta félállati létbe ragadva. Ez viszont semmit nem mond arról, hogy te, aki rálátsz jobban, milyen részeredményeket érnél el, ha mondjuk egyszer csak úgy találnál dönteni, hogy oké, ugorjunk fejest oda a szikla mellé, mehet a csónak nélküli rafting.
jan. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
70%

Nem vagyunk egyformák. Szart sem adnék az életemért, ha nem lennének gyerekeim, unokáim, feleségem, aki még most, ennyi év után is imád, és akit - nem szégyellem - én is imádok. Értük éltem, értük dolgoztam, és esküszöm, több lettem ezáltal, mintha mindent magamra fordítottam volna.

65F

jan. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele. Alapból is egy introvertált ember vagyok, egyedül érzem jól magam. Nézem, hogy vergődnek mások a párkapcsolati problémáktól, miközben én kellemes nyugis életét élek. Persze szerelmes az szoktam lenni, ez is éppen elég fájdalmat tud okozni néha, mert nem viszonozza az adott személy. De azért összeségében még mindig kevesebb csalódás, mintha valóban együtt lettem volna velük.

Nagyon tartalmas életét élek, soha sem unatkozok, nem kell másnak elszámolni az időmmel.

jan. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
TL;DR: Nincs igazság, de eldöntheted, melyik fájdalmat választod. Tudni fogod, okod semmi az aggodalomra. Megbánás esetén az van, hogy idő lenne gondolkodni kicsit megint. Tudni fogod.
jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!