Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van-e értelme homokosan...

Van-e értelme homokosan szenvedni az élettel?

Figyelt kérdés

Sokat gondolkodtam már , hogy mit kezdjek magammal , mégse tudom eldönteni. Sok éve már , hogy nem találok semmi célt az életemben. Akárhogy is nézem , egy zsákutca vagyok(értem ezalatt , hogy nem lesz családom stb...) , akit mások értéktelennek tartanak. Van sok barátom , fiú , lány egyaránt , mégis egyedül érzem magam. Olykor úgy érzem , hogy sokszor eldobnám az életem értük (családdal ugyanez a helyzet) , hogy elfogadjanak.

(20 éves férfi vagyok , identitásom senki sem ismeri.)



2014. okt. 12. 03:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Fogad el magad, lehet családod is, normális életed melegként.

Az önutálat nem vezet sehová.

2014. okt. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Én bvzi nő vagyok, és nem szenvedek az élettel, hanem élvezem. Ilyet is lehet csinálni, ezt kapd ki.


Kitaláltam neked egy új célt: tanulj meg németül és költözz Berlinbe. Az Európa egyik bvzifővárosa. Úgy fogsz ott élni, mint hal a _meleg_ vízben, mindjárt nem lesz okod a nagy meleg önsajnálatra.

2014. okt. 12. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

21 éves homoszexuális srác vagyok és teljes mértékben megértelek. A családom katolikus, mélyen katolikus beállítottságú, mióta tudják rólam hogy a fiúk felé húzok azóta teljes tabutéma lett közöttük a magánélet. Az életem napszámra megy, már meg sem tudom különböztetni egyik hétköznapot a másiktól annyira fekete meg fehér számomra az egész világ. Nekem is megvannak azok, akikért mindent megtennék, és akik többet érnek nekem mint saját magam. De mégsem érzem teljesnek az életem.

Hidd el, nem vagy egyedül! Ne add fel!

(Ha szeretnéd, nyugodtan írj nekem.)

2014. okt. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én meg 33 szoval 20-on évesen jobb ha nem szóltok egy szót se...
2014. okt. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Megtiltom, hogy az életed eldobásáról gondolkodj!
2014. okt. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Nem csak homokosan szenved az ember az életbe, hanem mindenhogy, de nem szabad feladni.
2014. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

- meleg vagyok

- nem szenvedek.


Röviden: rajtad múlik, hogy hogy érzed magad az életedben, az életedet jelentős részben te magad irányítod. De természetesen ezen változtatni, hogy hogy érzed magad a bőrödben, az rohadt nehéz. Ha gondolod, írj, beszélgethetünk.

2014. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
61%
Még lehet családod,örökbe fogadhatsz vagy béranya segítségével lehet gyermeked :) és nem kell hogy nő legyen a házastársad....
2014. okt. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
87%

Én sem látom sok értelmét az életnek. Ha maghalunk, teljesen mindegy lesz, hogy ki mit csinált az életben...lehetett véreskezű diktátor vagy ezreket megmentő csodaorvos...ugyanúgy a kukacok eledele lesz a nagy semmiben. Szóval teljesen mindegy az egész.

De szerintem hallgass az előzőekre és találj valami illúziót és hitesd el magaddal, hogy van értelme. Szerintem nálad is működik ez a féle életösztön, ha még élsz. Esetleg költözz, kezdj valahol máshol új életet. Bár az nem annyira egyszerű.


"Olykor úgy érzem , hogy sokszor eldobnám az életem értük (családdal ugyanez a helyzet) , hogy elfogadjanak."


Mi értelme az elfogadásuknak, ha már nem élsz? Eső után köpönyeg? Ezt nem gondoltad át alaposan.

2014. okt. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
az egy tévhit, hogy a család az élet értelme. mindenkinek saját magának kell megtalálnia az élete értelmét, nincsa arra recept, hogy mi az. (sokan vannak, akik később megbánják, hogy gyereket vállaltak, csak nem merik beismerni sem). család nélkül is lehet értelmes az életed. akivel együtt élsz, és akiért felelősséget vállasz, az a családod.
2014. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!