Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megöl a magány, mit tegyek?

Megöl a magány, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Az èvek során kikoptak a barátaim. Megházasodtak, gyerekük lett és már szintén csak más szülőkkel haverkodtak/elmentek külföldre. A párkapcsolatom nem rég ért véget, mint megtudtam évekig csaltak prostikkal.

Rokonaim nincsennek, anyámon kívül aki másik városban lakik 100 km-re tőlem.

Teljesen egyedül érzem magam, felemészt a magány. Próbálok neten barátkozni (ki van írva a profilomra is hogy más nem érdekel), de mindenki csak dugni akarna és bunkón beszólnak amiért egy "szia hogy vagy" beszélgetés után nem ugrok rájuk. Ez is tovább hangol lefele. Teljesen jelentéktelennek, értéktelennek érzem magam. Nem tudok aludni se, mert a nyomorúságomon merengek.


jan. 27. 03:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
De csak utannad. Ha meg templomba se jarsz akkor tenyleg troll vagy.
jan. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

A 2-esnek írom, hogy én is meleg férfi vagyok. Jó pár éve magányos,se párom,se barátom nincs.

De sem pia,sem cigi,sem drog nem szerepelt sosem a palettámon.Rengeteg kirándulás, mozgás viszont igen.Ott nem annyira nyomasztó a magány,mint ha otthon kuporog az ember.

Még annyit, hogy amilyenek ma az emberek,néha örülök,hogy nincs is senkim.Látva a sok megjátszott,egymást csaló,érdekből való, alattomoskodó kapcsolatot ez azt hiszem érthető is - részben.


F

jan. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
100%

Sétálj a természetben sokat, telefon, zene nélkül.

A digitális detox valóban hasznos.

Kevesebb social media. A napod első 6 órájában ne vedd elő a telefonodat és ne hallgass zenét.


Van állatod? Esetleg lehetne egy kutyád. Sétáltatás közben több emberbe botolhatsz bele és lehet a leendő párod is kutyasétáltatás közben találod meg.

jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Engem érdekelnél, pesti vagyok..
jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ne zárkózz be. Egyedül is el lehet menni kirándulni, beülni kávézókba, koncertekre járni, sétálgatni, könyvtárba menni, stb. Én a barátaim, ismerőseim jelentős részét így váratlanul ismertem meg.

Aki feljebb írta, hogy régebben kellett volna barátkozni, mert már késő, azzal nem értek egyet. Barátkozni bármikor lehet és kell is, mert a barátságoknak csak kis része tart életünk végéig, kikopnak mellőlünk, csalódunk bennük, meghalnak, stb. Azok magányosodnak el, akik elveszítik a barátkozási képességüket idősebb korukra.

febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben mindig azok a barátságok maradtak tartósak, amik korán köttettek, ez nálam is így van!
febr. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

16-os: Az én tapasztalataim mások. Én negyvenes vagyok, nekem már egy olyan barátom sincs, akivel gyerekkoromban vagy 25 éves korom előtt ismerkedtem meg. Viszont van olyan felnőtt korban kötött barátságom, ami majdnem 15 éve tart és nem úgy tűnik, hogy megszűnne. Nagymamámnak két nagyon jó barátnője volt, az egyikkel 30 éves kora körül, a másikkal 60 éves kora körül ismerkedett meg.

Amúgy nem is adsz hasznos választ. A kérdező láthatóan ki van borulva, még jobban el akarod keseríteni?

febr. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a saját tapasztalatomat írtam le, tudom hogy elkeserítő, de akkor adok némi reményt: LEHET idősebb korban is barátkozni és van is rá esély hogy kialakuljon valamilyen normális kapcsolat, hiszen te is leírtad!
febr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen, ráadásul azért is célszerű minden életkorban barátkozni, ismerkedni (magamat ismételem), mert különösen manapság ritkák az életre szóló kapcsolatok, akár párkapcsolatról, akár barátságról van szó. Aki leáll az ismerkedéssel, nagy eséllyel elmagányosodhat idővel.
febr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas melóim voltak a tartós kapcsolataimban (15-20 évek), nem hiszem hogy még egyszer belefognék lefutni ezeket a köröket, ha valami megszűnik így jártam, természetesen nagy fáj, de új kapcsolatot csak akkor akarnék, ha minden flottul illeszkedik, ennél több energiabefektetésre már nem vagyok képes!
febr. 3. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!