Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem figyelnek az emberek...

Miért nem figyelnek az emberek arra amit mondok? Bármit csinálok, egyszerűen úgy érzem lenéznek, nem hallgatnak meg, nem vesznek komolyan. Úgy érzem mindenki más jobb nálam. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Minden emberrel így van. Akárki egy kicsit is megismer, onnantól kezdve teljesen máshogy viszonyul hozzám. Ha társaságban vagyunk és én kérdezek/mondok valamit, senki sem hallja meg, gyakorlatilag belevágnak a szavamba, mintha ott sem lennék és egy totál más témát kezdenek boncolgatni, nem törődve azzal, hogy én mit kérdeztem/mondtam. Ha hangosabban mondom, akkor is el kell ismételnem 2-3-szor amit szeretnék, hogy valaki figyeljen rám. Ezen kívül úgy érzem az emberek lenéznek, semmibe vesznek, úgy érzem nem vagyok jó semmire, nem tudok megcsinálni semmit és folyamatosan kudarcot vallok. Olyan az egész mintha egy láthatatlan ember lennék, akit ha meg is hallgatnak nem veszik komolyan.


Mindez egy jó másfél éve kezdődött, előtte nem voltak ilyen gondjaim. Mitől van ez? Esetleg valami pszichés betegségben szenvedek? Kisebbségi komplexus? Előtte tényleg nem volt semmilyen hasonló problémám. Régen zárkózott voltam, ezen változtattam és jó pár évig boldogan éltem, úgy éreztem végre számítok.. aztán másfél éve teljesen megváltozott minden.. Nem történt különösebben semmi komoly az életemben. Akkor miért érzem ezt lassan 2 éve? Ebbe belebolondulok, akármit teszek nem vagyok képes változtatni ezen. Kérlek segítsetek! 23/F



2013. aug. 5. 16:29
1 2
 11/11 anonim válasza:
Én nehezebben képzem a hangokat egy születési rendellenesség miatt, nyitott szájpadlással születtem egész konkrétan ergo a szájpadlásom nem épp szokványosan néz ki, és a felső hangokat nem tudom rendesen képezni, illetve a fogaim is előrefelé álltak, viszont mióta fogszabályzót kaptam és rendbe jöttek az r betűvel bajom van, nem tudom magabiztosan kimondani. illetve az orrom állandóan be van dugulva így szerintem orrhangom is van. Na de lényeg a lényeg, barátnőm, családom szerint érthetően beszélek semmi baj nincs velem, de én már nagyon rá stresszeltem erre az egészre, mert ugyan ez van, nem figyelnek rám, rengetegszer visszakérdeznek, és ilyenkor törni, zúzni tudnék mikor visszakérdeznek, mert egy világ dől össze bennem, hogy hiába a sok száz órányi tükör előtt olvasás, gyakorlás, minimális önbizalom, bármit mondok csak annyit érek el, hogy "mi??" "megismételnéd?" "tessék?" van hogy egyszer elismétlem, mert ugye megesik tényleg az hogy egyszerűen kihagytuk, de ha másodszorra is megkérnek akkor ott hagyom a francba az illetőt. 19/f
2019. márc. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!