Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan képes valaki öngyilkos...

Hogyan képes valaki öngyilkos lenni?

Figyelt kérdés
Én is elég csúnya dolgokon megyek keresztül úgy érzem, van hogy órákig fekszem este egy fojtogató érzés mellett. De ha komolyan belegondolok a lehetőségébe, akkor rájövök, hogy ezek mellett sem lennék képes rá. Néha gondolok rá, hogy vagdosom a kezem, mert segítene a fizikai fájdalom, de nem szeretnék kárt tenni magamban, ezért inkább elvetem ezt a gondolatot. Viszont tényleg érdekel, mit érezhet egy olyan ember, aki már képes a legerősebb ösztönét elnyomni? Hogy lesz valaki öngyilkos? Tényleg érdekelne a véleményetek. 17/f

2014. márc. 21. 22:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A fájdalom tud olyan erős lenni hogy úgy érezd boldogan dobnád el az életed. Erről szól az egész: ha a fájdalom elviselhetetlenebb mint az amit az életed kioltása iránt érzel akkor megteszed. Ehhez kell az hogy az életed kilátástalannak érezd, hogy semmi örömöt ne találj már az életben amibe kapaszkodhatsz.
2014. márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
van egy szint amin túl már nem a fájdalom a legnagyobb fizikai faktor. Mikor az élet apró ki sz.rjait is nehezebbnek érzed mint kisétálni az eblakon...
2014. márc. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az emberek akkor tesznek ilyet, ha pl. óriási szerelmi bánatuk van, nem találnak semmi örömet az életben, nincs kiért élniük vagyis mindenkije meghalt, túlzottan elmebeteg, esetleg sorozat gyilkosságnál tudja hogy ő a következő és inkább megöli magát minthogy kínzásban haljon meg.
2014. márc. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs semmim, senkim, nem lelek semmi örömet az életben. Én mégis próbálkozom, mert életre lehet, hogy csak egyszer van lehetőség, és mivel nem tudom mi van utána, ha éreznék valamit, a bűntudat ott lenne. Csak próbálom megérteni az embereket. Köszönöm!
2014. márc. 22. 11:02
 5/6 anonim válasza:
100%

Anno ismertem egy lányt. Érettségi előtt voltunk, gyakran eljártunk bulizni, napközben elég életvidám csajnak ismertem meg. Nevetett, poénkodott, volt egy elég gúnyos, ironikus stílusa is. Mindig meghallgatta a problémáimat, de a sajátjairól nem beszélt. Az egyik este hihetetlen részegre leitta magát és az utcán zokogva elmesélte, hogy a szülei kitagadták, semmi terve nincs a jövőre nézve, non-stop melózik suli mellett, így esélye sincs jó jegyekre. A szerelme más után futott és csak kihasználta.

Aznap este nekem kellett visszarángatnom, hogy ne lépjen a villamos elé.

Utána próbáltam rá figyelni és támogatni, de sosem jött helyre. Az érettségi előtt egy héttel felvágta az ereit, tizennyolc éves volt.

Amikor megkérdeztem tőle, hogy miért csinálja ezt, csak visszakérdezett, hogy "miért ne?" Azt mondta, hogy úgysem kell senkinek, úgysem lesz belőle semmi, úgysincs esélye, akkor minek szívjon még évtizedeket, amikor napról-napra nehezebb felkelni, inkább lelép most.

Azóta bűntudatom van. Nem hiszem, hogy az ilyen folyamatok megállíthatatlanok lennének, de van egy pont,amikor az ember már nem is mer segítséget kérni. Ha valaki lemond a kapcsolatokról, a tervekről, a tartásáról és a lelkierejéről, akkor onnan már csak egy apró lépés, hogy megölje magát.

Tehát a válasz a kérdésedre: sokkal könnyebben, mint azt bárki is gondolná.

Tarts ki, tűzz ki egy célt és ne félj beszélni. Mert lehet, hogy sokan nem figyelnek, de van olyan, aki meghallgat.

2014. ápr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokszor volt ilyen gondolatom.Amikor elmélázok a múlt fájdalmain, sérelmein, csalódásain.Utánna jönnek a jelenkor negativ megtapasztalásai.Belegondolok a jövöbe amit kilátástalannak látok....Amikor az összes fájdalom egyszerre tör rám.Az összes hazúgságot egyszerre hallom a fejemben...Az összes embert egyszerre látom akik kihasználtak ártottak bántottak... Olyankor elhagy a remény...Csak azt érzem elég volt! Elég volt!Elég voooooolt!......Ha nem lenne senkim aki szeret és szerethetek( anyám,hugom)....Már befejeztem volna e világi pályafutásom.
2014. júl. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!