Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan törjek ki ebből?

Hogyan törjek ki ebből?

Figyelt kérdés

Évek óta kínoz egy érzés, amit számtalan módon próbáltam már levetni. Nem sikerült. A dolog ott kezdődik, hogy nagyon kishitű vagyok. Vannak szépséghibáim és képtelen vagyok elhinni, hogy bárki szeretni fog valaha az életben. Úgy szeretni, hogy tényleg társként tisztel és nem egy alsóbbrendű asszonyállatként, amolyan "légy hálás érte, hogy rád néztem és most tedd meg amit akarok" módon. Ugyanígy azt sem tudom elhinni, hogy valaki akár baráti társaságban akár szerelemben elfogadja a véleményem akkor is, ha nem ért velem egyet, és nem bánt érte, nem hurrog le. Nem nevez hülyének. Nem tudok nyitni az emberek felé és nem tudok véleményt mondani sem. Nagyon egyedül vagyok és félek, hogy hibázom, hogy én leszek a rossz, engem fog utálni mindenki. Tisztában vagyok vele, hogy az egész hülyeség, az eszemmel tudom. Az érzést viszont nem tudom legyőzni. Valami fáradhatatlanul azt súgja belülről minden percben, hogy én egy senki vagyok. Hogy kerüljek minden konfliktust, mert úgyis én tévedek és én jövök ki belőle rosszul. Próbáltam már naplót írni. A sikereimet számba venni, a jó tulajdonságaimra gondolni. Próbáltam azokra gondolni, akik szintén nem a szépségkirálynők klubjából jöttek és mégis szerető társra találtak. Részt vettem egy önbizalom fejlesztő csoportos foglalkozáson, de ez az érzés mégsem múlik el. Nem tudom mit tehetnék. Nagyon kétségbe vagyok esve. 20 éves vagyok, de még egy percet sem éltem. Úgy elment mellettem minden esemény, hogy ha ott is voltam fizikailag, semminek sem voltam a része. Semlegesen gondolok vissza minden olyan eseményre, ami mások számára az élet mérföldköveit jelentik.

Segítsetek! 20/L


2013. okt. 26. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Magadtól sajnos sehogy, pszichológus segítségét kell kérni, főként ha ilyen szintű önértékelési zavaraid vannak...
2013. okt. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, az lenne a legjobb, hogy ha megfelelő szakemberhez fordulnál, aki gyorsan és hatékonyan tud segíteni neked kitörni ebből az egészből, hogy a Te szavaiddal éljek.
2013. okt. 27. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van.
2013. okt. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!