Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ez egy ördögi kör? Van belőle...

Ez egy ördögi kör? Van belőle kiút?

Figyelt kérdés

Mások szerint először egyedül kell megtalálnom a boldogságot, és csak utána lelhetek társra, csakhogy én egyre boldogtalanabb vagyok, mert magányos vagyok, és egyre jobban hiányzik az a valaki...


Sajnos pszichológus sem tud segíteni...



febr. 10. 07:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
A gyak segiteni fog. Mindenki ert a problemadhoz.
febr. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha elkezded az önismereti utadat, akkor van kiút. De aki egyedül nem boldog, társsal sem az. Hiszen saját magával van baja. Ezt elkezdi abtáasra is kivetíteni, féltékenység, korlátozás, ráakaszkodás formájában. Abszolút rossz irány mástól remélni, hogy boldoggá tesz minket. Nem a másik ember tesz boldoggá.
febr. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%
Fontos a pozitív kisugárzás. Először szeresd magad, meglátod majd mások is megszeretnek! 😊
febr. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2


Már miért ne tenne boldoggá?

Amikor úgy nézett ki, végre viszonzásra találtak az érzelmeim, madarat lehetett velem fogatni...

Az ember társas lény! A szeretet teszi boldoggá! Ha nincs szeretet, hogy lehetne boldog? Ezt egyszerűen nem tudom megérteni...

febr. 10. 15:07
 5/18 anonim ***** válasza:
60%

Azért mert akarva-akaratlanul is tárgyiasítod a másikat, ill. kialakul egy függőségi viszony, mint boldogságforrás, és amitől függsz, annak a rabja vagy, és aminek a rabja az ember, azt valójában nem szereti, még akkor sem, ha ragaszkodik hozzá. Sőt, idővel meg is gyűlölheti.


Az önismeret igenis kell, ezt nem oldhatja meg más helyetted, nem tolhatod másra a saját saradat. Ha a másik jobb, mint te, akkor még erősebb a félelem, és ezért szokott kialakolni sokakban az, hogy aláássák a másik önbizalmát, ha már erősebb nem tud lenni, a másikat gyengíti le, hogy mégis ő lehessen a domináns. Így tehát "merő szeretetből" toxikus.

Röviden így írnám le:

Szeretet nélkül szeretni nem lehet.

febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
62%
Azért nem találsz párt, mert látszik rajtad, hogy nagyon keresed. Nem is az kell, hogy egyedül boldog legyél, mert egyedül senki nem boldog, de ne érződjön rajtad, hogy nagyon akarsz valakit, mert az taszít.
febr. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Senior Séf ***** válasza:
34%
A szeretet, a szerelem arról szól,hogy ADSZ. Adni pedig csak úgy tudsz, ha neked is van.
febr. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is gondolkodtam. Sose értettem, amikor a pszichológusok ilyeneket mondtak, pedig tanultam is pszichológiát, meg sokat olvasok is ilyen témákban. A magány önmagában is betegítő hatású, valóban kellenek az emberi kapcsolatok a boldogsághoz, nekem ez a véleményem.
febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
32%

Kellenek emberi kapcsolatok, akár több is, szó sincs arról, hogy nem, de egy totál labilis embernek, aki önmagáért semmit nem tesz, magyarán hárít mindent, az párkapcsolatra érett.


Én erre azt mondanám, hogy a szingli lét egy ilyen embernek fájdalmas egy dolog tud lenni, de jó esetben pont ez a fájdalom terelhetné, "kényszeríthetné" egy változásra, személyiségfejlődésre. Sokan vannak, akik nem változnak, "nem mennek orvoshoz, mert még nem fáj eléggé". Ezeknek egy barátnő csak egy fájdalomcsillapító max., amire rá lehet cuppanni, de pont a problémát nem oldaná meg, sőt. És Isten ments, hogy még több felelőtlen labilis embernek gyereke legyen, elég sok van így is, és elég szar a világ miattuk így is.

febr. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 he84 ***** válasza:
64%
Az nem teljesen igaz, hogy aki önmagával nem elégedett, vagy nem mindig az, avagy nem boldog egyedül, akkor nem lehet boldog mással együtt. Aki magányos, az nem lesz boldog egyedül, vagy ha mégis igen, akkor hosszú idő alatt, nagyon nehezen és messze nem úgy, mintha valaki mással együtt lenne boldog. Ez részben saját tapasztalat. Persze tudom, hogy aki néha, vagy többször szeret egyedül is lenni, az vagy nem magányos, vagy csak kevésbé és ritkábban az. Én például ilyen vagyok. Igenis a legtöbb ember, ha magányos és ha lesz valakije, akkor miatta már nem az és vele együtt boldog. Fura az, akit az taszít, hogy szeretne valakit maga mellé. Ez nem mindig azt jelenti, hogy mindegy kit, nálam se jelenti ezt. Az mindig is bizonyos szintű függőség, ha valaki nem egyedül van, akár simán haver, barát az illető neki, akár több, a függőség nem mindig csak rossz lehet, persze függ az adott kapcsolattól és a benne lévő emberektől. Rengeteg ember egy csomó dolgotól függ, mint például pénztől, kajától, lakástól és egmástól is. Például nekem nőként a barátom úgy lett, hogy részben magányos voltam és mégis azóta is jól megvagyunk minden komolyabb gond nélkül már több, mint 4 éve, lassan már 5 éve. Valóban nagyon szeretem és ragaszkodok hozzá, ő is engem, de azért rossz értelmű függőség nincs.
febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!