Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan illeszkedhetnék be?

Hogyan illeszkedhetnék be?

Figyelt kérdés

13 éves fiú vagyok...Érzékenyebb mint mások.Az osztálytársaim még 1.-ben teljesen kiközösítettek,csak ezért, és mert nemtudok focizni.Most 7.-es vagyok és még mostis ott tartok hogy nincs egyetlen egy barátom se a kutyámon kívül,meg egy kicsit megnőtt a hasam. Csak mert nem beszélek csúnyán meg kedvelem a tanulás mért támad mindenki nekem?Mit kellene tennem hogy beilleszkedhessek?

És mért van az hogy 7 év után ugyanúgy kiközösít mindenki?



2013. máj. 20. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ha az embert egyszer "besorolják" valahova, akkor onnan nagyon nehéz kitörni. Legyél közvetlenebb, beszédesebb. Biztos van olyan ember az osztályban, akivel azért beszélsz pár szót. Illetve nem csak az iskolában találhatsz magadnak barátokat. Járj el sportolni például, elég jó közösségek szoktuk kialakulni ott is.
2013. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Egyet értek az előzővel. Keress új baràtokat, új tàrsasàgokat, akik hasonlóan szeretnek tanulni, ilyesmi. Ne foglalkozz velük :) ha làtni fogjàk rajtad hogy nem érdekled őket egy idő utàn lekopnak majd.
2013. máj. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%
Próbálj egy kicsit alkalmazkodni a többiekhez. Nem feltétlenül kell csúnyán beszélned. Próbáld meg észrevenni mik azok amik a fiú osztálytársaidnál most "menő". Ha valamilyen számítógépes játékokkal játszanak, te is játssz azzal és máris lesz egy közös témátok. És szerintem ha látják azt hogy te is érdeklődsz azok iránt amik iránt ők is akkor azt fogják gondolni rólad hogy nem is vagy olyan stréber meg nyomi.
2013. máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Csonti95 xD ***** válasza:

Vagy kezdj el valami egyéni sportot, ha zavar a társaság.

Pl bringázz és idővel keress valakit aki ugyan úgy bringázik mint te, bla bla bla...


Nincs azzal gond, hogy szeretsz tanulni, szerintem nem azért közösítettek ki, valamit elfelejtettél leírni. (??)

2013. máj. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tettél valamit annak érdekében, hogy ne közösítsenek ki? Vagy csak vártad, hogy valaki majd csak odajön hozzád barátkozni? Gondold végig, lehet, hogy ezzel van a gond.


Lehet, hogy azt gondolják rólad, hogy lenézed őket és nem akarsz barátkozni velük. Ez a leggyakoribb és legigazságtalanabb előítélet (mivel legtöbbször épp hogy nagyon félénk és önbizalomhiányos az illető, nem hogy még ő nézzen le másokat). Ennek az ellenkezőjét úgy bizonyíthatod, hogy részt veszel a többiek társalgásaiban, érdeklődsz h hogy vannak, mit csináltak hétvégén stb.

Esetleg annyira félénk vagy, hogy nem mersz odamenni a többiekhez, netán meg se mersz szólalni társaságban? Ha igen, az nagyon kellemetlen, tudom, mert én is ilyen voltam. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy: félénknek, szégyenlősnek, érzékenynek, és hidd el: biztos van az osztályodban LEGALÁBB egy ember, aki szívesen barátkozna veled így is! Fel a fejjel!

2013. máj. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
azért közösítenek ki mert a sok analfabéta azt tartja ,,menőnek" a sok hülye ha csunyán beszélsz meg a többi..járj sportolni ott tudsz ismerkedni.
2013. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Menj oda az egyik évfolyamtárasadhoz barátkozz velük az osztályra meg szarj magasról.Előbb utóbb biztos találsz valakit aki nem utál.
2020. nov. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!