Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy lehet elviselni azt,...

Hogy lehet elviselni azt, hogy az évek során eltűntek a barátok az életemből?

Figyelt kérdés

Ma gondolkodtam azon, hogyha történik velem valami, egyetlen embernek sem tudom elmesélni. Messengeren már sajnos senkinek nem tudok írni.


Évekkel ezelőtt még nagyon sokan kerestek, több emberekkel napi szinten írogattam, vagy találkoztam. Aztán elfogytak. Én meg nem erőlködtem egy ponton tovább, ha nem voltak kíváncsiak rám.


Hogy lehet megszokni a magányt fiatalon?

N



ápr. 14. 18:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem keresel uj baratokat munkahelyen vagy edzoterembe vagy a kornyekeden ahol laksz ?
ápr. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Mert biztos egy csettintésre megy az új barát keresés. Mindenkinek megvan ebben a korban a kialakult baráti köre már.


Meg tudom jók magányosan is a programok stb... de ez megszokhatatlan.

ápr. 14. 18:49
 3/25 anonim válasza:
61%
Miért "fogytak el"? Hová tűntek azok a barátaid akikkel korábban jól kijöttél és találkoztál velük?
ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Családjuk lett, vagy csak másfele sodort minket az élet. Nem volt semmi nagy összeveszés egyébként.

Egyetem után szétszéledtünk néhány éve. Egy ideig tartottuk a kapcsolatot, aztán elhalt a dolog. Amit nagyon sajnálok.

ápr. 14. 19:01
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, hogy ez sokaknál megesik.


Akkor szokott kezdődni mikor végeznek az emberek a tanulmányaikkal, állást találnak ami talán messzebb is van, a maradék szabadidőben pihennek vagy a közvetlen legközelebb eső ismerősökkel találkoznak csak.


Vagy a másik része összeköltözik a társával, lehet, hogy távolabb is költöznek, van ahol gyerek is lesz. elkezdenek kialakítani egy jövőt amibe nem férnek bele a barátok.


És a messengeres írogatás meg telefon nem ugyanaz....


Nálam ez olyan 24 évesen kezdődött és 38 évesen került elő 1-2 újra miután szakítottak vagy elváltak vagy új munkahely lett...


Vannak persze szerencsések akiknél megmarad pár.


De valóban egyedül egy idő után unalmas és magányossá válik minden program. Főleg ahol rokonok sem nagyon vannak és a kollégák is csak maximum kollégák a munkahelyen.

ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Es nem tudsz becsatlakozni egy barati korbe? Vagy hobbicsoportokba a facebookon?
ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%

Én tudat alatt akaratomon kívül szépen lassan megszakítottam minden baráttal a kapcsolat. A gimi után lemorzsolódott mindenki.


Van néhány arc a kondiban és melóban akivel max csak haveri szinte elvagyok de igazi barátaim nincsenek. Az elején úgy hittem tök jól elvagyok nélkülük élveztem, hogy nem kell senkihez igazodni vagy alkalmazkodni.


De mostanában kezdem magányosnak érezni magam.

Szokták mondani a gyerekkorban kötött barátságok a legtartósabbak legigazabbak. Felnőttként többnyire csak érdek barátságok köttetettnek, persze vannak kivételek.


A sok csalódás barátság vagy párkapcsolat terén kissé távolságtartóvá tett engem személy szerint.


Talán jó ötlet lenne kezdésnek szerezni néhány netes barát dumálgatásra.

F

ápr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Ne szokd meg, ennyire nem jó magányosnak lenni.
ápr. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
1. Én is próbáltam. Nagyon nehéz.. főleg nőként, nőket. A férfiak meg csak szexre mennek velünk, akkor is próbálkoznak ha kapcsolatban vagyunk. 🙄😆
ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg elviselni, megszokni szeretnéd a helyzetet? Egyébként szerintem úgy tudod a legjobban elviselni a magányt, ha pozitív, építő állapotnak fogod fel, amelyben aktívan tehetsz magadért, azaz dolgozhatsz önmagad jobbá válásán..
ápr. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!