Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egy pesszimista emberből...

Egy pesszimista emberből hogyan lehet optimista?

Figyelt kérdés

Hogyan sikerülhet hosszútávon pozitívan gondolkozni? Teljesen át kell hozzá "alakítani" az elmét?

A naplóírás segíthet esetleg, hogy mondjuk minden este leírnám hogy pozitív dolgok történtek velem? Jó lenne csinálni már valamit, mert egyre rosszabb lesz... és a kitartásom is nagyon gyenge... :(

Minden jó tanácsot szívesen fogadok :)


2013. szept. 8. 11:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"és a kitartásom is nagyon gyenge"


Sehogy.

2013. szept. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Napoleon Hill, Pozitív Lelki Beállítottság.

Meg vannak még hasonló könyvek amiket ha elolvasol könnyebb lesz.

2013. szept. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Egy szerelmi kapcsolat nagyon sokat segít. De kockázatos. Amilyen gyorsan felemel, olyan gyorsan össze is törhet.


Én 2x próbálkoztam ezzel, és mindig belebuktam, de lehet te sikerrel jársz. Bátraké a szerencse! :)

2013. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zenon ***** válasza:

Az alapvető lelki beállítottság sok mindentől függ.

A gondolatoktól nagyon is. Jó nyomon jársz. Nem megy egyik

napról a másikra, de lehetséges. Át kell értékelned, hogyan

építs fel egy pozitívabb hozzáállást. Az írás erre jó szerintem. Fontos, hogy ne törj le menet közben, tehát felül tudj emelkedni a nehéz helyzeteken. Kezdd el a naplót, és az első fejezet szóljon a kitartásról. :) Üdv.

2013. szept. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sehogy...
2013. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Sok olyan tényező közrejátszik, amire alapesetben nem is gyanakszik az ember. Az egyik ilyen, hogy mennyit vagy a szabadban, mennyi időt töltesz napfényen? (A tobozmirigy melatonint termel, ha nem kep elég fényt.)

Mennyi húst eszel? Sokan vagyunk, akiket a hús megmérgez. Egyszerűen nem tudjuk megemészteni, gyengévé, lehangolttá tesz minket. Ugyanez vonatkozik sok bolti vacakra, amiben halmozva vannak az E-k. Iszol-e eleget, és mit? Beszélgetsz-e emberekkel? Stb.

2013. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem egy mondat segít!

Én találtam ki: "A kitartókhoz vándorol a szerencse."

2013. szept. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a rosszban is meglátni a jót! Pl amikor gyötröd magad hogy áá igycse ugycse akkor tételezd fel, mivan ha sikerül. Mivan ha összejön? Fanitáziálj róla, éld bele magad milyen lenne ha! No azért ne álmodozz túl sokat!
2013. szept. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

a naplóírás akkor segít ha az egy edzésnapló.

vagy egy olyan napló,mint casanováé és a hódításaidat jegyzeteled le és visszaolvasva folyamatosan tudod csiszolni a taktikádat.

és értelem szerűen edz rendszeresen,hogy a napi rutinoddá váljon ez a tevékenység és megerősítse a tested a lelked és a jellemed.

2013. szept. 29. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia,

nem tudom, olvasod-e még ezt az oldalt.

Sikerült-e kicsit derüsebb színben látnod a világot?

Ès milyen módszerekkel? Napló, pozitív emberekkel való beszélgetés....?

Alapvetöen igen negatív ez a mai Magyarország, és gyakran a pesszimistáknak van igazuk. Èn is rengeteget csalódtam, állás, munkahely, baráti kapcsolatok... stb.

Szóval a pozitív gondolkodást nekem is napról napra újra gyakorolnom kell...

Nekem általában az idevonatkozó szakirodalom segít.


" a kitartásom is nagyon gyenge"

Az emberek különbözöen itélik meg magukat, ki szigorúbban, ki elnézöbben.

ÈN is ezt gondolom magamról, hogy nincs kitartásom, de ha több emberrel összehasonlítom magam, rögtön kiderül, hogy van, esetleg több is, mint másoknak.

De a saját elvárásaimhoz képest mégis "kevés" a kitartásom, mert én még többet szeretnék magamból kihozni...

2013. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!