Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Annyira kétségbeesett vagyok,...

Annyira kétségbeesett vagyok, nem számíthatok senkire. Te mit csinálnál a helyemben?

Figyelt kérdés
Elveszítettem az összes barátomat, egyre romlik az anyagi helyzetünk. Majdnem minden tantárgyból két jegyet rontottam. Tavaly 4,5 volt az átlagom kevés tanulással, most hihetetlen sok tanulással mellett is nem egy tantárgyból a hármasért kellett küzdenem. Egyszerűen képtelen vagyok tanulni, mintha nem működne megfelelően az agyam, nem fogok fel semmit az anyagból vagy csak nagyon lassan ezért hajnali 2-3-ig fent szoktam maradni (ami persze megint csak rontja a teljesítményemet). Tudom, hogy nagyon sok múlik ezeken a jegyeken és nagyon szeretném ha menne de képtelen vagyok jól teljesíteni. Annyira bánt, hogy senki sem támogat se az iskolában se otthon. Te mit tennél a helyemben? Régen jártam pszichológushoz, csak sokalltam az árát(zsebpénzből kellett volna fizetnem), úgyhogy abbahagytam. Lehet, hogy megérné visszamenni, vagy mit csináljak?Légyszíves ha van bármi ötletetek írjátok meg!

2015. jan. 19. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mért veszítetted el a barátaidat?

Semmiképp se tanulj hajnalig, teljesen értelmetlen, viszont rendkívül káros. Teljesen felborítja az alvásciklusodat, amire viszont szükséged van. Ne erőltesd a jegyeket, nem dől össze a világ, ha nem vagy a legjobb tanuló.

2015. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmiféleképpen ne add fel, próbálj meg jobban odafigyelni, főleg ha szeretnél főiskolán továbbtanulni. Egyébként tényleg szükséged lehet egy pszichológusra, de ingyen is járhatsz a kerületihez, legalábbis nálunk így van. Próbálkozz meg vele!

2015. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az anyagi helyzetnek mi koze ahhoz hogy mennyire tudod megtanulni az anyagot? Vannak nagyon jol tanulo szegenyebb gyerekek is.
2015. jan. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 megadeth18 ***** válasza:
100%
Ne érezd magad szarul, ebben a korban a legidiótábbak a "barátok", csak az értelmetlen dolgokon jár az eszük. Bármi probléma van, írj privit, a pszihológust hanyagoljad, én majd segítek, amiben tudok.
2015. jan. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fújd ki magad, nyugi. Az anyagi helyzeten ne görcsölj, mert nem a te dolgod előteremteni a pénzt. Ha mégis segítenél, akkor dedikálj pár órát diákmunkára, de a tanulás legyen az első. Bár úgy tűnik nem a tanulás mennyisége, hanem a minősége a probléma. Ne görcsölve magolj, hanem próbáld meg megérteni a logikát, és hogy miért tanítják amit tanítanak, miket kérhetnek belőle számon. Tanulj angolul, mert segít a világ megértésében, és mindenképpen fejezd be a sulit, ha lehet, akkor tanulj is tovább.


Én a pszichológusban nem hiszek, inkább önbizalom és koncentráció kérdése, ráadásul csak a pénzen görcsölnél pluszba, teáht összességében talán többet árt mint használ.

2015. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Barátnőm is volt hasonló helyzetben. Ő társaságot váltott, kicsit segítettem neki ebben. Látott pár motiváló példát is ezért nem adta fel. Keress te is motiváló példákat az életedben.
2015. jan. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha azt gondolod, használ a pszichológus, akkor menj az iskolaihoz, az nem fizetős asszem.
2015. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Semmikepp se add fel mert ha voltal 4,5 mar akkor ott van benned a lehetoseg! Ne tanulj hajnalig, sztem este 10 utan mindenkepp fekudj le. Probald ugy utemezni a napod hogy addig vegezz. Most leginkab egy mely levegore van szukseged es arra h lenyugodj :))) a penz miatt nem szabad gorcsolnod, az nem a te felelosseged, meg fogjak oldani a szuleid. Csak a legalapabb solgokra van igazan szukseged (pl etel, ruha, tankonyv...). Nem konnyu ha megvaltozik a poziciod de keress olyan embereket akikkel hasonlo az erdeklodesed es a stilusod.

Biztosan rossz lehet h senki nem tamogat, de at fogod veszelni! Minden elindul majd a jo oranyba es ha az emberek latjak h elkezdtel felfele indulni akk segitenek :)))

Pszihologus jot fog tenni, de menj el a sulishoz (elv minden iskolanak van).

Talan arra is szukseged van h szelektalj: mi az ami tenyleg szamit neked? Csak arra szanj idot amire ugy erzed megeri szanni h ne legyel tulhajszolt.

Javasolnam h sportolj valamit (szinte barmit amit szeretsz) mert az levezetne az idegesseged, lekotne a gondolataid, sikerelmenyt is adhatna. (Ha a nem tudjatok fizetni h egyesuletbe jarj akkor keress a suliba lehetosegeket vagy csak onalloan menj el pl futni)

2015. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Annyira kétségbeesett vagyok, nem számíthatok senkire."


De.

Létezik egy ember, akire - többé, vagy kevésbé... az teljesen mindegy, de mindig, minden körülmények között - számíthatsz.

TE vagy az az ember.

2015. jan. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nincs sulipszichológus?? Mert az ingyen lenne


Amúgy nekem lt. iskolás koromban váltak el a szüleim.

Addig kitűnő voltam, utána a maradék 2 évvégét 2 db 4essel zártam.

Ez tudat alatt történt, hasonlóan, mint veled.

Nem lettem hülyébb, csak nem koncentráltam annyira, meg a lelkem is sérült volt.

De elmentem gimibe, ahol új környezet-barátok ezt visszaállították.


Szerezd vissza a barátaid (ha lehet) , mert mindenkinek szüksége van barátokra.

2015. febr. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!