Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Bizonytalansag, visszahuzodott...

Bizonytalansag, visszahuzodottsag? Nem ilyen vagyok! 13/L

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Apukamek tegnap eszrevettek, hogy elegge feszult vagyok, sok a stressz stb.( Elmentunk szulinapra ott szoszerint meg sr szolaltam csak akkor ha megkaptam a tortat, vagy ha megkerdeztek mit kerek inninek, illetve amikor elkoszontunk. Nem is tudtam volna mit mondani, ket negy eves volt a tobbi felnott.) De tegnap sokat gondolkoztam es igazuk van. Fiuk elott meg zavarba is vagyok. Egy ket baratnom elott teljesen nyilt vagyok. Hogyan nyiljak meg? Ki kene sirnom magambol a sok stresszt, de nem tudok sirni!!!!? Segítsetek.:-|



#stressz #barátkozás #bizonytansag
2015. febr. 22. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:

"Ki kéne sirnom magambol "


- inkább ki kéne ÍRNOD magadból! Írj naplót, abba minden gondolatod,érzésed - ezzel feldolgozhatod valamennyire a benned kavargó és nyomasztó sötétséget, ha világosság lesz benn, nyugodt leszel, és előbb-utóbb az is kialakul, mit kell tenni, mondani társaságban, embereknek. Minden nagy író írt naplót, mert egy nagyon jó gyakorlat a kifejező eszköz fejlesztésére.

2015. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi az a sok "sztressz" amit 13 evesen viselsz, ugy hogy teljesen lebenit?

Biztos, hogy sztressz, ez nagyon divatos szo minapsag. Szerintem csak szegyenlos vagy. 13 eves lanyokra jellemzo. Probalj megtanulni kommunikalni.

2015. febr. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Semmi baj nincs veled a leirtak alapjan. Nem voltak a partin korodbeliek, nem volt kozos tematok, hat meg jo hogy nem csacsogtal.

Sok mindenki van zavarban az ellenkezo nem, vagy azelott aki tetszik nekik. Ez is teljesen normalis.

A bizonytalansagon onbizalomfejlesztessel lehet segiteni.

Ha stresszes vagy vezesd le a feszultseget sporttal (futas, torna, ugralas, tancolas) az a leghatekonyabb, vagy fejezd ki magad rajzolassal, festessel, vagy irassal. Nem kell jonak lennie, az a lenyeg hogy valahogy kiadd magadbol a banatot, a duht.

Ha sirni akarsz de magadtol nem megy nezhetsz szomoru filmet, sorozatot, animet, olvashatsz szomoru konyvet, regenyt, mangat..

Ha szorongast erzel meditalhatsz naponta, hallgathatsz nyugtato zenere.

Az is segit ha egeszsegesen eszel. A cukros kajak feldobnak de par perc elteltevel meg nyomottabbnak erzed magad mint a megevesuk elott.

2015. febr. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

11:15, akar hiszed akar nem egy 13 eves is stresszelhet..

Ugyanugy vannak kotelessegei, es elvarasok vele szemben, mint egy idosebb embernek. Lehet az is hogy maximalista, es ideges ha barmi amit csinal nem tokeletes, vagy rosszul megy neki az iskola es emiatt szidjak, hogy a szulei tul szigoruak es bantjak, hogy a tanarok es az iskolatarsai bantalmazzak.. Ezek mind okozhatnak frusztraciot es onbizalomhianyt, amibol aztan meg tobb negativ erzelem keletkezik.

Nem mindenki gyerekkora tokeletes.

2015. febr. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!