Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki pánikbeteg, depressz...

Ha valaki pánikbeteg, depressziós, aszociális, akkor jelenthet előre lépest ha neten kezd próbálni, visszailleszkedni az emberek közé?

Figyelt kérdés

Ez segíthet,hogy jobban tudjon majd boldogulni,illetve,hogy megismerje az emberi tulajdonságokat?

Az jó kezdő lépés?



2014. márc. 5. 07:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyámnak nem jött be. Most már a családjával se törődik, csak a nettel...
2014. márc. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 manó1235 ***** válasza:
talán lehet kezdő lépés de nem szabad átesni a ló túloldalára.. mondjuk igen a függőségbe.. mert van aki bele menekül az ilyen dolgokba.. lásd az egyik barátom depressziós gondoltuk hogy megismertetjük vele az animéket és közösen nézzük majd így terelődnek a gondolatai.. most ott tart h éjjel nappal animézik és ki sem jön a szobájából + nem beszél senkivel
2014. márc. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Andizsuzsi ***** válasza:
Szerintem nem, de ehhez szakember válasza kellene. De úgy gondolom, hogy ezek a betegségek pont arról szólnak, hogy a külvilágtól fél valalki, azon pedig nem segít, ha otthon ülve anoním módon alakít kapcsolatokat.
2014. márc. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
20%
rengeteg ember attol lesz antiszoc depressziós emós anime függő nyomorék... hogy csak a neten tud érvényesülni.. a való életbe pedig élet képtelen... szóval inkább próbálkozz valódi emberekkel ha módod van rá..márpedig miértne lenne.. és soha..SOHA nem kezdj el animét nézni
2014. márc. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem megoldás. Sőt. Neten semmi gondom a "kapcsolatteremtéssel" a valóságban viszont megmaradtak a problémák. Sőt van ami még fokozódott is...
2014. márc. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy segít.

végül is a neten is emberek vannak.

vannak szabályok.tanulhat,kezdetnek nem rosz,ha a cél nem a begubózás.

2014. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.



:)

2014. márc. 5. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért önmagában az animék nem tesznek nyomorékká :)

A Death Note-ot én például kifejezetten izgalmasnak tartottam, jó kis krimi, sok fordulattal, stb.

Dragon Ball-t is megnéztem elölről, mert gyerekkoromban szüleim nem engedték, és csak akkor láttam nagy néha pár részt, amikor nem voltak otthon, és rámtört a nosztalgia így 27 évesen :D


De abban van igazság, hogy nagyon kifacsart, hülye dolgokat állítanak a cselekmény középpontjába sokszor az írók.


A netes visszailleszkedés nem annyira jó ötlet. Mert a kiabálás neten maximum nagybetűs írást jelent, de az utcán nem úgy fognak rád kiabálni, hogy eléd tartanak egy lapot, amire csupa nagybetűvel ráírták az ordítanivalójukat. Élőben ijesztőbb.

Ezen kívül van egy csomó más dolog, ami élőben árnyalja a mondanivalót, írásban nem látsz. Szinte minden ember másképp viselkedik egy fórumon, mint egy élő vitában.

A netes kommunikávió az előszó torz képe csupán.

2014. márc. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az internet nagyon hasznos abból a szempontból, hogy tájékozottá, műveltebbé tudsz válni, ez által egy társaságban bármilyen témához, ha felületesen is, de magabiztosan hozzá tudsz szólni, érvelni. Emellett a sok olvasástól, mert ugye interneten az ember kénytelen olvasni, fejlesztheted a szókincsedet, fogalmazó képességedet, ami ugye magától értetődő előnyökkel jár, persze nem a Blikket és Valóvilág fórumait olvasgatva, hanem az e célnak megfelelő felületeken.


Barátkozáshoz én nem ajánlom, maximum egy találkozó megbeszéléséhez.

2014. márc. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát kérdés mi felé akarunk előrelépni, ha visszailleszkedni az emberek közé, akkor inkább valószínűleg a szobájába fog beilleszkedni. Inkább jobb, ha elmegy valamit tanulni, dolgozni, sportolni, táncolni, játszani szerintem.
2014. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!