Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Mindenki fél a haláltól, de milyen sok nehézséggel, betegséggel kell szembenéznünk az életünk során. Milyen gyakran vagyunk szomorúak, csalódottak. Még is megszületünk és vagyunk, de miért jó akkor élni? Miért félünk az elmúlásstól és miért jövünk a világra sírva!?!

2013. máj. 29. 20:10
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Az élet értelme: 42. Ezt mindenki tudja.

Nem sírva jövünk a világra. Élettanilag fontos, hogy a születést követően a baba levegőt vegyen. Nem mindenkinél torkollik sírásba.

2013. máj. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Bruce_Wayne ***** válasza:
76%

valóban 42 :D

Komolyra fordítva a szót, az életet élni kell és nem folyton válaszokat keresni, pont ezért maradsz le az igazi értelméről.

2013. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Justicar ***** válasza:

Nem mindenki fél a haláltól, engem például teljesen hidegen hagy a gondolata. Nem egyszer voltam olyan helyzetben, hogy pár másodpercen múlott, hogy hazaérek-e, vagy soha többé nem jutok át azon a kereszteződésen.


Lényeg a lényeg, az élet értelme az, hogy értelmet adj az életednek. ;)

2013. máj. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Igen, 42. Egyébként ha az élet nem lenne jó, nem félnénk a haláltól.
2013. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Nekem 8. Kivéve, hogy válaszokat keresek, és nagyon is jól teszem, mert ez a végső értelme az életnek, azaz a fejlődés. Legalábbis anyagi szinten.
2013. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Bruce_Wayne ***** válasza:
legrosszabb úton jársz ha úgy gondolod hogy az anyagi javak adják meg az élet értelmét,őszintén remélem hogy hamar felébredsz...
2013. máj. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Előző: ezt kinek szólt? Ha nekem, az utolsó előttinek, akkor félreértettél. Nem azt írtam, h az anyagi lét remek, se azt, h ez minden. Hanem azt, hogy itt IS van feladatunk, sőt, amikor ezt érzékeljük, olyankor elsősorban itt vagy feladatunk. Megtapasztaltam a teljes létezést. A anyagi szint egy icipici szelete a végtelen létnek.


Tehát tovább finomítom, pontosítom válaszom: az anyagi szintbeli feladataink közül a legfőbbek: a válaszkeresés, a földi/anyagi szférában kapott feladatok felvállalása, megoldása, megértése, túlhaladása; valamint ezen keresztül való fejlődés.

Szerinted ez itt nem cél?

Szerinted ehelyett mi a cél a földi/anyagi világban?


Na most, ha ezen feladatainkat teljesítettük, akkor alapvetően a végtelen teremtés-érzékelés folytatódik, sőt, kiteljesedik és arra helyeződik a hangsúly, és nem pusztán és nem elsősorban fizikai/anyagi szinten, hanem egyre több dimenzióban (bár végtelen dimenzió eleve létezik, csak itt a földön, amikor nem alszunk, nem ilyen tág szférákra fókuszál a tudatunk), és a végső lényeg megértése, bár teljesebb énünkkel ezt is fel tudjuk fogni, igaz, 5 éves kor után ez ritka (én "beleestem" az eredet, a végtelen lét érzékelésébe nem alvó állapotban is -itt már szám-személyről, időről értelmetlen beszélni, mert teljesen relatív és mellékes-, ez vmi "defekt" lehet nálam, h kivételesen huszonévesen is, szerek nélkül, végtelen kitágult a tudatom (a személyes névmás félreérthető, mert itt már nem csak "rólam" van szó)). Pici korban még mindenki képben van a teljes létezésről, mert jóval tágabb a tudata.


Ha nem rám reagáltad, akkor érdekel, kire, ha már témában vagyunk. :) A kérdezőre netán? Pontosan mi miatt?

2013. jún. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Lehet elcsépelten hanzgzik, de az élet értelme az élet. Hogy megtaláljuk az élet értelmét :D és életet adjunk másnak, hogy ő is ezt a feladatot kapja, hogy megtalálja hogy mi értelme az életének. és ez így megy körbe körbe.


szerintem az emberi kapcsolatok is fontosak, és értelmet adnak az életnek, már úgy értem a szeretetet megélni, kapni és adni, vagy megtalálni.


Mivel az ember a gyerekét szereti a legjobban ezen a világon, szerintem (bár még nincs gyerekem) de úgy képzelem a gyerek az egyedüli értelme az életnek.


Egyébként nem akarok nagyon vallásos irányba menni, de ha valaki megtalálja Istent (vagy a hitét istenben) arra is azt szokták mondani, hogy az az élet értelme.

2013. jún. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
0%

kérlek ne általánosíts, mert van olyan ember aki nem fél a haláltól, például, én, mert hát mit féljek tőle, ha nem tudom hogy milyen, lehet nem is fájdalmas, szoval a hülyeségekkel nem kell foglalkozni, amitmégnem próbáltál attol ne félj, és amugy még senki nem jött vissza a halálból panaszkodni úgyhogy nemlehet olyan rossz


amúgy meg az a k*rva nagy igazság amit a 2. írt, hogy inkább élt a k*rva életedet, minthogy az ilyen hülye kérdésekkel foglalkozol


rá kell jönnöd arra, hogy amíg ezt a hülye kérdést kiírtad, addig az alatt az idő alatt értelmesebbdolgot is csinálhattál volna

2013. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nincs értelme az életnek, de miért is kell, hogy legyen?
2013. jún. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!