Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Az ember (iség) miért keres...

Az ember (iség) miért keres inkább *kifogást* a saját rosszaságára, mint hogy elismerje és javítson önmagán? - A TÖBBSÉG nem is veszi észre, nem is érdekli?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy hogyan lehet, hogy ezt nem veszi észre olyan ember, aki tud is ezen változtatni?


Tudom, a világ örökös rossz és jó csatája, de hogy tud beletörődni a többség abba, hogy egy dagadt bunkó, lusta, ostoba gürigép aki kiszolgálja szó nélkül az őt elnyomó rendszert?


Például mindig hallani hogy az öregek a tiniket lenézik hogy majd elmúlik, de van aki évtizedek óta depressziós, vagy lázad, akkor ő már egyből pszichiátriai eset? Nem lehet hogy az emberi ÉRZÉSEK természetes dolgok mégis? És enm az a normális, hogy robotokként tengődünk halálunkig?



2014. dec. 17. 12:08
 1/4 schocko ***** válasza:
Az emberek egyáltalán nem olyan rosszak, mint ahogyan te elképzeled. (kivétel a intoleránsak)
2014. dec. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több dolog is benne van.

Az egyik, hogy ahhoz felelősséget kéne vállalni valamiért, és nemcsak másra mutogatni, hogy más mit csinál, hanem hogy ÉN mit tettem ezért vagy azért a dologért, és nem pedig csak a homokba dugtam a fejem és mutogatok hogy "bezzeg ez és ez már megint mit csinálnak..."


A másik pedig az, hogy valakiket (egészen sokukat) már hidegen hagyja a dolog, hogy mi is van a világgal - tektinve, hogy a reklámok is már csak úgy tudják a figyelmet felkelteni, hogy "szenzáció", "lebukott", "meghalt", kirabolták, felrobbant, megcsalta, kiverte, stb stb.. A kicsi és apró fontos dolgok pedig elhalkulnak ez mellett.


Harmadrészt, pedig mert nem tudják, hogy másként is lehet élni - senki nem mondta meg és tanította meg nekik, hogy nem csak így lehet élni, kegyetlenül a felfelé nyal lefelé tapos világban...

Viszont már sokan látják, hogy ez így nem jó, és változtatnak.

2014. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ha te is 1000x tettél volna azért, hogy jobb legyen, másabb legyen, de semmi se változna hangyaf@$znyit sem, akkor megnézném, hogy milyen lendülettel tennéd meg az 1001. próbálkozást!


Imádom az ilyen megmondóembereket, akik tudják, hogy másnak mi a jó.

2014. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A széllel szemben pisálás esete. A többség nem akarja folyamatos konfliktusban, kirekesztésben végigélni az egyetlen életét, hanem viszonylagos nyugalmat akar magának és családjának ezért beáll a sorba.
2014. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!