Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az ember a saját "magányának"...

Az ember a saját "magányának" a kovácsa?

Figyelt kérdés

Próbálom tömören összefoglalni.. Szóval, én egy 18 éves srác vagyok. Nincsenek annyira barátaim, a legtöbb elköltözött, vagy csak nem foglalkozom/foglalkozik velem.


De erről szerintem én tehetek. Engem mintha egy láthatatlan sáskafelhő venne körül, dühkezelési gondjaim vannak, a legkisebb kis dolgon is fel tudom úgy húzni magam, de tényleg, a legkisebb dolgon is, hogy már nevetséges.. Épp a minap is, kb. egy másfél órával ezelőtt, anyámmal vásároltunk, gyűlölöm a zárt kicsi tereket, felhúztam magamat azon hogy nem adnak utat, lökdösődnek, és a többi. Aztán kb. 20 ember előtt anyámat is leb*sztam az miatt, hogy válogatja a zsemlét, de szinte már ordítottam, elég hangosan, mindenki csak nézett.. Tudom, így visszagondolva már tudom hogy hülyeséget csináltam, nem is rá voltam mérges, hanem inkább magamra, mert hogy ilyen szerencsétlen vagyok. Úgy Istenigazából innen ered minden. Egyszerűen sugárzik belőlem az agresszió, az hogy önbizalomhiányom van. Szóval ez egy ördögi kör tulajdonképpen, önbizalomhiány miatt agresszív vagyok, és fordítva. Ezt untam meg. Az utóbbi időben úgy gondolom sokkal jobb ha letojom a dolgokat és besavanyodom mint egy öregember, hátha akkor nem okoznék senkinek se gondot. És visszatérve, azt hiszem mindig irigy is vagyok. Tehát.. látom, hogy a korombeli srácoknak ki van nyalva a kis fenekük, a semmi miatt, mert ilyen swag meg mittudomén' milyen fajta kis nyápic p*cs, de mégis istenítik őket.. nem tudom mi a baj velem.. sok kisebb gondra vissza lehet ezt vezetni. Az embereken is látom hogy szánnak engem, vagy félnek, vagy mindkettő.. régebben kis kölyök módjára viselkedtem, nevetgéltem, minden ami kell, persze ugyanúgy megvetett mindenki, csak akkor ezt szerintem nem fogadtam még el. De most már elfogadtam, és fel is vettem ezt, hogy legyen igazuk. Pedig azt hiszem nem vagyok egy rossz ember.. csak tényleg, a saját szerencsétlen kis tyúksz*ros életem miatt haragszom mindenkire. Ja igen, szerintem a mai is arra vezethető vissza, hogy bent voltam a munkaügyinél, hogy regisztráljam magam mint munkanélküli, hátha úgy hamarabb kapok állást, persze nézem is de.. mindegy. Bent voltam, a nő, aki lökte a rizsát, csak nézett, és nézett. Szerintem tuti végigfuttatta az agyán azt, hogy "jaj de éédes, anyuci tart el, jaj de jó, na jól kicseszek vele!" Szinte hallottam a gondolatait legszívesebben kitéptem volna a szívét, és megetettem volna vele, aztán meg felkaptam volna a kis klaviatúráját amin gépelt, és péppé vertem volna a fejét.. Esküszöm, olyan utálatot nem éreztem senkitől sem, szóval így.. kölcsönösen.. Mindegy.


Aki eddig elolvasta, annak gratulálok, még van egy kicsi, de gondolom komplett őrültnek néztek.. :) Mindegy, megszoktam.


Java részt épp ezért se foglalkoznak velem a csajok, tényleg nem vágyom többre, mint egy lányra, aki el tud viselni eleinte így, és talán ő miatta megváltoznék... felolvasztaná, és helyre rakná a szurkos, jéghideg szívemet. Nem tudom hogy egyáltalán mit is lehet ebből levonni, aki talál összefüggést az egészben, azzal le a kalappal!



2014. jan. 29. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Őszinte vagy! Ez értékelendő! 18 éves létedre van önkritikád is!


Amúgy meg nyugi, 18 évesen jellegzetes a problémád. Sokan hasonlókat élnek meg belül, 18 évesen, amiket te is.

2014. jan. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a saját gondolataidat vetíted ki másokra, a környezetedre és a tehetetlenséged szüli ezt a dühöt (lsd. munkaügyis nő, akinek szerintem meg sem fordult ilyesmi a fejében, hiszen annyi munkanélküli van manapság és 18 évesen nem szégyen a szülőkre támaszkodni, amíg nem talál munkát az ember). Szerintem azok a te saját gondolataid önmagadról.

Frusztrált vagy a sikertelenséged miatt, ami teljesen természetes, viszont meg kell tanulni kezelni ezt és nem tombolni, mint egy 2-3 éves kisgyerek, akinek nem vesznek nyalókát a boltban és földhöz vágja magát és teli torokból üvölt, mert kb. te is ezt csinálod, csak te a fejedben.

Szóval ahelyett, hogy másra, magadra haragszol, itt lenne az ideje, hogy a kezedbe vedd a dolgokat és elkezded élni a saját életed és nem azon lenni, hogy a gondjaidat megoldod, nem pedig csak azt keresed, hogy ki a hibás, majd konstatálod és kész, mert ha így folytatod végképp egyedül maradsz.

Esetleg felkereshetsz egy pszichológust is, biztosan tudna rajtad segíteni, mert jó önkritikád van és elég értelmes is vagy, ahogy ki tudom venni ebből a kis szösszenetből.

2014. jan. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A pszichológust ajánlották már páran. :) Csak nem tudom, azokról is megvan a véleményem... Mindegy, ettől függetlenül köszönöm a kommented! :)
2014. jan. 29. 19:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Tessék megnyugodni.Jön majd egy kislány az életedbe, aki a szeretetével minden kérget le fog hámozni, aki mellett meg fogsz tudni nyugodni. Akinek a jelenléte elég lesz arra, hogy az eddigi életedet gyökeresen megváltoztatja, és feloldja mind azt a félelmet ami benned van most. 18 éves vagy, légy türelmes.
2014. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A türelem nem éppen a fő erényeim közé tartozik, de persze így fogok tenni. :) Köszönöm!
2014. jan. 29. 20:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Fogadd meg a #2 választ, tökéletesen leírta a helyzetedet. Hidd el, hogy szükséged van szakemberre.

A "találkozni egy lánnyal - ő elvisel így - utána talán megváltozni"-elméleted meg egy romantikus filmben vagy Walt Disney-mesében biztosan működne, de a valóságban más a sorrend. De legalább tisztában vagy a hibáiddal, úgyhogy a gyógyuláshoz megtetted az első lépést. Ne szégyellj segítséget kérni.

2014. jan. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!