Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan fejlesszem magam?...

Hogyan fejlesszem magam? Depresszió? Úgy érzem, hogy most van a mélypont.

Figyelt kérdés

A mentális állapotom az utóbbi 2 évben nagyon sokat romlott (evészavar, testképzavar, sikertelenség, azt érzem, hogy semmit nem értem el az életben, nincsenek barátaim, átvert egy lány, és még sorolhatnám) és senkinek sem tudok erről beszélni.. A szüleimet szeretem, imádom, de sosem alakult ki annyira személyes kötődés, hogy ilyen dolgokat megosszak velük, nálunk nem voltak mély beszélgetések soha így rettentő kényelmetlen lenne így 20 évesen belekezdeni ezekbe.. Testvéreimmel egy fokkal jobb a helyzet, de velük sincs meg 100%-ban a "bármit elmondok" nekik érzés..


Szóval minden dolgot magamba kell elfojtanom.. Az utóbbi 1 évben még az öngyilkosság is az eszembe jutott, de ezt annyira önző dolognak tartom, hogy soha nem lennék rá képes. Önző dolog, igen. Hogy miért? Mert a családtagjaid, hozzátartozóid fognak szenvedni jóformán miattad, mert öngyilkos lettél. Az pedig az utolsó, hogy én nekik rosszat akarjak.. De már az is ijesztő, hogy egyáltalán ilyeneken gondolkodok. Nem lennék képes rá, de akkor is ijesztő, mert 3 évvel ezelőtt eszembe nem jutott volna még ehhez hasonló gondolat sem.. Ezért is gondolom, hogy a mentális állapotom romlik, és van egy olyan érzésem, hogy ez egyre csak rosszabb lesz..

És még csak 20 éves vagyok..


Félre ne értsétek, nem az van, hogy bent ülök egy sötét szobába és az ereimet vagdosom..

Sokkal inkább az a helyzet, hogy olyan semmilyen vagyok. De tényleg. Nem beszélgetek senkivel, itthon sem szólok szinte senkihez, csak ha kérdeznek.. Elmegyek dolgozni, edzeni, hazamegyek. Ennyiből áll a napom.


Tegnap anyukámmal és velem volt egy elég érdekes dolog. Mondani szeretett volna valamit: "Te amúgy..." én pedig azonnal válaszoltam, hogy "Igen". Tehát nem hagytam befejezni a mondatát, hanem így viccesen válaszoltam neki előre. Nevetett ő is, én is.

Miután válaszoltam, az első 5 másodpercben lezajlott bennem, hogy vajon mit kérdezhetett volna.. Utána megkérdeztem tőle, hogy "Egyébként mit akartál kérdezni?".

Ő pedig mondta, hogy "Fiam, te amúgy szeretsz engem?" Azonnal mondtam, hogy "Igen". De tudjátok mi az érdekes, hogy én tudtam, hogy ezt akarta kérdezni már az első alkalommal is, amikor nem hagytam neki elmondani. Abban az 5 másodpercben amíg gondolkoztam, hogy vajon mit is akart kérdezni, pontosan ugyanez a mondat zajlott le a fejemben. Ők is látják, hogy valami nem oké, mert pár évvel ezelőtt nagyon nem ilyen voltam, és én is tudom ezt..


Teljesen jogosan kérdezte ezt sajnos. Senki felé nem mutatok érzelmet, semmit. Tényleg olyan semmilyen vagyok, nincs jobb megfogalmazás erre, bármennyire is próbálom jól összeszedni a gondolataimat. Semmilyen. Ez a legpontosabb szó arra, hogy milyen vagyok az utóbbi 1 évben.



Járok dolgozni, (habár a közeg ott is olyan, hogy senki se beszél senkivel..) edzeni. Az edzés az, ami miatt még egyáltalán van valamennyi pozitív dolog, amit az életben látok.. Ha nem lenne az edzés, fogalmam sincs mi lenne velem. Kevés fontosabb dolog van az életemben jelenleg, mint az edzés.



Ez nálam annyira komoly, hogy tegnap a testvérem megkérdezte csak úgy, hogy "Minket választanál, vagy az edzést?"

Én pedig őszintén mondtam erre szinte azonnal, hogy "Nem tudnék dönteni." Szóval rohadtul nagy szerepet játszik az életemben az, hogy lemegyek a terembe és súlyokat emelek 1 órán keresztül.. A legtöbb embernek ez hülyeség, nekem kb. az életem.


Teljesen tanácstalan vagyok, azt érzem, hogy kicsúszott minden a kezeim közül.


Oké, sablon megoldás: Pszichológus.. De mindig is hülyeségnek tartottam ezt.. Honnan tudná, hogy mi zajlik le bennem? Miért segítene nekem az, hogy random emberekkel beszélek a problémáimról? Attól még nem fognak megoldódni ezek a problémák.. Kibeszélni meg bárhol kitudom magam, most is épp ezt teszem..


