Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi értelme van nekem tovább...

Mi értelme van nekem tovább élnem? Elegem van az életemből, márha ezt életnek lehet nevezni.

Figyelt kérdés

Biológiailag 18 éve élek már, de szociálisan még egy percet se éltem kb. ezidő alatt. Totál magányos vagyok, az embereket nem érdeklem, elfordulnak tőlem, sehogy nem tudok szimpatikussá válni. Valamit mindig elrontok.

Emiatt itthon unom magam állandóan, ha nem iskolában vagyok, nincs kivel elmennem. Buszon meg máshol megszólíthatnék idegeneket, de előbb néznének akkor egy tolakodó idiótának, mint egy szimpatikus egyénnek aki beszélgetni akar. Interneten pl. ezen az oldalon időnként levelezgetek 1-2 emberrel, de az már nem jó nekem, nem elég, és nem is tartós.

Továbbá itthon se élek boldogan, itthoni kapcsolataim nem túl jók, az anyámék is csak a depressziót, idegességet, szürkeséget közvetítik felém.


2014. jan. 25. 16:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Az életed célok nélkül nem is lesz tartalmas. Vannak céljaid, álmaid? Van egy szakma/hobbi/sport ami érdekel, amit szívesen csinálnál, ami kitöltené a mindennapjaidat?

Tűzz ki magad elé valamit, legyen az egy nyelv megtanulása, valami iskola elvégzése, vagy csak egy magas hegy megmászása, bármi.

2014. jan. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2014. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
18/F vagyok
2014. jan. 25. 17:02
 4/15 anonim ***** válasza:

Az előző egy idióta...

Ismerős helyzet, annyi különbséggel, hogy azért az iskolába és a buszon tudok kikkel "szórakozni". Úgy érzem néha, hogy ezek közül az emberek közül valamelyik barátom, de aztán rá jövök, hogy nem is igazán ismerjük egymást, szóval inkább csak haverok. De itthon, a településemen, meg egyetlen havernak mondható élőlény sincs.

A helyzet meg talán még rosszabb is, nagyon kilátástalan a jövőm is, idén érettségi, majd szakma, aztán én szívesen mennék főiskolára, egyetemre, de az anyagiak miatt azt sem lehet. Dolgozni meg max. felvesznek majd közmunkásnak.

De megpróbálok mindig vidám és pozitív lenni, biztos lesz majd velem valami jó is. Mindig mosolygok, hülyéskedek, és így valamivel könnyebb elfogadni a dolgokat.

Nehogy véget vess az életednek, mert minden emberi élet fontos, így a tiéd is!

18F

2014. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Figyelj kérdező:#3-as és #5-ös vagyok.

27 éves koromig nem volt tartós kapcsolatom, munkámban nem találtam semmi örömet, fáradt voltam minden nap, semmi örömöm nem volt az életben...

....aztán jött egy lány. Nem 18 évesen...

18 év nagyon-nagyon fiatal. Fiatal vagy, Ha majd 35-40évesen, kb. az életed felénél nem találsz senkit sem, és nincs örömöd az életben, akkor gondolkodj ilyen hülyeségeken...

6 évvel ezelőtt még a homokozólapátért verekedtél, szv. még rohadtul nem éltél meg semmit sem, úgyhogy rúgd már seggbe magad, kezdj el végre a saját lábadra állni, menj el ismerkedj, és ne kezdd el az önsajnálatot, mert még rohadtul nincs itt az ideje....


Van min. 60 éved hátra, csak rajtad múlik, hogy jobb legyen.

Holnap tegyél rendet a szobádban, hétvégén meg programok ezerrel...színház, planetárium, könyvtár, menj le egy szórakozóhelyre.... stb.

Ha elb*szol még 5-6 évet a lustaságoddal, k*rvára s*ggbe leszel rúgva...!!!!


Értem???!!! :-o

2014. jan. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Akkor ne az emberi kapcsolatok legyenek az elsődlegesek, csak ezen változtathatsz! Tényleg el kell kezdened hobbikat találni, a hobbik révén aztán lehet közösségekbe járni és barátkozni. Az életnek totál magányosan is van értelme, már akkor, ha magunkkal békességben és szeretetben vagyunk. Én például szeretek főzni és kertészkedni. Hát az tényleg nem egy társas tevékenység :) de simán találhatnál így barátokat.
2014. jan. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
#11-es: mert a te anyád már kitolt téged, és abból is látod mi lett... :-/
2014. jan. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Milyen furák az emberek...

Egy másik társukat kellene vigasztalni, erre meg egymást cseszegetik.

Szerintem a kérdező nem lefeküdni akar valakivel, meg nem arra kíváncsi, hogy ki, kinek az anyjával volt.

Na, de ti tudjátok.

#6-os voltam.

2014. jan. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

#3-as, #6-os vagyok: szerintem sem.

Egyébként meg a #11-es nagyon buta, ha nem értette meg az üzenetemet...

Az ilyen "buta" embereket, mint a kérdező csak úgy lehet felrázni, ha egyszerűen nevetségessé teszed őket maguk előtt. Ha bólogatsz, meg okoskodni kezdesz, akkor igazolva látják önön hülyeségüket...


Sokkterápia..., egyszerűen sokkolnod kell őket, hogy végre észbe kapjanak.


A posztolónak meg egy fenékbe rúgás járna, hogy ha azt amiről panaszkodik, továbbra is folytatja...aztán ugyanezzel jön majd amikor 25-30éves lesz....


de akkor már tényleg azt fogom mondani neki, hogy kösse is fel magát, ha tényleg hagyta elpazarolni feleslegesen a legszebb fiatal éveit, ahelyett, h. tett volna valamit is érte.... :-/

2014. jan. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tényleg a hobbiban van a kulcs, ahogy többen is írták már. Vannak pubkikusan meghirdetett, szervezett kirándulások pl, elmész egyre, csatlakozol valaki/valakikhez, ott ez tök természetes. Ha nem is sikerül összeismerkedned senkivel, akkor is levegőztél egy jót :) Biztos van még rengeteg hobbi ahol lehet ismerkedni, de azért jó a kirándulás, mert olcsó, nem kell hozzá gyakorlat és rengeteg ember űzi (csajok is ;)
2014. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!