Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon nagy baj ha nem hiányzi...

Nagyon nagy baj ha nem hiányzik az osztályom, se senki? Szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Szüleim, nővérem, megjegyezték, hogy nem mentem el sehova a "barátaimmal" a nyáron, ők sem jöttek el hozzám.

Én nem vagyok az a vicces fiú, eléggé komoly ember vagyok, ritkán nevetek, pedig csak 14 éves vagyok, de máris vakbélgyulladásnak hívnak... (nem tud mosolyogni, nevetni) Nem tudom, én mindig is érettebb emberekkel szerettem beszélni. A pszichológus azt mondta, mikor beszéltünk, hogy sokkal érettebb vagyok, ezért nem tudok az én korosztályommal beszélni...


E mellett, nem is szeretek beszélni, én hallgató típus vagyok, nem olyan, aki szeret hozzá szólni egy témához, az adott társaságban. Apukám azt mondta, hogy tanuljak meg az emberekkel beszélni, de nem megy, képtelen vagyok, a saját nővéremmel se tudok beszélni (szégyen) mikor megyünk XY helyre, a családom beszélget, én meg bedugott füllel kuksolok az ablaknál.

Szociális fóbia lehet ez? Vagy mi, mert kéne kezdenem magammal valamit... Csak nem tudom mit. Pszichológust ne mondjatok, akihez mentem, az is csak ennyit mondott folyton: Értem.



2013. aug. 16. 19:59
1 2
 11/13 anonim válasza:
Én szerintem úgy vagyok elkönyvelve,mint egy jelentéktelen személy,akinek nincs véleménye,vagy ha van is,akkor se számít.Ezért sokszor ha végig is hallgatnak,nem érdekli őket,amit mondok,vagy szimplán nem értik meg.Sokszor inkább csak bólogatok,úgysincs értelme kifejteni a véleményem...csakhát ugye a belső feszültség az,ami kegyetlen.
2013. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11!

Velem is pont ez van, ha nagy ritkán meghallgatnak látom rajtuk, hogy untatja őket a véleményem, illetve a gondolataim, ami nagyon bántó.

Mi most mentünk múlt szombaton Visegrádra 3 napot nyaralni, épp ezért nem tudtam ide írni... De a lényeg: Az út alatt, zenét hallgatok, és aligha beszélnek hozzám, de azért hallgassam az ő társalgásukat, és közöltem is velük ezt, hogy aligha szoktak hozzám szólni az út alatt, tehát semmit nem vesztenek.

2013. aug. 20. 15:12
 13/13 anonim válasza:
Én mindig arról álmodozok,hogy egyszer majd az én véleményem lesz a fontos és könyörögni fognak,hogy mondjam el...tudom,nem fog megtörténni,de álmodozni jó érzés,próbáld ki te is :)
2013. aug. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!