Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyre rosszabb az életem mit...

Emsziszasza kérdése:

Egyre rosszabb az életem mit csináljak? (17 l)

Figyelt kérdés
17 éves leszek nincs túl sok barátom. Az egész ott kezdôdött amikor megjelent mostoha apám (már nincs velünk) nem kedveltük öcsémmel. *akkor anya öcsi meg mostoha meg én laktunk együtt vidéken* Bántott minket ha rossz jegyet kaptunk, ha akàr 5percet is késtünk otjonról mert a busz kèsôn ért be. A végén màr mindenért kaptunk.. Anyát is bántotta. Rendôr mentô, minden volt nállunk. Apa ugyan abba a faluba kott egyedü , ô hozott el minket othonról. 7év után a mostohánk lelèpett. Másabbak lettek a dolgok. Minden sokkal jobb lett. Akkor nyáron mikor mostoha le lèpett apa betegeskedni kezdett 4èvvel ez elôtt elv gége v torokrákja volt. Sikeresen megmûtöttèk. Csak a hangja nem volt mar olyan mint az elôtt. Mûtèt után 4évvel ugye nyáron fájlalta kb mindenèt állandóam köhögött alig birt enni inni. Elkellett mennie kemoterápiára. Majd kb2hét utàn saját felelôsègre haza jött ès 2hètig szenvedett az âgyban mindennap mentem hozzá,ám egyik dèlutàn mikor ljottem tõlle. Fèl órara rá csörög a telefon, hogy mrghalt... Ez volt az amikor azt hittem megszûnik minden .. Anya olyan mintha nem is szeretne rengeteget veszekszek vele.. És a sÂmomra egyetlen személy akit nagyon nagyon szerettem es o is szeretett engem.. Meghalt.Elkerültem egerbe közèpsuliba. Lett egy társaságom kikkel hètköznap suli után ittam és füveztem. Egyre rosszabb lett minden.. Mostmár pesten lakunk anya normális barátjával és a fû miatt pánikbeteg és depressziós lettem. Régen voltak öngyilkos gonlataim. Most megint elôjöttek... Egyedül èrzem magam.. Nincs páromse akivel könnyebb lenne... Úgy èrzem nem bírom tovább.. Anyával nrm vgyok jóba. Magamra maradtam.. Nem nagyon èrdkel már semmi. Keveset eszek. Feszült vagyok... Egész nap csak aludnék.. Mit csinálhatnék hogy esetleg jobb legyen? Vagy h tüntessem el magam?

2014. nov. 8. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem nyáron veszítetted el apukádat (őszinte részvétem).Ez még nem olyan hosszú idő, és lehet hogy anyukád még nem tudta feldolgozni teljesen, ezért feszültebb köztetek a kapcsolat.Tudom nem könnyű, de amíg sikerül feldolgoznia a halálhírt, addig legyél vele elnézőbb és kedves.Hidd el ha túllép rajta, minden jobb lesz.

Eltűnni ne akarj, 17 évesen még sokminden áll előtted.Gondolom már nem füvezel és nem is iszol.Ez már egy lépés a jobb élet felé.Legyél a barátaiddal, és ne csináld az előbb említett dolgokat.Mostohaapáddal próbálj jóba lenni, és beszélj vele nyugodtan amiről akarsz.Ha tényleg normális ahogy mondod akkor meg fog érteni és segíteni fog.

Ne add fel!

Kívánom hogy sikerüljön a jobb élet

2014. nov. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csináld azt amit szeretsz! Biztosan vannak olyan dolgok pl; sport,zenélés,bulizás,tanulás,kreatív dolgok stb. stb. Lépj ki az életbe!
2014. nov. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megértelek. Énis hasonló cipőbe jártam , ivás , fuvezes, es hasonlo kepp enis depis vagyok sokszor. Sajnalom apud, es anyud biztos nehezen dolgozza fel, probald megerteni ot :/ es segiteni neki ! De en szivesen meghallgatlak ha ettol neked picit jobb lenne :)
2014. nov. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minimum pszichológussal beszélgetned kellene kedves kérdező, de pszichiáter szakorvos segítségére is szükség lehet.


Első körben szerintem őket hívd fel.


[link]


Jobbulást kívánok neked!

2014. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A 137-00 Ifjúsági Lelki Elsősegélyt Telekom vagy T-mobile számról éred el ingyen (fülkéből is), mielőtt kárt tennél magadban, inkább telefonálj! Kérj segítséget személyesen is, ha tudsz, gyerekjóléti szolgálatoknál van pszichológusi segítség, és egy jó családgondozó is a segítségedre lehet akár. Iskolapszichológus, iskolai szociális munkás is szóba jöhet, ha van olyan a sulitokban. De lehet, hogy egy olyan felnőtt is segíthet, akivel jóban vagy: családi barát, nagynéni, nagybácsi, nagyszülő, szomszéd vagy akár anyukád barátja.
2014. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dorczyhhh válasza:

Próbáld meg a pozitív oldalát nézni a dolgoknak.Nekem bevált.Nem állandó,mert még visszatér a bánat,de akkor mindig rázd meg magad,és kezd újra a jó dolgok észrevételét.Hatásos hidd el.

Remélem segítettem valamennyit...(l)

2014. nov. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :) leginkább az utolsó embernek...
2014. nov. 10. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!