Egy lehetséges megoldásként arra gondoltam, hogy keresek még valami hobbit. Az edzés mellett szeretnék csinálni valami olyat, amit komolyan tudok venni és eredményeket elérni.


Van/volt valaki már hasonló helyzetben?



márc. 27. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

Esetleg kezdetnek egy edzéssel kapcsolatos társas tevékenységet jó lenne találni, nem vagyok járatos ilyen téren de biztos vannak közösségek ahol együtt lehet edzeni, a nyitás az emberek felé lehet vinne egy kis fényt és változatosságot a mindennapokba és lehetőséget adna kapcsolatokat kötni.

Hobbi szempontból szerintem gondold végig, hogy milyen terület vonzana, mozgással kapcsolatos mint az edzés vagy inkább teljesen más, kreatív/szellemi pl. Amennyiben az utóbbi, a sakkot bátran ajánlom, lehet randomnak hangzik de nagyon fejleszti a türelmet, a fegyelmet és még megannyi egyéb képességet, lehet online és élőben is játszani, versenyeken részt venni. Nekem karantén alatt nagyon sokat segített, pont azért mert úgy éreztem végre én irányítok és hozok döntéseket.

A pszichológus szerintem nem lenne rossz ötlet de ha nagyon ellenedre van akkor annyit tanácsolnék, hogy nyiss a családod felé, nem kell egyszerre az elmúlt éveket kitálalni, de ha éppen rosszul érzed magad vagy túlterheltnek csak említsd meg, néha az is nagyon sokat tud segíteni ha valaki meghallgat.

Kitartást kívánok. Nem egyszerű helyzet de már elindultál a javulás felé azzal, hogy keresed a segítséget és ez a legfontosabb. Minden gödörből ki lehet mászni valahogy.

márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

Szülők miatt nagyon kevés élni.

És nehéz.


És így még elmehet 30 éved is, és nem éltél igazán.


Értelmet kell találnod, életcélt, valamit vagy valakit aki ami motivál.


Őszinte leszek... Én 38 éve keresem a célom a motivációt de nem találom. Anyám ha elmegy egy nap, utána végre végezhetek magammal.

márc. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"nincsenek barátaim, átvert egy lány, és még sorolhatnám) és senkinek sem tudok erről beszélni", "Szóval minden dolgot magamba kell elfojtanom"

--> Jól értem tehát, hogy szeretnél beszélni a problémádról, sőt, lehet, hogy maga a problémád is abból ered, hogy nem beszélsz senkivel, nincsenek mélyebb érzelmi kapcsolataid, nem megy a kapcsolódás?


"Oké, sablon megoldás: Pszichológus.. De mindig is hülyeségnek tartottam ezt.. Honnan tudná, hogy mi zajlik le bennem?"

--> Onnan tudná, hogy elmondod neki (nem csak szavakkal), ő pedig a lehető legjobban próbálná azt megérteni a segítségeddel. A terápiás helyzetben is a személyiségedből adódóan úgy vagy jelen, ahogy a való életben is, a pszichológus pedig látja ezt, és olyan dolgokra is rávilágíthat amit esetleg te nem látsz magadból, ezzel is segítve, hogy megoldódjon a probléma is.


"Miért segítene nekem az, hogy random emberekkel beszélek a problémáimról?"

--> Az elején te magad is megfogalmaztad azt, hogy "minden dolgot magamba kell elfojtanom", ezen például már segíthetne. :)


"Attól még nem fognak megoldódni ezek a problémák.. Kibeszélni meg bárhol kitudom magam, most is épp ezt teszem."

--> Te magad is megfogalmaztad, hogy nincs kivel beszélned. A családoddal sosem volt olyan a kapcsolatod, most "rettentő kényelmetlen lenne elkezdeni", és még a munkahelyeden se nagyon beszélnek az emberek.

Teljesen megértem a dolgot, hiszen ki az, akire az ember szívesen ráöntené a problémáit, ráadásul hogy alakítasz ki egy új baráti kapcsolatot, ha az már eleve nem adott? Az internet anoním népe felérhet egy hús-vér emberrel, egy igazi emberi kapcsolattal? Kit lehetne terhelni ilyesmivel?

A jó válasz erre, hogy a pszichológust, aki ezt tanulta éveken át, és ez a munkája.


"az öngyilkosság is az eszembe jutott, de ezt annyira önző dolognak tartom, hogy soha nem lennék rá képes"

--> Megfogalmaztad, hogy nem vagy jól, amit már a családod is lát. Itt az idő lépni az ügyben, ne hagyd, hogy rosszabbul légy, ha nem magad, legalább a családod miatt. Keress fel egy pszichológust!

márc. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3#

Igazad lehet, én is látom, hogy habár introvertáltabb típus vagyok, az örökkévalóságig nem lehetek egyedül..

márc. 29. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!