Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányos, depressziós vagyok....

Magányos, depressziós vagyok. Miért írok kérdést?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudok mit kezdeni magammal. Kb 6-7 hónapja depressziós vagyok, van érzelmi hullámvasút, vannak időszakok, mikor full jól vagyok, viszont általában rosszkedvű. 1-2 barátom van, akiket 1-2 hetente hétvégén látok, suliban egyedül érzem magam. Szerencsétlen vagyok, bárkihez próbálok közelíteni, egyszerűen esélyt sem kapok arra, hogy jobban megismerjen. Általában itthon ülök, szinte senkivel sem beszélek. Azt sem tudom, miért írom a kérdést, valószínűleg azért, mert ennyire egyedül érzem magam, hogy a géppel beszélgetek.


Valaki esetleg hasonló cipőben van/volt, vagy csak simán beszélgetni, sötöbö ?


18F


2013. okt. 15. 19:36
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, 17F vagyok, barátaim/barátnőim nincsenek, nem is igazán voltak az életekben, de az utóbbi pár hónapban ez már kezd elviselhetetlen lenni. A suliban is egyedül vagyok, gyakorlatilag meg sem szólalok/hozzám sem szólnak, ez nagyon fáj. Már neten sem beszélek senkivel sem több hónapja...
2013. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Velem ugyanez.. :)
2013. okt. 15. 20:23
 3/24 anonim válasza:

Mit nyersz azzal, ha sorstársakat találsz?


Rengeteg a szabadidőd, töltsd el hasznosan. Mindig vannak olyan dolgok amiket megakar csinálni vagy kiszeretne próbálni az ember (pl. rajzolás, olvasás, nyelvtanulás, agyfejlesztés, futás stb.). Ha neked van ilyen késztetésed csináld.

Amúgy rengeteg ilyen kérdés van, olvass vissza, ha valami másra számítottál.

2013. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Mi váltotta ki belőled ezt a depressziós állapotot? Azt írtad azért 1-2 barátod van, szóval nem vagy teljesen magányos. Vagy nem olyan mély a kapcsolatotok?
2013. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

3-as

Az a baj hogy ezt egy depressziós embernek hiába mondod, mert pont az abszolút motiválatlansággal jár a depresszió.

Nem,nem vágynak arra hogy új csudajó dolgokat kipróbáljanak.

Hiába tenne jót nekik.

Az már a kilábalás kezdete, amikor rátudja újra venni magát arra hogy nyisson a világ felé.

2013. okt. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Pontosan tudom mit érez, nem érti magát, zavarodott és nem tud mit csinálni (vagyis úgy érzi).

Ezt főként a közeg váltja ki belőle. Nap mint nap látja a társait az iskolában akik beszélgetnek és jól érzik magukat, bennük látja a saját kudarcát, nyomorúságát. Folyton olyan kérdésekkel sulykolja magát "ő miért nem olyan?, miért nincsenek barátai?, miért lett ilyen szerencsétlen?".

Ezt a társadalmi nyomás váltja ki, pedig nem kéne így lennie.

Nem azt mondom, hogy törődjön bele az egyedül létbe, de ne akarjon más lenni mint ami. Ne akarj foggal körömmel becsapódni az átlaghoz, ne akarj minden áron haverokat. Kényszeresen nem lehet barátságot kötni, főleg az olyanoknak mint mi. Rengeteg oldala van az életnek.

Ne az átlag életet fesd le normálisnak.

2013. okt. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A többi dologgal nincs gond, vannak hobbijaim, amiket nagoyn szívesen csinálok, viszont egyedül vagyok.


"Nap mint nap látja a társait az iskolában akik beszélgetnek és jól érzik magukat, bennük látja a saját kudarcát, nyomorúságát. Folyton olyan kérdésekkel sulykolja magát "ő miért nem olyan?, miért nincsenek barátai?, miért lett ilyen szerencsétlen?"."


Körülbelül ez van, annyi különbséggel, hogy próbálok nyitni feléjük. Beszélgetek, bekapcsolódok, de az osztályban kialakultak a társaságok, így sehova sem tudok "beilleszkedni".

2013. okt. 15. 21:03
 9/24 A kérdező kommentje:
Haverokkal megvagyok suliban, igazából egy lány kéne, akit szerethetek, és ő is szeret engem.
2013. okt. 15. 21:04
 10/24 anonim ***** válasza:

Én csak a saját tapasztalatomból tudok kiindulni. Ami az, hogy a depressziónak az általad leírt verzión kívül ezer másik oka, és tünete lehet.

De valóban, akár ez is.

De azért kíváncsi lennék a kérdező leírására is.

2013. okt. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!