Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, hogy ne ítéljenek...

Mit tegyek, hogy ne ítéljenek el az emberek?

Figyelt kérdés
Nagyon sötét bőrű roma fiú vagyok, de nem olyan mint a többi, nem verekszek. Mégis elítélnek az emberek, bárki, de főleg a gimnáziumban. Egy éve járok ide és mintha nem akarnának megismerni, nem tudják felfogni, hogy én nem olyan vagyok, mint a többi roma. A tanárok meg le se szarnak minket, pedig nyilván látják, mi folyik itt. Mit tegyek, hogy ne ítéljenek el, mert roma vagyok? Utálom már ezt. Én nem akarok romák közt lenni, de azt se szeretném, hogy ezért utáljanak.

2013. dec. 7. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy neked sokkal többet kell bizonyitanod, mint egy fehét bőrűnek. Szerintem csak annyit tudsz tenni, hogy úgy viselkedsz, hogy a többiek lássák, hogy te rendes vagy. Pl. illedelmesen beszélsz a tanárokkal, osztálytársaiddal, segitesz, ha valakinrk éppen tudsz. Egy idő után rájönnek, hogy nem is olyan vagy, mint ahogy azt a hasonlóaktól megszokhatták.
2013. dec. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt tudom javasolni, hogy ne add fel! És fogadd meg az első válaszoló tanácsát: maradj rendes mindenkivel, próbálj barátkozni, legyél tisztelettudó a tanárokkal, lehetőleg ne keveredj bajba. A származásod miatt sajnos tényleg többet kell bizonyítanod, de ne keseredj el. Biztosan van, aki nem ez alapján ítél meg próbáld azok társaságát keresni!


Egyébként nekem általánosban két roma osztálytársam volt. Mivel együtt "nőttünk fel" nem is láttunk különbséget magunk közt, bár mindketten rendes (nem gazdag) átlagos családból jöttek. Gimiben is volt egy srác, de ő csak félig volt roma meg aztán jól is ment nekik, helyes is volt, sikeresen focizott szóval neki meg még előnyei voltak a többi sráccal szemben...

Csak azért írom mert magamból kiindulva senkit sem a származása hanem a viselkedése alapján ítélek meg és biztos találkozol ilyen emberekkel is.

2013. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sajnálom, ami veled történik, sajnos velem is ugyanez volt gimi elején. Pedig én még csak roma se vagyok, csak kreolosabb bőröm van is kicsit sötétebb színű hajam és talán emiatt. Meg ha ez nem elég, jól le is barnultam a nyáron. Azóta vigyázok, hogy ne barnuljak le. De az az időszak nagyon pocsék volt. Folyamatosan, mindenhol lecsekkoltak, a metrón, a héven, de vagy százszor, a biztiőrök is állandóan követtek...ez van. Amióta nem barnulok le, könnyebb a helyzetem, mert amúgy fehér bőröm van, de nyáron nagyon vigyázok. A legerősebb naptejet használom és mindenhol igyekszem eltakarni magam, hogy ne barnuljak le. Bár lehet, egyszer fogom magam és lesz@rom az egészet, lehet, fölösleges ennyit szenvedni az idióta emberek miatt. Neked azt tudom javasolni, mint amit magamnak is, hogy keress olyan barátokat, akik intelligensek és nem rajtad akarják leverni azt, ahogy a többi roma viselkedik. Ne foglalkozz a többséggel, mert nem biztos, hogy az az igazság, amit a többség gondol. A többség általában csak azon veri le a feszültséget, aki ki van szolgáltatva. Ezért ilyen undorító a világ. Az lehet, hogy a romák egy része undorítóan viselkedik, de azért nem mind!!! Miért csak ezt a kevés kivételt szívatják? Na, ez az undorító...miért nem bántják azokat, akik hangosan ordibálnak a buszon?
2013. dec. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztem akkor próbálj minél jobban tanulni és minél komolyabb végzettséget szerezni, úgy lesz jó munkád, társadalmilag elismertebb státuszod és intelligensebb emberek fognak körülvenni. Hajrá!
2013. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!