Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha félek az...

Mit csináljak, ha félek az emberektől?

Figyelt kérdés

Mindigis ilyen voltam, én voltam a lány aki a saját árnyékától is megijed. Kiskorom óta kezel pszichológus, pszichiáter, de nem lett jobb.

Utálok mindenkit és úgy érzem mások is utálnak és bárki, aki rámnéz ellenszenvesnek lát és bántani akar, pedig igazából tudom, hogy nem így van (legalábbis remélem). Annyira elzárkóztam mindentől és mindenkitől, hogy most hihetetlenül egyedül érzem magam. Ha meghalnék se érdekelne senkit. :((


2014. okt. 3. 04:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyél barátságos az emberekhez, akkor ők is azok lesznek veled. Ezt a képességet is tanulni kell. Muszáj edzened rá, és akkor belejössz. Gondolj arra, hogy másoknak ez hogyan sikerült - te sem vagy rosszabb semmivel náluk, csak nem gyakoroltad eleget a szocializálódást.
2014. okt. 3. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolj arra,hogy ők sem estek ki különb p*csából,mint te.
2014. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mint ha magamat olvasnàm ,nekem is ez a bajom
2014. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nagyon akarod, akkor dughatunk. Úgy hallottam, hogy a szex mindenre megoldás.
2014. okt. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mert most egyedül vagy.

Nehéz helyzet, kár szépíteni. Vagy megpróbálsz nyitni: amit az első válaszoló írt.

Vagy megpróbálod befogadni, és megismerni az egyedüllétet, illetve azt a valakit, akit soha nem tudsz igazán ellökni magadtól: magadat. Ez egyébként segíthet abban, hogy felfedezd: van benned erő és érték, ami miatt nem kell félned a külvilágtól.

Persze egyik döntés sem kell, hogy életre szóló legyen, sőt a kettő egymást sem zárja ki: adsz időt a barátkozásnak, és adsz időd magadnak, amikor elmélyedsz az egyedüllétben: ha közel van a természet, az nagyon jó, de lehet olvasás vagy zene (főleg komolyzene, ami nem kikapcsolja az agyadat, hanem éppen odafigyelést vár). De lehet valamilyen alkotó tevékenység is, amikor átérzed, hogy valami értékeset teremtesz (ha valamibe belefogsz, könnyen lehet, hogy örömödet leled benne, de az elmondásod alapján talán van is ilyesféle hobbid).


"Ha meghalnék se érdekelne senkit."

Én szívből remélem, hogy így fogok meghalni: beteljesítve az életem, nem hagyva magam után űrt senkinek.

2014. okt. 5. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha utálsz mindenkit, miért csodálkozol, ha mindenki utál?

Elhagyod mindenki iránt érzett utálatod, -ez csak akaratod kérdése,- először megszünik az irántad érzett utálat és közömbössé válsz.

Ez már haladás...

Aztán megtanulod a mások tiszteletét és tisztelt/szeretett leszel te is.

2014. okt. 5. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!