Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Velem miért nincsen közös...

Velem miért nincsen közös témája az embereknek?

Figyelt kérdés

Iskolában is meg igazából bárhol ha megpróbálok beszélgetni az emberekkel és ismerkedni, mindig az jön ki az egészből, hogy nincs közös témánk, így az egész egyoldalú, én erőltetem az egészet, keresem a másik társaságát, ő meg eltűr. De igazából teljesen sz*rik rám. Találkozni se nagyon akarnak velem a városban, ha kihívom őket.

Mi lehet az oka, hogy velem ennyire nincs közös témája az embereknek? Mert mások azért jól el tudnak beszélgetni, két teljesen más stílusú meg különböző ember is simán elbeszélget, csak velem nem tudnak valamiért.

18/F


2014. máj. 3. 11:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges az, hogy ritka MBTI típusba tartozol?
2014. máj. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom, de valahogy én próbálok velük beszélgetni, aztán semmi se túl érdekes számukra amit én mondok, ők meg nem találnak semmi témát, nem is akarnak talán.
2014. máj. 3. 12:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy szimpatikus számukra, és nem is akarnak jobban megismerni. Jó néhány alkalommal már én is tapasztaltam ezt.

Biztos, hogy nem mindenkivel van így, csak meg kell találnod azokat a személyeket, akik tudnak értékelni. Ebben az elutasításban van jó dolog is: ha ráakadsz egy olyan emberre akivel el tudsz beszélgetni, tudsz vele barátkozni és a sok negatív tapasztalatból kiindulva jobban meg fogod becsülni őt. Különben pedig jól teszed, hogy próbálkozol, csak ne add fel. Akivel úgy érzed, hogy egyoldalú a dolog, őt hagyd a fenébe és próbálkozz mással!

2014. máj. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen gimiben, sőt, a legtöbb emberrel még ma is ez van.

Alapvetően mindig is meg fog ez maradni, de azért lehet változtatni rajta.

1. Olyan emberek között kell lenni, akivel közös az érdeklődési körötök. Találd meg ezt az érdeklődési kört. Keress egy hobbit, sportolj, vagy amit szeretsz, van hozzá kedved, és járj az ő társaságukba. Nekem egyetemen változott meg a dolog, gimiben nagyon egyedül voltam, de egyetemen sok barátom lett, pont a közös érdeklődési kör miatt.

2. Legyél vidám, kedves, érdeklődj a másik hogyléte felől, legyél udvarias, főleg a lányokkal. Legyél előzékeny stb. "Mosolyogj a világra, és a világ is visszamosolyog rád." Jó, ezek idióta közhelyek, én is utálom a közhelyeket, de az a helyzet, hogy van bennük igazság :D

3. A humorérzék sokat segít. Igazából, ha lenne humorérzéked, akkor akármilyen témáról szívesen beszélgetnének veled az emberek, ha közben röhöghetnének néhányszor egy jót. Persze ez adottság, vagy van az embernek vagy nincs.


Hirtelen ez jutott az eszembe. Persze soha ne erőltesd a dolgot, ha érdeklődőbb leszel, és mégse bagóznak rád, hagy őket a francba. Úgyis előbb-utóbb találsz olyan embereket, akikkel közös érdeklődési köröd lesz! Sok sikert!

2014. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Ha állandóan letámadod őket, vagy csak arról beszélsz amiről te akarsz és mást meg se hallasz, egy idő után megunnak és inkább keresnek mást. A hiba nem a többi emberben van.
2014. máj. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem akarsz megint hülyének nézni? :) Gondolkodj el magadon.
2014. máj. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem meg van egy rakat közös témám néhány emberrel, teszek is értük, még is szarnak rám. Most nem tudom melyik a jobb...
2014. máj. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!