Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van valaki itt aki depressziób...

Van valaki itt aki depresszióban 'szenved'?

Figyelt kérdés
Biztosan van,és az lenne íg az eredeti kérdésem,csak túl hosszú lenne kérdésbe,hogy aki depressziós,mesélne nekem az életéről?Mikor kezdődött,mi miatt,hogy birkózik meg vele:) Nagyon érdekelne :)

2013. okt. 23. 19:59
 1/10 gömbicica ***** válasza:

kiváncsi vagy?

valami dolgozhathoz kell?

valami könyvhöz kell?

Te is az vagy?

2013. okt. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem,nem kell semmihez,én nem tudom az vagyok-e,erős gyanúja hogy igen,és igen,kíváncsi vagyok:)
2013. okt. 23. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
Mármint valóban, orvosi értelemben depressziós, vagy krónikusan bánatos, rosszkedvű? Mert a kettő nagyon nem ugyanaz. Sokan dobálóznak a depresszió szóval, holott azt se tudják, hogy milyen az, amikor igazából depressziós az ember.
2013. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
mindkettő :)
2013. okt. 23. 20:53
 5/10 anonim ***** válasza:

5 éve kezdődött, amikor kamaszkorba léptem, és elkezdett foglalkoztatni az öngyilkosság gondolata, amire az akkori szerelmem ébresztett rá, akitől azóta se tudok elszakadni, bár 5 éve nem is láttam, nem is beszéltem vele. Tervezgettük az öngyilkosságot, de sajnos nem lehetett belőle semmi, elég nyomós okok miatt. Azóta is egy hozzá hasonló embert szeretnék megismerni, de ez lehetetlen. Aztán csendességem, állandó depresszióm miatt egy új iskolában (mivel akkor voltam 9.-es) kiközösítettek, ez is rátett egy lapáttal, végül ismerős környezetbe kerültem, és középiskola alatt is csak-csak előjött a depresszió, nem egyszer indultam úgy el itthonról, hogy most elszökök valahova máshova, aztán majd csak meghalok. Nem buliztam, nem voltak barátaim, volt pár ember akivel beszélhettem... és ez most is tart. Nap, mint nap szembesülnöm kellett/kell vele, hogy nem tudok beilleszkedni olyan társaságba, amibe szeretnék, és nap, mint nap hallgathattam a rosszindulatú megjegyzéseket.

Vannak mentális problémáim, bár nem voltam még pszichológusnál, de egyértelműen nem vagyok rendben. Tudok a bajaimról, és tudok gondolkodni még, ennek örülök, így nem láthatják rajtam a gondjaimat. Félek az emberektől, félek kimenni az utcára, félek az emberek reakcióitól. Utálom az ok nélküli hangulatváltozásokat, utálom, hogy egyedül kell szembenéznem az egész kib*szott élettel. Tudom mi jár annak a fejében, aki figyelemfelkeltésből vagdossa magát, kárt okoz magában szándékosan... A gond csak az, hogy olyan nehéz elképzelni, hogy véget vethetnék az egésznek, és nem éreznék többé semmi rosszat. Pedig jó megoldás lenne. Néha látok reményt.

Olvass a depresszió tüneteiről, és megtudod, hogy az vagy-e, de ne akard bemagyarázni magadnak, hogy az vagy.

2013. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A valódi depresszióról tudok. Ha tényleg érdekel, írj privátban!
2013. okt. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én depressziós vagyok.Vmelyik nap egy autó elé mentem.sapatom a frontint is.áhh gatttya
2013. okt. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát igen,manapság mindenki rávágja,hogy depressziós,holott azt se vágja mi a lóf@.sz az.Jah meg oka sincs a legtöbb embernek rá,csak önsajnáltatás megy a köbön..ha pl az utcán kell északáznod,vagy nicns kenyér a szádba reggelente,vagy súlyos betegségben sznvedsz,amiért kín élni is,akkor mondhatod el igazán,hogy igen depressziós vagy.mert egy nyomor az élet még létezni is,de ez a mai félrek@rt genecsióóóóó :D hát no komment
2013. okt. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hat meg ennyi nagyokost.. :) Sokkal tobben depressziosok a vilagban, mint ahanyan tisztaban vannak vele, hogy azok! Csak nem mindegy ki milyen mertekben. Es persze ingadozik is. En negy eve voltam utoljara, de csak 3 eve jottem ra, h basszus, az voltam.. Tudok ra jo megoldast, ha mar nem jarsz suliba: kezdj el dolgozni egy olyan helyen, ahol kihajtanak mint a zinger-varrogepet! Legyen fizikailag is megterhelo (de nem kell, h kemeny fizikai munka legyen) es egesz nap porogni-porogni es porogni! Es ne csak azert csinald, mert megkovetelik! Tovabba lakj kulon a szuleidtol, ahol senki nem tesz semmit a segged ala, magadnak kell bevasarolni, fozni, stb. Majd, ha mar itt tartasz es mar kilog a nyelved, es meg mindig ugy erzed, depis vagy, akkor szolj megint es tovabb mondom..

ja igen! az olyan tarsasagba pedig, ahova nem akarnak befogadni, nem kell beilleszkedni.. Nem futunk olyan szeker utan, ami nem akar felvenni! remelem vilagos :)

2013. okt. 24. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Depis:(
2013. okt. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!